logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[attiny2313][Bascom]Odczyt z SD i wyświetlenie na LCD.

Manio95 11 Lis 2010 01:43 1773 2
REKLAMA
  • #1 8728328
    Manio95
    Poziom 21  
    Witam.
    Mam do was pytanie-bo do obsługi kart SD jest potrzebny jakiś "większy" mikroprocesor (z tego co wyczytałem w helpie) ale czy dałoby radę zrobić to na attiny2313 lecz chodzi mi tylko o to, że na karcie SD mamy jakiś tekst zapisany (nie ważny format byle dało się edytować go na komputerze) i ten tekst jest prawie że bezpośrednio wyświetlany na LCD 1x16 znaków.Prawie że bo wyświetla się jak np. PB.0 = 0 czyli poprzez zwarcie PB.0 do masy.
    Nie wiem czy jest możliwe zrobienie to na takim procesorze, w prawdzie działanie ogranicza się tylko do odczytu tekstu i wyświetleniu na wyświetlaczu.
    Mógłbym zastosować wewnętrzną pamięć procka i tam zapisywać tekst ale za każdym razem jak bym zmieniał tekst (kilka razy w tygodniu) musiałbym od nowa programować attiny.Wymiana procka nie wchodzi niestety w grę.
    Dziękuję za pomoc i sugestie.
  • REKLAMA
  • #2 8728524
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie
    Heh, pewnie kolejny piórnik ;-)
    Tak czy siak, jeśli plik na karcie ma być w formacie widocznym dla PC to bez AVR DOS się raczej nie obędzie, a do tego minimum to ATMega32. Robiłem kiedyś próby z SD+ATMega8, wiem że teoretycznie się da, ale gra nie warta świeczki przy obecnych groszowych różnicach w cenach mikrokontrolerów tego typu.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 8728792
    Manio95
    Poziom 21  
    No z tą atmegą8 to może by się jeszcze udało coś zrobić (8k pamięci) a ta attiny ma tylko 2k więc tak jak myślałem, raczej się nie da.
REKLAMA