Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ARG 642/G/WP - Wymiana termostatu nic nie pomogła minusowa temperatura.

24 Sty 2019 11:08 663 10
  • Poziom 17  
    Witam, posiadam lodówkę Whirlpool ARG 642/G/WP. Od jakiegoś czasu miałem problem z lodówką. Lodówka nie trzymała stałej temperatury. Zakres temperatury wahał się od 5 do 15 stopni....
    Zaryzykowałem i kupiłem nowy termostat. Po wymianie termostatu i ustawieniu chłodzenia na pokrętle na 7 temperatura spadła mi po niżej 0. Zamrażalnik działa ok.

Pytanie brzmi czy wymiana termostatu dowodzi jednego, że lodówka nadaje się już na złom? Układ chłodzący jest nie szczelny itp... i żaden szanujący się fachowiec tego już nie naprawia ... chyba, że dla "sportu" i dla ambicji.
  • Specjalista AGD
    hym23 napisał:
    Po wymianie termostatu i ustawieniu chodzenia na pokrętle na 7

A po co na "7" ? To jest max, więc ustaw np. "3".
  • Poziom 17  
    Ok mogę ustawić na 3 ale czy ustawiając na 7 w lodówce powinien pojawić się mróz ?
  • Poziom 19  
    Tak, temperatura może oscylować ok. 0°C przy ustawieniu termostatu na max, a czy czujnik termostatu włożony jest do końca czyli do oporu?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 17  
    młody2066 napisał:
    czy czujnik termostatu włożony jest do końca czyli do oporu?
    - niezabardzo wiem o co chodzi? Zamontowałem termostat i włożyłem kółko na pokrętło nic nie kalibrowałem...
  • Poziom 19  
    Końcówka kapilary musi być włożona do oporu, jak tylna ściana nie jest zaszroniona to nawet słychać stuknięcie tej kapilary co oznacza że jest na swoim miejscu.
  • Poziom 23  
    W części lodówkowej temperatura zawsze powinna oscylować w okolicy 0°C. Pokrętłem ustawiasz tak, aby tylko na chwilę pojawiał się szron. Jak za dużo ustawisz to zamarznie cała! Kapilara (czyli ta długa rurka/drucik) musi być wsunięta do końca! Sprawdź to! Sprawdź też czy nie masz efektu, że dolna połowa tylnej ścianki jest zamarznięta, a górna ciepła. Bo to by sugerowało ubytek czynnika.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Panowie spokojnie z tym wsuwaniem do końca do pochwy. Ta lodówka to zabytek z zewnętrznym parownikiem. Proszę czujnik (odpowiedniego oczywiście) termostatu przymocować do parownika dokładnie w ten sposób, jak był stary i po ustawieniu pokrętła w pozycji średniej dokonać sprawdzenia. Najlepiej mierzyć temperaturę wody, a nie powietrza i na środkowej półce.
  • Poziom 17  
    Arcus 1977
    "Proszę czujnik (odpowiedniego oczywiście) termostatu przymocować do parownika dokładnie w ten sposób, jak był stary i po ustawieniu pokrętła w pozycji średniej dokonać sprawdzenia."

Własnie tak zamontowałem jak napisałeś.

Jedynie co mnie zastanawia to gdy kupowałem do lodówki po numerze seryjnym termostat nie pasował on do lodówki(inaczej ułożone bolce).
    W sklepie udało mi się wymienić termostat na model który do tej pory był zamontowany(przez jakiegoś "fachowca" kiedyś). Ten termostat wstawiony przez tego fachowca działał prze około jeden rok.

Czy jest możliwość, że ten termostat jest źle dobrany ???
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    kapilara 1000mm, temperatury przełączania- zimny: - 26 ° C, ciepły:- 13 ° C dostarczany również jako A13-1000 odmrażanie 4.5 czyli popularny W4
    To termostat do tej lodówki.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Arcus1977 napisał:
    popularny W4
    Tak, zamiast oryginalego. Ale tu jest inna sytuacja. Poprzednia wymiana miała miejsce, gdy ani oryginał (A130057), ani zamiennik (W4) nie był dostępny. Zamontowany został termostat (K59L11...), do którego był odpowiedni adapter (inne przyłącze). Teraz trzeba dać takim sam termostat. Chyba, że zachował się oryginalny adapter i można wrócić do pierwszej wersji.
    hym23 napisał:
    Czy jest możliwość, że ten termostat jest źle dobrany ???
    Nie wiadomo, bo nie podajesz oznaczeń termostatu. Biorąc pod uwagę wiek chłodziarki, bardziej podejrzewałbym słabą wydajność układu chłodzącego.