Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDT 819 nie wiruje, wypompowuje wodę

-nobile- 02 Lis 2010 00:05 3263 4
  • #1 02 Lis 2010 00:05
    -nobile-
    Poziom 16  

Jest to dość pilna sprawa i był bym bardzo wdzięczny za pomoc. Pralka nie wiruje, wypompowuje najpierw wodę i potem cały czas silnik jest załączany na ok 1 sek. i drgnie o część obrotu i tak cały czas go załącza. Jednak w między czasie chyba jeszcze otwiera zawór od wody na przemian z załączeniem na sekundę silnika. Reszta programu jest raczej ok....

Jednak teraz trochę się pobawiłem i na zmianę pompuje i drga silnikiem, jak pomagam jej ruszyć to nic nie zmienia. Gdzie szukać przyczyny? Hydrostat sprawdziłem i niby działa poprawnie.

0 4
  • Relpol
  • #2 02 Lis 2010 00:56
    sonyq
    Poziom 14  

Na start do sprawdzenia szczotki, kostka przy silniku, tacho na uszkodzony magnes.

0
  • Relpol
  • #3 04 Lis 2010 10:20
    -nobile-
    Poziom 16  

Pralka chyba na programie wirowania po odpompowaniu wody powinna wykonac kilka ruchów "rewersyjnych" a dopiero potem rozpocząć wirowanie. W tej na programie wirowania odpompuje wodę i w programatorze na mniej niż sek załączy się przekażnik a silnik trochę drgnie, potem znowu chwilę odpompowuje i znów silnik drgnie (przekaźnik w prog. załącza tylko na chwilę). Trochę dokładniej opisałem tą usterkę, może ktoś dokładniej teraz określić co może być przyczyną? Reszta programu bez zarzutu. Chyba na początku programu wirowania gdzie są ruchy rewersyjne jeśli działąją na innych programach to też powinny być. Czy na programie wirowania na samym początku programator korzysta z innych uzwojeń i prądniczki, czy dopiero przy wyższych obrotach?

1
  • #4 06 Lis 2010 00:51
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź napięcie zasilające cewkę przekaźnika czy jest zgodne z napięciem katalogowym przekaźnika,jeśli jest za małe sprawdź sposób i drogę wytworzenia tego napięcia ,nie kojarzę płytki do tego modelu ale jeśli jest tam duży blokowy kondensator MKP wymień go zgodnie z nadrukowaną pojemnością.Fotki modułu by się przydały

3
  • #5 04 Sty 2017 19:46
    Haris128
    Poziom 10  

Witam.
    Wczoraj u znajomego naprawiałem pralkę z identycznymi objawami. Przyczyną okazał się jak kolega pisze kondensator przez który zasilany jest programator. Powinien mieć pojemność 1µF, a miał niecałe 300nF w efekcie mierząc napięcie na diodzie Zenera zanim przy puszczonych przekaźnikach było 24V, ale gdy tylko złapał któryś z przekaźników spadało na 13V i przekaźnik puszczał. Po wymianie kondensatora na nowy napięcie w zasilaczu stale 24,5V, a sprzęt działa bez problemu.

0