Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągła praca lodówki Whirlpool 831-1/G/WP

09 Lis 2010 15:31 9678 9
 • Poziom 10  
  Witam posiadam chłodziarko-zamrażarkę whirlpool 831-1/g/wp i problem miałem taki że w lodówce było ciągle conajmniej 10 stopni C więc postanowiłem wymienić termostat,wyciągnąłem stary i w sklepie pani dobrała mi zamiennik AS 4.1 niby wszystko dobrze( długość kapilary się zgadzała nawet zakresy temperatur były identyczne), do mojego starego termostatu dochodziły tylko dwa kable (4 i 3), trochę to zdziwiło panią ale ok, podłączyłem nowy termostat i teraz lodówka chłodzi ok, ale mam wrażenie że prawie cały czas chodzi, bardzo rzadko się wyłącza, czym może być to spowodowane?? dodam że prawdopodobnie nową kapilarę wsadziłem głębiej niż ta stara była wsadzona.....
 • Poziom 11  
  Witam. Jeżeli nowy termostat ma 3 styki to powinieneś podpiąc je na 4 i 6 ponieważ 3 to jest dodatkowy styk na podłączenie światła. Odnośnie długości kapilary to powinna wchodzic do oporu.  Moderowany przez ROBSON33:

  Regulamin 12 i 15 przed napisaniem czegokolwiek należy być pewnym że piszemy prawdę a nie fantazję opcja "A" jak najbardziej poprawna Ciągła praca lodówki Whirlpool 831-1/G/WP Wypowiedź nagradzam ostrzeżeniem.

 • Poziom 10  
  to może ja wytłumaczę to tak... przy starym termostacie są dwa złącza oznaczone 3 i 4 ( przy 6 nic nie ma) natomiast przy nowym termostacie jest 3,4 i 6 z racji tego że do starego termostatu dochodziła taka cała kostka a nie pojedyncze kabelki, więc zamontowałem nowy termostat i jak założyłem tą kostkę to podpiąłem się pod złącze 3 i 4 ( tak jak pasowała kostka, 6 jest nie podpięte), czy według powyższego posta powinienem przełożyć złącze w kostce tak żeby kable wpinały się w złącza 4 i 6?? dodam jeszcze że zauważyłem że chłodziarka raz ma zaszronioną tylną ściankę a później mokrą i tak w kółko, czyżbym źle podpiął kable??
  Ciągła praca lodówki Whirlpool 831-1/G/WP Ciągła praca lodówki Whirlpool 831-1/G/WP Ciągła praca lodówki Whirlpool 831-1/G/WP

  o no to widzę że w trakcie pisania posta ktoś już poprawił...no ale czy ze schematu nie wynika że zalecane jest połączenie B??

  ok dorwałem w ręce schemat i widzę że inaczej to się chyba podłączyć nie da (połączenie 3-4) jest poprawne, pozostaje tylko teraz kwestia czemu prawie ciągle chodzi i raz jest szron a za chwile go nie ma i tak wkoło
 • Poziom 31  
  Przecież termostat się otwiera. Zdejmij "kapturek" i będziesz widział jak podłączyć. Co do szronienia, może masz inny niż powinien być (tak podajesz Ty sam). Miałem podobny przypadek w mojej chłodziarce. W sklepie pani doradziła mi że ten od "Mińska" będzie pasował (bo oryginału nie było). Zamontowałem i owszem wszystko zagrało elegancko. Ale tak jak Ty opisujesz nadmiernie szroniła. Chodziła tak chyba z rok. Po tym czasie zgadałem się na ten temat ze znajomym gościem z AGD. Przyszedł wymienił na inny i jak ręką odjął. Pogadaj z kimś kto się na tym zna, może zna zamienniki.
 • Poziom 10  
  tak się zastanawiam że może kupić ten oznaczony AS 3.1 (ma takie same parametry) a tylko dwa wejścia czyli tak jak u mnie i połączyć go według schematu A bo nurtuje mnie ten defrost resistor który jest na schemacie B może to on sprawia że lodówka tak ciągle się włącza i wyłącza??
 • Poziom 10  
  kurcze lodówka niby dobrze chłodzi jest ok 6 stopni C ale wydaje mi się że bardzo często się włącza, ścianka w lodówce jest raz oszroniona i potem mokra i tak w kółko, może ktoś coś doradzić?
 • Poziom 20  
  Jeżeli lodówka "chodzi", włącza i wyłącza agregat to podłączenie jest prawidłowe,przyczyna tkwi : w złym umiejscowieniu kapilary lub też innej charakterystyce termostatu.A czy nie jest on regulowany?
 • Poziom 10  
  jest regulowany i jest ustawiony mniej więcej tak na połowie
 • Poziom 20  
  To pewnie działa poprawnie, nie zapominajmy ,że tego typu termostaty mają histerezę,ale też tolerancję rzędu nawet do 8-10%, na co dzień borykam się z podobnymi zagadnieniami przy urządzeniach chłodniczych przemysłowych,gdzie czasem w ramach oszczędności pakuje się takie proste termostaty na kapilarce, mechaniczne, a chce się osiągnąć parametry elektronicznych...Może tylko kolega się zasugerował , wydaje się koledze,taka lodówka włącza się w sumie dość często, a jeszcze jak uwzględnimy wsad, otwieranie i zmianę temperatury otoczenia.
 • Poziom 10  
  po pewnym czasie chyba wszystko wróciło do normy