Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć domowa, jeden z komputerów nie widzi drugiego

TheArt 14 Lis 2010 00:02 8368 13
  • #1 14 Lis 2010 00:02
    TheArt
    Poziom 15  

Witam.

Temat rzeka, wiem, jednak może ktoś umie to okiełznać ;).

Oba komputery to XP, oba mają udostępnianie włączone, odpowiednie partycje odchaczone.

Komputer 1 połączony z routerem kablem i na nim cała sieć śmiga, można przeglądać i zmieniać zawartość komputera 2.

Komputer 2 podłączony do sieci przez WiFi, na tym komputerze widać tylko udostępnione partycje Komputera 1, jednak przy próbie wejścia w nie słychać tylko bum.

W Komputerze 2 jest zainstalowany AntiVir, Komputer 1 jest bez antywirusa.

Może ktoś zmuszał do działania taki zestaw.

0 13
  • #2 14 Lis 2010 00:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Lis 2010 23:47
    codiql
    Poziom 17  

Jeśli jeden z nich lub oba są XP Pro to włącz udostępnianie proste w opcjach folderów.

0
  • #4 03 Gru 2010 21:27
    criter
    Poziom 11  

TheArt napisał:

Może ktoś zmuszał do działania taki zestaw.

witam, mam dokladnie ten sam problem i wciaz szukam rozwiazania.
    najciekawsze ze kiedys to dzialalo, potem po jakims czasie przestalo widziec komputery, udalo sie to naprawic, to obecnie z jednego komputera widze drugi, z drugiego tylko 1 czy 2 foldery udostepnione, kolejnych, swiezo udostepnionych juz nie pozwala przegladac (choc sa w katalogu miejsca sieciowe)

oba komputery, win xp home pl, na WiFi przez router. na obu win firewall i avast, zreszta testowane bez firewalla i antywira. na obu loguje sie jako admin.
    udostepniam folder, widze go na drugim kompie ale brak wgladu do plikow...
    co jest ni etak?

0
  • #5 13 Gru 2010 20:30
    krzysiekdr
    Poziom 12  

spróbuj tak:
    start>uruchom>cmd ENTER
    ipconfig /all
    i masz tam adres ip. np. 192.168.1.121 i na drugim komputerze wpisz w start uruchom

\\192.168.1.121 i powinien ci się wyświetlić drugi pc

0
  • #6 13 Gru 2010 21:09
    criter
    Poziom 11  

komputery sie widza, w otoczeniu sieciowym tez widze, ale brak dostepu do niektorych udostepnionych katalogow sic!

0
  • #7 16 Gru 2010 13:45
    kafart
    Poziom 14  

sprawdz prawa dostepu do folderów w udostepnianiu folderów

0
  • #8 16 Gru 2010 22:26
    criter
    Poziom 11  

jakie prawa? chodzi o przegladanie, zmiane itd?

0
  • #9 17 Gru 2010 08:19
    kafart
    Poziom 14  

prawy przycisk myszy na folder -> udostepnianie plikow i folderow-> zabezpieczenia-> i tu masz uzytkownikow i prawa co moga robic, czyli:odczyt,zapis,pełne prawa.

0
  • #10 17 Gru 2010 11:35
    criter
    Poziom 11  

aa to ;) oczywiscie - ustawione pelne prawa, z tym ze tam nie da sie ustawic uprawnien dla klientow z innych komputerow w sieci lokalnej, a jedynie dla kont w komputerze.
    najdziwniejsze jest to ze wczesniej wszystko dzialalo, i nagle przestalo. Chyba rzeczywiscie cos jest na rzeczy z jakas aktualizacja Windowsa.
    co ciekawe, jeden stary folder wciaz moge przegladac, ale juz dla nowych nie moge ustawic. w druga strone (czyli zamiana rol komputerow) wszystko dziala.

dodam ze na obu kontach mam tylko po 1dnym koncie (konta Gosc sa wylaczone, zreszta wlaczenie ich nie pomaga), na tym wlasnie komputerze gdzie chce udostepnic a nie moge mam haslo, na drugim juz nie.

0
  • #11 17 Gru 2010 12:08
    walek33
    Poziom 28  

Cytat:
    dodam ze na obu kontach mam tylko po 1dnym koncie (konta Gosc sa wylaczone, zreszta wlaczenie ich nie pomaga), na tym wlasnie komputerze gdzie chce udostepnic a nie moge mam haslo, na drugim juz nie.

Spróbuj wejść na ten z hasłem jako jego użytkownik.

0
  • #12 17 Gru 2010 12:53
    criter
    Poziom 11  

walek33 napisał:

Spróbuj wejść na ten z hasłem jako jego użytkownik.

sorki, za laickie pytanie, ale jak mam sie zalogowac z jednego kompa na drugi?
    ale moze sprobuje w inny sposob. usune haslo z 1szego komputera, wtedy udostepnie foldery, i zobacze co sie bedzie dziac ;)
    ale to juz po nowym roku ;) dam znac jak poszlo...

0
  • #13 18 Gru 2010 18:03
    walek33
    Poziom 28  

W czasie np. mapowania dysku masz taką możliwość.

0
  • #14 18 Gru 2010 22:07
    criter
    Poziom 11  

ok, dzieki. dam znac jak poszlo. ale to troche potrwa ;)
    a przy okazji zycze wesolych swiat.

0
  Szukaj w 5mln produktów