Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Vitopend 100 - Jaki regulator temperatury

26 Lis 2010 00:00 12123 7
  • Poziom 9  
    Witam,

mam kocioł dwufunkcyjny Viessmana Vitopend 100 z zamknietą komorą spalania.

Proszę o poradę jaki bezprzewodowy regulator będzie najlepszy do tego kotła? Oczywiście nie chcę przepłacać, więc nie musi być najwyższy model. Czytałem o Euroester, Auraton i widziałem też regulatory tatarek ale o tych ostatnich nic nie wiem.

Proszę o poradę i konkretne modele.

Dzięki
  • Poziom 26  
    Witam !!
    Euroster i auraton to prawie jedno i to samo , sam mam eurostera i sprawuje się idealnie już parę lat. Kup jednego z nich.
  • Poziom 9  
    dzieki za odp. W takim razie jaki model tego eurostara? I jaki bylby odpowiednik auratona?

Rozumiem ze do tego kotła jest odpowiedni sterownik wyłaczajacy kocioł bo czytałem ze nie zawsze tak jest-nie myle sie prawda?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam od 2 lat Auraton 2005 tx i sprawuje się świetnie. Bezprzewodowy - chodzi za mną gdzie chce i wszędzie działa idealnie, baterie trzymają ok roku, łatwy w obsłudze. Kupiłem przez neta o ok. 150 zł mniej niż w sklepie chyba ok. 300zł kosztował ale nie jestem pewien.

Dodano po 43 [sekundy]:

Witam.
    Mam od 2 lat Auraton 2005 tx i sprawuje się świetnie. Bezprzewodowy - chodzi za mną gdzie chce i wszędzie działa idealnie, baterie trzymają ok roku, łatwy w obsłudze. Kupiłem przez neta o ok. 150 zł mniej niż w sklepie chyba ok. 300zł kosztował ale nie jestem pewien.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Euroster/Auraton do Vitopenda 100 WHO lub młodszego - tak, ale dla Vitopenda 100 WHE - nie nada się.
  • Poziom 9  
    Z Euroster'ów polecam model: Euroster 2006, czytelny i prosty w użytkowaniu. A to chyba jeden z ważniejszych czynników. Miałem w rękach sporo regulatorów więc nie jest to opinia typu - "mam ten, więc jest dobry" :)

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Ja mam Auraton 2005 TX i jestem zadowolony - na samym początku musiałem tylko zmienić kanał nadawania, bo na defaultowym piec non-stop się załączał (być może któryś sąsiad też ma taki zestaw ;) )

Mogę go polecić.

Inna rzecz: na sterowniku mamy 20 st. (dzień) i 18 st. (noc), a serwisant, który był instalować cały osprzęt przy piecu, powiedział, że najlepsze efekty uzyskamy, gdy na piecu pokrętło odpowiedzialne za c.o. będzie w pozycji "5"... i dodał, że przy takim układzie nie opłaca się instalować zaworów na kaloryferach. Nie mogę powiedzieć, że nie mam wątpliwości co do takiego rozwiązania (korci mnie, żeby zmniejszyć temp na samym piecu).

Jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 10  
    Ja ma tyboxa bezprzewodowego z modłuem całkujacym czyli urzymuje stailna temperature a nie tak jak auraton że najpierw trzba chodzić w majtkach a potem się ubierać