Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykończenie ścian w pokoju.

piotrdx626 17 Oct 2010 20:22 4432 4
 • #1
  piotrdx626
  Level 28  
  Jest sporo sposobów na wykończenie ścian w pokoju, jednak szukam tego taniego, prostego. Obecnie są tapety na ścianach, które chcę zerwać (są stare, gdzieniegdzie się odklejają).

  Czy jeśli będę miał już sam tynk (cem-wap) mogę jakoś to pomalować? Żeby było gładkie i równe?

  Dodam, że prace będę sam wykonywać.
 • #2
  Deron
  Level 15  
  Ja polecam tynk strukturalny dostępny w hipermarketach.
  Wraz z tynkiem otrzymujesz bejce, a kolor dodajesz sam.
  Nałożenie tynku strukturalnego nie wymaga żadnych umiejętności, a efekt jest SUPER.
  Wejdź na YouTube i wpisz ..tynk strukturalny.. - zobaczysz jakie to proste i tanie.
 • #3
  heynow
  Level 19  
  Zerwij tapetę, zobacz w jakim stanie jest tynk. Jeśli jest mocny, bez nierówności i pęknięć to ja bym pomalował Unigruntem, później podkładem pod farby Śnieżka i można malować. Nie polecam farb Dulux - u paru znajomych (u mnie również) miejscami odłaził ze ścian. Jeśli tynk jest stary, sypie się, to ja skłaniałbym się ku zaciągnięciu gładzią gipsową. Pod gips oczywiście Unigrunt. Gips przytrzeć i wytrzeć kurz ze ścian, później Unigrunt + podkład Śnieżki. Oczywiście jeśli chcesz farbę.
  Przed takim remontem warto zastanowić się nad ew. przeróbkami i modernizacjami instalacji elektr. - to odpowiedni moment na dodawanie nowych gniazdek, położenie kabla ethernetowego czy antenowego.
 • #4
  rkliw
  Level 10  
  Jedna porada jeśli chodzi o Unigrunt . Należy położyć później farbę dobrego gatunku gdyż lubią odchodzić płaty szpachli przy malowaniu ciągnąc je wałkiem.
 • #5
  cirrostrato
  Level 37  
  Jeśli ściany mają być gładkie (i równe ale to już inny temat-sztablatura) to zerwij tapetę, oczyść ściany mechanicznie (papier 40) aby resztki nie odpadały płatami, zagruntuj , połóż dwie/trzy warstwy gładzi gipsowej, przeszlifuj papierem 100-120, pomaluj dobrą farbą. Bawię się tak ścianami w piwnicy tynkowanymi tynkiem tradycyjnym (bez tapety) 30 lat temu, efekt bardzo dobry, gładzie gipsowe kupuję najtańsze (zauważyłem, że droższe są miększe i łatwiejsze w szlifowaniu ale jeszcze sił starcza..), grunt z marketu akrylowy 6,99zł/5l, farba Jedynka z dodatkiem pigmentu 3,99zł/opakowanie100ml. Koszty muszę minimalizować bo ścian/sufitów mam do renowacji kilkaset metrów. Przykrą sprawą przy szlifowaniu gładzi jest kurz gipsowy.