Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału na jednym z tunerów Ferguson Ariva 100e

25 Lis 2010 20:43 4593 3
 • Poziom 2  
  Witam po raz pierwszy i od razu przepraszam za brak profesjonalizmu.
  Złożyłem instalację rozdzielenia sygnału CYFRA+ na kilka dekoderów. w Tym celu użyłem splittera greeneightsystem oraz konwertera octo sat digital. DO odbierania sygnału użyłem dekodera Ferguson Ariva 100e (dalej nazywał go będę pierwszym), Ferguson Ariva 100e(drugi) oraz tunera który otrzymałem od cyfry Philips dsr 6201. Mój problem polega na tym że po włączeniu tunera Philipsa i pierwszego fergusona wszystko działa, ale po włączeniu drugiego fergusona uzyskuje na nim na programach TYP1, PULS, SUPERSTACJA odbiór, a na np. TVN, TVN24, EUROSPORT uzyskuje komunikat Brak Sygnału. Przy wspólnej pracy tunerów Fergusona wszystko działa bez zarzutu, ale podczas włączenia do tego Philipsa tracę znowu sygnał na drugim Fergusonie, po wyłączeniu Philipsa Sygnał automatycznie wraca i uzyskuje piękny odbiór wszystkich kanałów. Zgrałem na każdego Fergusona nowy soft i listę kanałów. (docelowo mam mieć jeszcze 3 Fergusona) Słabo się na tym znak, kompletnie nie mam pojęcia co jest nie tak. Liczę na waszą fachową pomoc. Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Jeśli każdy z tunerów odbiera sygnał niezależnym kablem prosto z osobnych wyjść konwertera, to wskazuje na jego niepełnosprawność. Jeśli jednak podłączyłeś tunery przez jakiekolwiek rozdzielacze, to taki efekt jest nieunikniony (trzeba by to zmienić). Myślę jednak, że w tym wypadku mamy do czynienia z pierwszą ewentualnością. Konwerter OCTO to tak, jakby osiem niezależnych konwerterów, więc żaden z jego "odpływów" nie powinien mieć wpływu na pracę pozostałych.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  W tym momencie mam wszystkie trzy tunery podpięte osobnymi kablami bezpośrednio do konwertera(który ma 8 wejść). Mam też do niego podpięty kabel od dekodera eNki który pracuje prawidłowo(wcześniej miałem go na innej antenie przy której mam konwerter z jednym wejściem. Jeszcze jej nie zdemontowałem). Jutro podłączę ten źle działający tuner Fergusona do tej drugiej anteny, a pozostałe dekodery zostawię na antenie z konwerterem octo. Rano poinformuję o rezultatach.

  dodano:

  Po podłączeniu drugiego Fergusona do drugiej anteny wszystko działa poprawnie. Ale pojawił się kolejny problem. Trzeci ferguson który został wprowadzony do zestawu (dopiero dzisiaj) z nowym softem i z nową listą kanałów na pojedyńczym konwerterze wyświetla tylko TYP1, TVP2, PULS itd. CO więcej takie same rezultaty uzyskuję po włożeniu do trzeciego Fergusona oryginalnej karty abonenckiej.

  dodano:

  Po wielu dniach walki z instalacją mam pewność że wina leży po stronie konwertera. Czy są jakieś wytyczne jeżeli chodzi o podłączanie kabli do takiego konwertera octo, czy jest to całkiem obojętne? Pytam ponieważ po wielu próbach podłączenia udało uzyskać mi się sygnał na 3 dekoderach, a na 4 zawsze brak sygnału.