Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica - błąd F7

09 Lis 2010 11:48 5897 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam płytę indukcyjną Amica typ: PBF4VI508FTB4 model: PI6508TF. Dzisiaj po postawieniu szybkowara na jednej płytce i włączeniu bostera, po dwóch minutach spod garnka zaczęło się kopcić. Płytka pokryła się dziwnym nalotem, kuchenkę ledwo dało się wyłączyć, a po wyłączeniu na wyświetlaczu zaczął migać kod F7. Płytka wyglądała jak spalona, ale po ostygnięciu oraz delikatnym i długotrwałym czyszczeniu udało się zmyć nalot. Dodam, że szybkowar i płytka były czyste i suche przed włączeniem. Wcześniej kilkakrotnie na tej samej płytce i w tym samym garnku robiłam identyczną potrawę i wszystko było okey.

Przy drugim podejściu na innej płytce stało się dokładnie to samo, ale wyłączyłam płytę szybciej i nie zrobił się nalot.

W instrukcji obsługi ani w internecie nie mogę znaleźć oznaczeń kodów błędów, na tym forum znalazłam jedynie błąd F2 i F6. Proszę o jakieś informacje na temat błędu F7.

Pozdrawiam
    Off-ca
  • Specjalista AGD
    Off-ca napisał:
    Mam płytę indukcyjną Amica typ: PBF4VI508FTB4 model: PI6508TF.
    (...) Proszę o jakieś informacje na temat błędu F7.

Według instrukcji serwisowej:

Płyta indukcyjna Amica - błąd F7
  • Poziom 9  
    O dzięki Ci wielkie, nie mogłam znaleźć nigdzie w mojej instrukcji tych błędów.

Brzmi to bardzo poważnie. Sęk w tym, że teraz wygląda na to, że płyta dalej działa bez zarzutu, nawet ta feralna płytka. Wywnioskowałam, że to szybkowar, który spalił się od środka, mógł być przyczyną tego wypadku, bo wszystkie inne garnki normalnie działają na tej płytce.

Czy mimo wszystko nie powinnam jej używać i skontaktować się z serwisem? Kod błędu więcej się nie powtórzył, migał tylko przez chwilę w trakcie tamtego incydentu. Czy mimo wszystko może coś się stać?

P.S. Nie mam pojęcia co to jest czujnik NTC cewki :)