Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta 7228 - objaśnienie kodów błedów

03 Lis 2010 16:58 5525 19
  • Poziom 13  
    Witam.
    Poszukuję manuala do urządzenia Konica Minolta 7228 i/lub objaśnień kodów błędów.
    Pozdrawiam
    Moderowany przez rys57:

Regulamin p.8.3. Ostrzeżenie nr 1.
    Temat przeniosłem i zmieniłem tytuł.

• Poziom 18  
    Podaj maila to podeśle.
    Jaki masz kod błędu to może na forum uda się pomóc.
  • Poziom 13  
    Błąd mam f26-3, był serwisant, przeczyścił coś tam i powiedział że to czujnik dozujący toner TD lud TDS. Człowieczek miał przyjść następnego dnia i już się nie pojawił, nie powiem co o nich myślę i co to za serwis, ale psów bym nawieszał. Teraz tak z tego co wiem to wywala błąd f26-3 lub f26-4. Postanowiłem sprawdzić czujnik ten, dlatego też szukam manuala. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomocy naukowe to chętnie bym w nie zajrzał. Mój e-mail: wonik(malpa)tlen.pl
  • Specjalista - kserokopiarki
    jeżeli czynności serwisowe zawiodą to developer do wymiany
  • Poziom 13  
    Developer wymieniany, serwisant mówił że to czujnik TDS. Niestety serwisant zwiał.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    ABlublin ma rację.Spróbuj jeszcze kilka razy dodozować toner na siłę jeżeli nie pomoże to developer do wymiany.
    Manuala wysłałem ale jak się na tym nie znasz zmień serwis na inny jeżeli poprzedni ci nie odpowiada.
  • Poziom 13  
    Chodzi o to że sprzęt ma iść na sprzedaż i nie chcę szukać innego serwisu na jedną naprawę/wymianę elementu. Może ktoś mi objaśnić jak do dozować toner?
  • Poziom 10  
    Sprawdź M1(Main motor) - (silnik z zieloną płytką - pod płytą główną , drugi od góry) po włączeniu kopiarki powinien się na krótko uruchomić. Ja parę dni temu miałem taki problem. Poświeciłem latarką przez szparę za płytą główną i widać było, że się nie kręci. Jeśli masz bank papieru, to tam jest taki sam silnik - możesz dla pewności na chwilę go podmienić i zobaczysz czy ruszy. W moim wypadku okazało się, że w silniku to tylko kabelek się odlutował. Warto sprawdzić zanim poniesiesz koszty.
  • Poziom 18  
    W modzie 36 masz dozowanie tonera.
    Zobacz do SM tam masz to opisane.
    Nie koniecznie to pomoże ale kilka razy ruszyło.
  • Poziom 12  
    potwierdzam myśl MNNG standard w tych maszynach pada uzwojenie na silniku polutuj i będzie git
  • Poziom 24  
    Cześć. Czytamy z kumplem przy piweczku wasze posty i dziwi nas że nikt nie nawiąże do wspomnianego czujnika. Przecież jeżeli serwisant namierzył przyczynę to należałoby drążyć nadal sprawę czujnika. Spróbuj wymontować gratki z maszyny, wyjąć bębenek, lekko przesłonić czujnik i sprawdzić czy ruszy dozowanie toneru do wywoływaczki.
    A swoją drogą. Nie napisałeś kolego z IT czemu niedobry serwisant więcej się u ciebie nie chce pojawić. :idea: Nie wszytko jest tak proste jak wszystkim się zawsze wydaje. :!: Proponowałbym trochę pokory bo nie wiadomo w jakiej atmosferze działał ten brzydki, okropny serwisant. Na pierwszej wizycie już same psy byś wieszał mimo że określił ci prawdopodobną przyczynę. Po co go wzywałeś jak sam naprawić możesz? Nigdy nie mów nigdy jak powiada kumpel i święta prawda. Cześć
  • Poziom 13  
    Witam.
    Trochę odkopię temat.
    Nadal walczę z tym urządzeniem. Serwis, który mi to serwisował olał mnie ciepłym moczem.
    Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jak mogę sprawdzić totalny przebieg maszyny? Wiem, że trzeba wejść w panel serwisowy, niestety nie wiem jak to się robi.
  • Poziom 18  
    Kolego licznik całkowity masz po lewej stronie panela.
    Taki mały przycisk z cyferkami 123.
  • Poziom 13  
    Tak, to wiem, ale chodzi mi o totalny przebieg urządzenia. Wiem że urządzenie zrobione ma ponad milion kopii a na liczniku całkowitym jest tylko 120tys. Jest to licznik do którego można wejść tylko z poziomu serwisanta.
  • Poziom 18  
    Jeżeli maszyna była kombinowana to w kodach będziesz miał taki sam licznik.
  • Poziom 13  
    Maszynka nie była kombinowana, bo jakiś czas temu był serwisant i pokazywał licznik i wartości różniły się od tych na liczniku całkowitym. Proszę o udzielenie informacji jak sprawdzić ten licznik?
  • Poziom 21  
    okiec napisał:
    Jeżeli maszyna była kombinowana to w kodach będziesz miał taki sam licznik.

Oj nie prawda, "licznik total" pozostaje nietknięty. Ten licznik można skasować tylko do "0" w przypadku resetu nvram, w pozostałych przypadkach pozostaje nienaruszony. Licznik total jest diagnostyce , i ten może się różnić od licznika głównego spod "123" wyświetlanego/drukowanego na maszynie.

@rozik