Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirpool FL 243 - 500 programator zatrzymuje się

Ziolek76 04 Oct 2004 21:32 7881 16
    Ziolek76
    Level 11  
    Mam problem z pralką Pralka Whirpool FL 243 - 500, po włączeniu prania pralka zaczyna normalnie i pod koniec pierwszego wypompowania wody programator zatrzymuje się (w bębenie pozostaje trochę wody). Programator zatrzymuje się (silniczek nie kręci), jak mu przerzucę o 1 ząbek to program idzie dalej aż do następnego wypompowania wody. Płukanie i wirowanie działają normalnie. Czy ktoś może mi doradzić jak zdiagnozować usterkę, czy to np programator i ile takie cudo może kosztować.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    User removed account
    User removed account  
    Ziolek76
    Level 11  
    Właśnie to sprawdzam, w międzyczasie podczas kombinowania udało mi się wyłowić taki placek - wkadkę laktacyjną - z przestrzeni poza bębenem (prawdopodobnie wsunęła się tam przez szczelinę bęben-uszczelka drzwiczek. Czy ona przytykając odpływ wody mogła spowodować takie problemy?
    Ziolek76
    Level 11  
    Bleble wrote:
    Problem z wylewaniem wody zapchany filtr waż spustowy kanaliza
    Jeśli w tym momencie co stanie opuścisz wąż spustowy i wylejesz resztę wody pralka ruszy dalej
    Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za pomoc, wszystko się zgadza z Twoim opisem, po opuszczeniu węża woda spłynęła i pralka ruszyła. Zatem wiem że to nie programator, ale w takim razie dlaczego pralka nie wypompowywuje całej wody?. Sprawdziłem filtr - był czysty, wewnątrz pralki tzn. między bębnem a zbiornikiem była taka szmaciana wkładka - udało mi się fartem ją usunąć bo wypłynęła pod wpływem ruchów bębna - a poza tym jestem pewny że nic tam w niej nie ma.
    Co może być przyczyną pozostawania tej wody, przedmuchiwałem też węzyk hydrostatu.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Ziolek76
    Level 11  
    Pralka stoi w ogolnej pralni i spust podłączony jest do swego rodzaju kanalizacji, która jest drożna, odpływ z bębna do pompi też jest drożny, pompki nie ruszałem bo działa, tzn pracuje normalnie wypompowując wodę i pod koniec tej czynności poprostu wszystko staje (silnik programatora i popka wody) a w bębnie zostaje część wody.
    Tego właśnie nie kumam, może to kwestia hydrostatu, to chyba on tym steruje?
    User removed account
    User removed account  
    Ziolek76
    Level 11  
    Trudno mi to ocenić, ale wydaje mi sie ze dosyć wolno wypływa. Widziałem kiedyś u rodziców ja pralka wypompowywuje wode to zasuwało to prawie całym przekrojem węża, u mnie jest zdecydowanie słabiej w porównaniu do tamtego to ta woda wypływa bardzo słabo.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Ziolek76
    Level 11  
    Dzięki za pomoc, jeszcze tylko dwa (3) pytanka:
    1 jak można taką pompkę sprawdzić, pokręcałem wirnikie to kręci się normalnie, do jakiego napiecia trzeba ją podłączyć po wymontowaniu? i ile może kosztować nowa pompka?
    2 czy normalne jest to, że poz zakończonym praniu jeżeli chcę nastawić sobie np. dodatkowe płukanie (bez wyciągania prania z bębna) to muszę odczekać przynajmniej 10 minut, żeby móc nastawić program płukania i wtedy pralka ponownie zaczyna pracować? W przeciwnym przypadku jeśli nie odczekam (nie muszę jej wyłączać) to po na stawieniu pragramu pralka nie wystartuje.
    TFX
    Level 20  
    Czołem! Sprawdz zawór zwrotny (piłka).zdejmujesz wąż zbiornik - pompa ,dokładnie oglądasz dno zbiornika,wąż,otwór pompki.Zobacz dokładznie "zbiornik" hydrostatu i rurke czy nie przypchane ?
    pozdrawiam TFX
    TFX
    Level 20  
    Czołem!Jaki programator? blaszany czy plastikowy?
    blaszany pada !
    pozdrawiam TFX]
    User removed account
    User removed account  
    Ziolek76
    Level 11  
    Serdeczne dzięki za pomoc, rzeczywiście okazało się że był zapchany przewód pomiedzy bębnem a komorą filtra. Znalazłem to dziś jak zacząłem wyciągać pompkę.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc, gdybyś miał jakieś problemy z silnikiem samochodu to daj znać, wtedy ja chętnie pomogę.
    Pozdrowienia
    Ziółek
    marines291
    Level 10  
    Hello

ja chciałbym podziękować autorowi problemu za precyzyjne opisanie przypadłości pralki i tym, którzy mu pomogli go rozwikłać.

MIAŁEM TO SAMO

nie chciałem być trolem i dwa dni przeszukiwałem internet w temacie zatrzymujących się programatorów, w międzyczasie chodziłem do pralki, puszaczałem ja na pusto, przyglądałem się co robi i znów wracałem do internetu z nowymi obserwacjami. Przy okazji troche sie nauczyłem o pralkach - przydałby sie jakiś FAQ - a może jest tylko nie znalazłem??

DZIĘKI, DZIĘKI, DZIĘKI - wogóle to jestem pełen entuzjazmu dla forum elektrody. Pozdrawiam

Piotr MARINES Pawłowski
    Polska Północna - Bałtyk Południowy