Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat ibiza 1993 nie działa tylna wycieraczka

02 Gru 2010 22:47 4536 7
  • Poziom 9  
    Witam, Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną, Ze tylna wycieraczka ani drgnie, a spryskiwacz działa prawidłowo. Nie mam schematu do tego modelu, wdzięczności za udostępnienie schematu. Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 37  
    To jest ta ibiza jeszcze "pofiatowska"? Czy już "bliźniak" VW Polo?
  • Poziom 9  
    Już po lifcie, silnik 1,3 taki jak VW.
    Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    To schemat jest także prawie identyczny do VW Golfa 2.
    Na początek jednak należy spradzić czy na pewno mechanizm nie jest zatarty ani nie jest zamarznięty. gdy te możliwości odpadną, częstą przyczyną bywają pęknięte kabelki w gumie łączocej klapę z nadwoziem.
    Kolejną możliwością jest awaria przekaźnika 20 lub 72, w zalezności od wersji, w skrzynce bezpieczników
    No i oczywistość, czasem przeoczona: bezpiecznik numer 4.
  • Poziom 9  
    Mechanicznie jest ok. Myslę, że to coś z prądami. Była wymieniana tylna klapa, poprzedni właściciel to zrobił. Na mój gust czegoś nie połączył prawidłowo.
    Chociaż kolory kabli już pomogą.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Wszystko O.K. - idzie na maila.
  • Poziom 9  
    Albo nie potrafię wejść na PW, albo nic nie ma w skrzynce?
  • Poziom 23  
    Witam chciałem się dołączyć do tematu wycieraczki tylnej z Ibizy 2006 rok 1,4 tdi jest martwa tzn tak po przełączeniu przy kierownicy słychać pompkę spryskiwacza ale wycieraczka nie działa. Podjechałem do mechanika rozebrał wszystko i powiedział napięcie w kostce do silniczka jest silniczek działa na krótko ale w aucie nie. Mówił coś o sterowaniu silniczka czy są różne modele do tego rocznika auta? Dochodzą 4 przewody do kostki. Czy dam radę sam to naprawić?