Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 100E - Brak kanałów na polaryzacji V

12 Lis 2013 15:29 2772 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam taki przypadek z tunerem jak w temacie. Instalacja sprawna na 100% bo mam jeszcze dwa takie same tunery i one pracują prawidłowo pod tą instalacją.
    Co wcześniej zrobiłem: podmieniłem zasilacz, głowice. Sprawdzone napięcia V - 14.48 V, H- 18.85 V przy podłączonym konwerterze. Podczas przełączania tunerów zauważyłem, że jak odkręcę wtyk F od głowicy ale tylko masę to wszystko śmiga.
    Może mieliście taki przypadek ?
    Za wszelkie sugestie z góry wielkie dzięki
  • Poziom 35  
    Sprawdź inny dekoder w miejscu obecnego oraz ten, który nie działa w innym miejscu.
    Ewentualnie zamień przewody przy konwerterze.
    Wszelakie operacje wykonuj przy wyłączonym zasilaniu.
  • Poziom 10  
    Tak jak pisałem wcześniej mam jeszcze dwa takie same tunery (luźne) i wszystkie były sprawdzone na tej samej końcówce anteny i tylko ten jeden ma problem. Jak podłączę antenę prawidłowo to jest brak sygnału na polaryzacji V, jak tylko odkręcę i troszkę wysunę wtyk(odłączę masę) wskakuje dobry sygnał. Problem na pewno tkwi w elektronice tunera, tylko gdzie?
  • Specjalista AGD
    konserwator napisał:
    zauważyłem, że jak odkręcę wtyk F od głowicy ale tylko masę to wszystko śmiga.
    Jak nie ma masy to jak może być zasilany konwerter?
  • Poziom 10  
    No tak,racja. Może dlatego,że konwerter to Quad i podpięte są do niego jeszcze dwa tunery i dlatego działa bez masy.Sprawdziłem dla pewności i jest tak jak przypuszczałem, dwa pozostałe włączone, tuner działa bez masy, wyłączone z prądu tuner działa bez masy. Dopiero odłączenie od konwertera dwóch pozostałych zerwało sygnał i jako jeden jest z podłączoną masą, to działa poprawnie. Podczas sprawdzania jeszcze jedna rzecz się ujawniła mianowicie tuner działa sprawnie przez jakieś 30 min. a potem czy masa jest podłączona czy nie, jest brak polaryzacji V
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam.
    Sprawa nie rozwiązana. Sprzęt nie jest wart dalszej pracy. temat zamykam.