Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przelacznik słuchawki / glośniki 5.1

10 Paź 2010 17:14 1422 5
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam pytanie. Czy da rade wykonać taki przełącznik między całym zestawem głośników 5.1 a słuchawkami 2.0 ? Strasznie uporczywe jest ciągle schylanie sie za komputer i przełączanie kabelków. Dlatego marzy mi sie zrobić taki przełącznik. Niestety nie wiem jak sie za to zabrać.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Co to za zestaw głośników 5.1? (model, marka?)
  • Poziom 8  
    5 głośników oraz subwoofer.

TRACER MACARENA 5.1 TRG-5S-1500-C-3
  • Poziom 28  
    Daro_Elektronik napisał:
    (model, marka?)
  • Poziom 8  
    sorki właśnie poprawiałem posta ale już mi zdążyłeś wypomnieć moje niedopatrzenie :P
  • Poziom 22  
    Najprościej rozdzielić sygnał (rozgałęźnik sygnału "jack 3,5" dostępny w każdym sklepie z częściami elektronicznymi) kanałów przednich (zielone wyjście) na głośniki 5.1 i słuchawki jednocześnie, nie trzeba będzie przekładać.
    Plus ewentualnie jakiś panel z przodu obudowy do podłączenia słuchawek.
    Druga sprawa to konieczność każdorazowego przełączania dźwięku w opcjach systemu operacyjnego z 5.1 na 2.0 i odwrotnie - bez tego (przy ustawieniu 5.1) na słuchawki zostanie podany jedynie sygnał kanałów przednich i stracisz resztę sceny dźwiękowej a przy ustawieniu 2.0 w systemie 5.1 będą grały jedynie głośniki przednie.