logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Indesit WIL105 - co robić, gdy pralka wybija różnicówkę?

kaszus 18 Lis 2010 21:04 2517 10
REKLAMA
  • #1 8760782
    kaszus
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    witam

    pralka jak w temacie. nabrała wody i wybiła różnicówke.
    woda po spuszczeniu byla zimna, każdorazowe podłączenie do gniazdka (rożne gniazdka próbowałem) powoduje wybicie bezpiecznika. nie mogę zresetować programu bo za szybko wybija prąd.

    rozebrałem obudowę - nie widać wycieków...

    proszę o pomoc jak dla laika z dziedziny agd - jak się za to zabrać

    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 8760823
    rychomuch
    Poziom 29  
    Posty: 973
    Pomógł: 142
    Ocena: 693
    Witam.
    Zmierz oporność izolacji uzwojeń silnika prania do masy i między uzwojeniami.
  • REKLAMA
  • #3 8761024
    kaszus
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    rozumiem, że ma być to zmierzone na wyłączonej pralce?

    jakie powinny byc odczyty na mierniku??
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 8761188
    kaszus
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    prosiłbym tak "po chłopsku" - nie specjalizuje się w AGD tylko mam awarię w domu ;)
  • #6 8761217
    elektryku5
    Poziom 39  
    Posty: 6299
    Pomógł: 460
    Ocena: 1053
    Zaraz przy kablu zasilającym (w środku pralki) jest filtr przeciwzakłóceniowy, dochodzą do niego 4 kable. (może dochodzić więcej, np do uziemienia)

    Że tak zapytam, czy gdy pralka jest wyłączona a wtyczka w kontakcie to też wybija?
    Jeśli nie, to nie jest to raczej filtr.
  • #7 8761236
    kaszus
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    nie wiem czy jak jest wyłączona to tez wybija bo awaria wyskoczyła podczas prania, po włączeniu ponownie do kontaktu od razu wybija , nie jestem w stanie jej wyłączyć ani zresetować program...
  • Pomocny post
    #8 8761266
    elektryku5
    Poziom 39  
    Posty: 6299
    Pomógł: 460
    Ocena: 1053
    No to filtr...

    Musisz zdjąć pokrywę i znaleźć coś takiego. http://abc-hurt.bazarek.pl/opis/657074/filtr-przeciwzakloceniowy-x17-3.html

    Jeżeli nie masz miernika to możesz od razu go zmostkować, tzn wyjąć z niego kable i złączyć ze sobą. (brązowy-brązowy, niebieski-niebieski)
  • #9 8763656
    kaszus
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    ok, z pominięciem filtra pralka działa. mam pytanie ile taki filtr może kosztować?
  • Pomocny post
    #10 8763693
    elektryku5
    Poziom 39  
    Posty: 6299
    Pomógł: 460
    Ocena: 1053
    Nie jest on potrzebny, ja nigdy nie wstawiam nowego i wszystko działa.

    Lecz jeśli już zależy ci na tym filtrze (moim zdaniem efekty niezauważalne) to możesz kupić go za jakieś 20zł.
  • #11 8763726
    kaszus
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    ok, dzięki za pomoc i cierpliwość;)

    pralka działa - zamykam temat

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Indesit WIL105 wyłącza różnicówkę po napełnieniu wodą, co uniemożliwia jej uruchomienie i resetowanie programu. Użytkownik rozebrał obudowę, nie zauważył wycieków, a problem występuje przy podłączeniu do różnych gniazdek. Użytkownicy sugerują sprawdzenie oporności izolacji uzwojeń silnika oraz filtra przeciwzakłóceniowego. Po zmostkowaniu filtra pralka działa, a jego wymiana nie jest konieczna, ponieważ efekty jego działania są minimalne. Koszt nowego filtra wynosi około 20 zł.
REKLAMA