Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka 180 cm kupno - pytanie do praktyków

24 Lis 2010 20:56 4098 4
  • Poziom 1  
    Witam,

[WSTEP]

mialem przez 7 lat chlodziarko-zamrazrke INDESIT BA 13 typ:CM01X
    dokladnie taka jak tu:
    http://allegro.pl/lodowka-indesit-ba13-i1295069219.html
    (178 cm wys. zamrazarka 3 komorowa, bez NO FROST, z jednym agregatem, bez bajerow-najprostsza), bylem bardzo zadowolony, ale niedawno sie popsula w tym sensie ze chlodzi tylko zamrazalnik, a w czesci lodowkowej jest az 18 stopni C ...

Dzis fachman z autoryzowanego serwisu orzekl ze jest to wina za malej ilosci gazu wskutek nieszczelosci i ze tego nawet nie da sie napelnic (abstrahujac od tego ze teraz rurki sa aluminiowe zamiast miedziane a aluminium sie utlenia). W zwiazku z tym nie starcza mocy aby wychlodzic lodowke a tylko zamrazalnik jest jako tak chlodzony. Agregat pracuje non stop (nie wylacza sie, na szczescie jest bardzo cichy i to nie przeszladza, ale ponoc lada dzien moze sie przepalic skoro nie ma odpoczynku). Jak zaczelismy sobie z fachowcem rozmawiac to powiedzial ze i tak te 7 lat to dobry wynik, bo teraz sprzet jest produkowany aby jak najszybciej go wymienic na nowy (producent musi miec komu sprzedawac swoje produkty-nie to co kiedys ze sie robilo na kilkadziesiat lat sprzet AGD).

Domyslam sie ze wiekszosc firm bez wzgledu na marke (moze poza MIELE) ma podobne podejscie i nie ma co liczyc ze sprzet na 10 lat i wiecej sie dostanie. Zatem zeby chociaz te 7 lat wytrzymal to nie bedzie zle-takie czasy.

[DOPRECYZOWANIE]

Rozgladam sie za identyczna chlodziarko-zamrazarka, a mianowicie:
    1. minimum te 178 cm wysokosci i 60 cm szerokosci (nie wiem jak to sie przeklada na pojemnosci w litrach ale wewnatrz czesci lodowkowej zmierzylem 90x52x45 [cm] )
    2. zamrazalnik na dole z 3 komorami
    3. automatyczne odszranianie (to juz chyba w standardzie)
    4. Oszczedna (ale zupelnie nie znam sie na tych oznaczeniach klas energetycznych nie wiem na ile oplaca sie inwestowac w klasy A++)
    5. wolnostojaca (nie do zabudowy)
    6. bez bajerow, najtansza jaka nie bedzie jezdzic do serwisu w czasie gwarancji i nie padnie po 2 latach od zakupu (zaraz po gwarancji)

[PYTANIA]

mam pytanie w pierwszej kolejnosci do praktykow (osob zajmujacych sie naprawa sprzetu chlodzacego) a takze osob pracujacych w sklepach-sprzedawcow, w drugiej kolejnosci do innych uzytkownikow:

1. Jakich firm chlodziarko-zamrazarki sa NAJMNIEJ AWARYJNE, innymi slowy jakie firmy fachowcy poleciliby jako te, z ktorymi nie maja za duzo napraw?

2. Jakich firm chlodziarko-zamrazarki na pewno NIE WARTO KUPOWAC (najwieksza liczba napraw i reklamacji)?

Wiadomo ze wszystko zalezy od konkretnego egzemplarza, czytajac wszystkie opinie mozna dostac w glowe - w tym samym temacie jedna pani wychwala pod niebiosa jedna marke a inna osoba ten sam produkt sromotnie krytykuje i nie wiadomo komu wierzyc. Stad moje pytanie do praktykow, ktorzy maja stycznosci wiecej niz jednym egzemplarzem (nie tylko u siebie, rodziny i znajomych) i chyba najlepiej wiedza jaki sprzet jest najbardziej godny polecenia i jaki sami by kupili aby nie miec z nim klopotu ;)

p.s. ewentulanie nie pogardze juz propozycjami konkretych modeli spelniajacych podane przeze mnie kryteria ;)

Bede bardzo wdzieczny za pomoc,
    pozdrawiam serdecznie!
  • AdexAdex
  • Poziom 11  
    Sorry, że trochę nie w temacie, ale tez kupuję lodówkę (Ariston po 4 się rozszczelnił) i dowiedziałem się, że Miele tez się psuje. O ile zdołałem się dowiedzieć pomaga jedynie modlitwa i łaska pańska (Liebherr upchnął kilka lat temu w Polsce całą wadliwa serię, a Indesit/Ariston wytwarzają wyłącznie lodówki konstrukcyjnie obliczone na maks. 5 lat działania), rozumem się tego nie ogarnie. Ja postanowiłem kupić tanią lodówkę w promocji, ponieważ wywalanie (za opłatą) ślicznego Aristona za 2000 zł boli.
  • AdexAdex
  • Poziom 12  
    Wydaje mi się, że znalazłam chłodziarko- zamrażarkę firmy Samsung, która spełni Twoje wymagania: Gwarancja producenta - 24 miesiące (2 lata) Kod Producenta RSA1ZTVG Produkt wielkogabarytowy Tak Sprzęt do zabudowy Nie Pojemność całkowita 501l Pojemność chłodziarki 342l Pojemność zamrażarki (zamrażalnika) 159l Zamrażalnik - lokalizacja Na górze Zamrażarka - lokalizacja Brak Ilość drzwi 2 Automatyczne rozmrażanie (odszranianie) Tak Funkcja "szybkie zamrażanie" Tak Specjalna półka na butelki Tak Miejsce na schładzanie wina Tak Pochłaniacz zapachów Nie Urządzenie do robienia kostek lodu Tak Ilość szuflad w zamrażarce 3 Ilość półek w chłodziarce 3 Pojemnik na warzywa 2 Termometr elektroniczny Tak Wyświetlacz czasu rzeczywistego (Zegar) Nie Inne funkcje dodatkowe alarm w drzwiach Ilość kompresorów (agregatów) 1 Klasa energooszczędności A+ Kolor inox Wykończenie powierzchni zewnętrznych stal nierdzewna Wysokość 1789mm Szerokość 912mm Głębokość 734mm. Kosztuje około trzech do czterech tysięcy.
    http://www.kupujemy.pl/rsa1ztvg-samsung-opis-specyfikacja.html
  • Poziom 13  
    Miałem podobny dylemat: czy kupić drogą i teoretycznie długowieczną lodówkę, czy tanią, bez zbędnych bajerów ale z dobrej firmy. Po długich namysłach zdecydowałem się na 2 opcję - kupiłem Whirlpoola WBE 3712 A+X ,lodówka tania, cicha, bez bajerów. Zapłaciłem za nią tylko 1100zł, czyli mniej niż połowę ceny mojej starej lodówki, która pracowała tylko 5 lat. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, ale też ciekawy ile lat nowy nabytek mi posłuży.
  • Poziom 14  
    bodzio.c napisał:
    Zapłaciłem za nią tylko 1100zł, czyli mniej niż połowę ceny mojej starej lodówki, która pracowała tylko 5 lat.

Tylko lub aż 5 lat.W tej chwili chłodnictwo tyle wytrzymuje.