Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie miernika Satlink WS-6912 - dane techniczne

04 Gru 2010 15:23 6006 9
  • Poziom 11  
    Witam Wszystkich!
    Natrafiłem na ofertę miernika Satlink WS-6912.
    Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym miernikiem?
    Jak się sprawuje?
    Teraz zasadnicze pytanie:
    Czy miernik ten mierzy DVB-S2?Czy tylko DVB-S?
    Na różnych stronach podawane są sprzeczne informacje na ten temat.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    Hmm sprawa jest dość ciekawa, bo z tego co potrafię przetłumaczyć z niemieckiego, to wynika mi, że
    Der Spectrum Analyzer verfügt über DVB-S2 Erkennung zum identifizieren von DVB-S2 Transpondern
    co znaczy:
    analizator spektrum pozwala na identyfikację transponderów DVB-S2.

Spectrum Analyzer mit DVB-S2 Transpondererkennung
    co znaczy:
    Analizator spektrum rozróżnia DVB-S2

Jeżeli tłumaczę nieprawidłowo, to proszę mnie poprawić. Niemiecki znam "tylko z widzenia"!
    Oczywiście, że pozwala i rozróżnia, ale tą cechę ma każdy analizator widma, gdyż DVB-S wygląda w widmie zupełnie inaczej niż DVB-S2 i każdy kto widział to choć raz zidentyfikuje bez pudła. Na pewno nie pozwala na podgląd S2, a prawdopodobnie nie umożliwia także pomiarów S2.

Staram się korzystać z analizatora widma w ten sposób, aby widmo w obu polaryzacjach miało maksymalną i w miarę tą samą amplitudę. Wykonuje się to przez delikatne obracanie konwertera o kilka stopni. Na razie na "N" nie miałem reklamacji.:D:D
  • Poziom 11  
    W takim wypadku pozostaje mi wybór pomiedzy Openbox sf 30,Trimax sm-3500 ,Satlink WS-6912 oraz Linbox sf 9100.
    Nie miałem nigdy kontaktu z tego typu miernikami stąd moje pytanie.
    Jeśli możesz to powiedz za ile kupiłeś Trimax SM-3500? Jeśli to dobra cena to gdzie ?
    Nie pracuje w NIK ani Urzędzie Skarbowym.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Takim miernikiem który spełnia DVB-S2, prezentuje konstelacje i w ogóle może dużo (ale bez podglądu obrazka) jest TELEMANN 1680S2, ale za prawie 2.400,-, ewentualnie SATLOOK MICRO HD, nieco tylko tańszy.
    Co do Trimax-a to dystrybutorem jest firma z Rudy Śląskiej. Tu jej oferta:
    http://www.satsklep.pl/index.php?s=produkty&id_kat=18&producent=0
  • Poziom 11  
    Co zdecydowało że wybrałeś Trimax sm 3500 a nie na
    przykład Openbox sf 30 czy Linbox sf 9100?Trimax ma więcej możliwości?
    Czy to solidny sprzęt?
  • Poziom 35  
    O solidności możemy porozmawiać za 2 lata.
    Co zadecydowało?
    1. względy ekonomiczne - dobre parametry za w miarę przyzwoitą cenę
    2. dystrybutor blisko - 5km
    3. pomiar większości koniecznych parametrów, w tym poziomu w dB/uV
    4. analizator widma w czasie rzeczywistym, z możliwością ciągłego pomiaru poziomu wskazanego "słupka", chociaż tym razem w dBm
    5. możliwość wykorzystania jako monitora dla zewnętrznego sygnału video - bardzo przydatne przy instalacjach telewizji dozorowej, czym się też czasem zajmuję.
    Openbox nie posiada pomiaru w dB/uV, a tylko w procentach. Wartość bezwzględna sygnału jest konieczna przy regulacji dużych sieci opartych o multiswitche, do sprawdzenia poziomu z gniazdka u klienta i pokazanie mu, że jest obrazek. Tam procenty nie wystarczą.
    Z kolei Linbox nie ma wejść dla zewnętrznego sygnału video, chociaż mierzy poziom w dB/uV.
  • Poziom 11  
    Dzwoniłem do sklepu który podałes w linku w Rudzie Śląskiej i tu dowiedziałem się
    że miernik jako profesjonalne urządzenie pomiarowe posiada rok gwarancji?
    Na stronie pisze że wszystkie urządzenia posiadają 24 miesiące gwarancji?
    Jak długą gwarancje dostałeś na Trimaxa?
  • Poziom 35  
    Zaskoczyłeś mnie - nie wiem! Muszę sprawdzić w biurze, w papierach. Od widzi-mi-się sprzedawcy są akty wyższego rzędu i one mówią o gwarancji dwuletniej.