Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada + dwa routery Netgear +tplink konfiguracja.

21 Lis 2010 13:55 2517 5
  • Poziom 9  
    Witam, proszę o radę jak najlepiej skonfigurować te urządzenia aby najlepiej to działało. Podłączyłem to tak ja na schemacie po wan , ale na jedym lapku net był i na stacjonarce a na drugim laptopie już był problem z identyfikacją i neta nie było.
    Idea tego całego zamieszania jest taka, ze mam problem z zasięgiem wifi w całym domu i chcę dwa routery dać na różnych kondygnacjach.

Oto schemat:
    Neostrada + dwa routery Netgear +tplink konfiguracja.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Tyle razy było już to mielone na elektrodzie.
    Wszystko po lanie łączysz i wyłączasz serwery dhcp na urządzeniach wewnątrz sieci oprócz głównego routera czyli DG534G.
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kabel z DG do portu _LAN_ tplinka.
    W tplink WAN port zostawiasz pusty.

TP linka ustaw jako APeka, drugi router w domu potrzeby ci jak druga buda psu.
    - DHCP server wyłączony
    - LAN IP adres zgodny z DG, poza pulą DHCP servera z DG, np jeśli DG LAN IP jest a.b.c.d to daj tplinkowi a.b.c.212
    - Wireless: SSID=moja-siec Security:WPA2-PSK, kanał inny od DG, o 3 kanały oddalony.
  • Poziom 9  
    nie działają te ustawienia , tzn mój laptop łączy sie z dwoma roterami jednoczesnie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    > tzn mój laptop łączy sie z dwoma roterami jednoczesnie.
    niemożliwe, laptop ma tylko jedną "rąsię" WIFI i nie może być trzymać za rączkę dwóch routerów.

ale spróbujmy, podłącz do tych obu jak to piszesz
    start/uruchom: CMD.exe wpisz
    ping www.google.com
    ipconfig /all

załącz wynik (bez sekcji kart tunelowych)

Załącz także "Status" stronę z obu routerów.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    ale na jedym lapku net był i na stacjonarce a na drugim laptopie już był problem z identyfikacją i neta nie było.

To problem z laptopem - jego ustawieniem lub TPlink
    Przybliz Laptop2 (ten ktory nie mial zasiegu) blizej routera i spr czy wykrywa siec.
    Skoro Laptop1 mial neta a Laptop2 nie, znaczy to:
    - Laptop2 ma cos z karta nie tak, za daleko lub DHCP.

Cytat:
    problem z identyfikacją

tzn wykrywal sieci czy brak sieci ??

Jesli wykrywa siec a nie laczy to:
    1 masz DHCP wylaczone na TPlinku i nie przypisales statycznego ip do Laptop2 (tego bez sieci)
    2 DHCP włączony na TPlinku
    Spr tez czy nie ma jakiś śmieci cyferek wpisanych w Protokół internetowy TCP/IP Lapka 2 (tego bez sieci)

Jesli Laptop 2 nie wykrywal sieci żadnej lub ledwo co jedna kreseczka- to w nim jest problem - słaba sieciówka, pozostaje tylko ustawic blizej