Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Atego 817-odległość czujnika ABS od tarczy ABS

26 Lis 2010 20:31 6944 10
  • Poziom 9  
    Witam. Czy ktoś może wie,jaka jest odległość czujnika ABS od tarczy ABSu w mercedesie Atego 817??Będę wdzięczny za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Czujniki ABS z jakimi ja się spotkałem, zawsze były typu pływającego, czyli delikatnie dosunięte do tarczy do oporu.
    Nie sądzę aby w Atego było inaczej.
  • Poziom 9  
    jannaszek napisał:
    Czujniki ABS z jakimi ja się spotkałem, zawsze były typu pływającego, czyli delikatnie dosunięte do tarczy.
    Nie sądzę aby w Atego było inaczej.

ok.A wiesz może jakie są orginalne parametry odległości...żebym mógł to ustawić np.szczelinomierzem?
  • Poziom 33  
    A ja znowu spotykałem czujniki ABSu liczące zęby...
    Zwątpiłem, może są różne typy?
  • Poziom 9  
    W tym mercedesie, z którym mam kłopot,nie ma typowego pierścienia z zębami tylko nabijana tarcza z metalowymi,prostokątnymi otworami od wewnętrznej strony tarczy hamulcowej.
    Opisze dokładniej co właściwie się stało:pękła tarcza hamulcowa,która urwała docisk hamulcowy i rozcięła felgę.W czasie jazdy auto stanęło.W tej chwili wymieniona jest tarcza hamulcowa, nowy docisk, nowe klocki hamulcowe, nowy czujnik ABS, nowa tarcza ABS.teraz tylko muszę wiedzieć,jaka jest odległość tego czujnika ABS od tej tarczy ABS,żeby ten ABS zaczął działać a komputer nie świecił czerwonej lampki ABS.Dodam,że żaden kod błędu się nie wyświetla.Świeci się tylko kontrolka ABS-na czerwono.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Napisałem ci, że ma dotykać delikatnie tarczy, czyli jak będzie 0,2mm, też będzie działać.
    Lampka zgaśnie, jak przejedziesz kilkanaście metrów 20km/h, lub coś koło tego.
  • Poziom 9  
    Ok.Dzięki.Jutro zrobię tak,jak napisałeś i dam znać na forum czy zadziałało:) Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    scania np. zaleca 0,2 mm. Mysle ze tu bedzie podobnie
  • Poziom 33  
    Dziękuję za doedukowanie :)
    Teraz jestem mądrzejszy. I już milkne, powodzenia lukurb
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.Gwoli wyjaśnienia-rozmawia z wami kobitka w imieniu lukurba :) Dzwoniłam właśnie do warsztatu.Ta odległość 0,2 zadziałała.Dziękuję Panu,który pomógł.Problem załatwiony.Czy da się to jakoś zaznaczyć,że Pan skutecznie mi pomógł?

OK,już widzę odpowiedź:)
  • Użytkownik usunął konto