Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykończenie ścian w pokoju.

piotrdx626 17 Oct 2010 20:22 4432 4
    piotrdx626
    Level 28  
    Jest sporo sposobów na wykończenie ścian w pokoju, jednak szukam tego taniego, prostego. Obecnie są tapety na ścianach, które chcę zerwać (są stare, gdzieniegdzie się odklejają).

Czy jeśli będę miał już sam tynk (cem-wap) mogę jakoś to pomalować? Żeby było gładkie i równe?

Dodam, że prace będę sam wykonywać.
    Deron
    Level 15  
    Ja polecam tynk strukturalny dostępny w hipermarketach.
    Wraz z tynkiem otrzymujesz bejce, a kolor dodajesz sam.
    Nałożenie tynku strukturalnego nie wymaga żadnych umiejętności, a efekt jest SUPER.
    Wejdź na YouTube i wpisz ..tynk strukturalny.. - zobaczysz jakie to proste i tanie.
    heynow
    Level 19  
    Zerwij tapetę, zobacz w jakim stanie jest tynk. Jeśli jest mocny, bez nierówności i pęknięć to ja bym pomalował Unigruntem, później podkładem pod farby Śnieżka i można malować. Nie polecam farb Dulux - u paru znajomych (u mnie również) miejscami odłaził ze ścian. Jeśli tynk jest stary, sypie się, to ja skłaniałbym się ku zaciągnięciu gładzią gipsową. Pod gips oczywiście Unigrunt. Gips przytrzeć i wytrzeć kurz ze ścian, później Unigrunt + podkład Śnieżki. Oczywiście jeśli chcesz farbę.
    Przed takim remontem warto zastanowić się nad ew. przeróbkami i modernizacjami instalacji elektr. - to odpowiedni moment na dodawanie nowych gniazdek, położenie kabla ethernetowego czy antenowego.
    rkliw
    Level 10  
    Jedna porada jeśli chodzi o Unigrunt . Należy położyć później farbę dobrego gatunku gdyż lubią odchodzić płaty szpachli przy malowaniu ciągnąc je wałkiem.
    cirrostrato
    Level 37  
    Jeśli ściany mają być gładkie (i równe ale to już inny temat-sztablatura) to zerwij tapetę, oczyść ściany mechanicznie (papier 40) aby resztki nie odpadały płatami, zagruntuj , połóż dwie/trzy warstwy gładzi gipsowej, przeszlifuj papierem 100-120, pomaluj dobrą farbą. Bawię się tak ścianami w piwnicy tynkowanymi tynkiem tradycyjnym (bez tapety) 30 lat temu, efekt bardzo dobry, gładzie gipsowe kupuję najtańsze (zauważyłem, że droższe są miększe i łatwiejsze w szlifowaniu ale jeszcze sił starcza..), grunt z marketu akrylowy 6,99zł/5l, farba Jedynka z dodatkiem pigmentu 3,99zł/opakowanie100ml. Koszty muszę minimalizować bo ścian/sufitów mam do renowacji kilkaset metrów. Przykrą sprawą przy szlifowaniu gładzi jest kurz gipsowy.