Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset baterii, "ręczna" zmiana wartości w eepromie

23 Lis 2010 17:34 1927 5
  • Poziom 18  
    Ładnie opisany jest ten problem tutaj. Jednak jest on napisany w oparciu o SBW. Nie mogę wykorzystać PC-ta do tej operacji, więc program jest kompletnie bezużyteczny. Jest tam jednak takie zdanie:
    Cytat:
    Szukając w sieci internetowej informacji o sposobach przywrócenia baterii do życia, natrafiłem na wiele opisów jak to zrobić, ale wszystkie opierały się tylko na edycji zawartości pojedynczych komórek pamięci eeprom. Co przy niewłaściwych zmianach może doprowadzić do uszkodzenia ogniw, a w najgorszym przypadku do eksplozji lub ich zapalenia.

Dokładnie to potrzebuję: co zrobić z pojedynczymi komórkami eeproma, aby zregenerować baterię? Szukałem, ale no albo ślepy jestem, albo google tak wywindowało SBW w górę, że zakopało odpowiedź na moje pytanie.

PS. 255 - jaka ładna, równa liczba postów :D
  • Poziom 43  
    Komórki pamięci edytujesz na podstawie datasheeta sterownika który siedzi w baterii. Z reguły jest tam jakiś BQ.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Najlepiej użyć własnego wsadu, a dlaczego opisane jest w FAQ dotyczące regeneracji baterii.

Aby zresetować wsad ręcznie potrzebujesz jakikolwiek programator I2C, jakikolwiek HexEdytor i datasheet od bq2040. W tym ostatnim zawartość pamięci (memory map) jest opisana w pięknej kilkustronicowej tabeli.
  • Poziom 18  
    U mnie niestety musi to robić układ przeze mnie zrobiony, także tak łatwo nie ma :D

Thx wielkie za pomoc!