Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naświetlacze/halogeny led

07 Dec 2010 12:17 2936 2
  • Level 2  
    Witam, zakupiłem ostatnio halogen led (różnie to nazywają naświetlacz,reflektor). Halogen ma małe wymiary, źródłem światła jest jedna dioda led. Po prostu rewelacja, żałuję, że nie mam więcej terenu do oświetlenia, oświetliłem tym reklamę nad sklepem, a jakbyście widzieli minę sąsiada ze sklepu obok :) Sprzedawca twierdził, że zastąpi halogen o mocy 50w i rzeczywiście daje radę, a rachunki mają być 5 razy mniejsze.
    Muszę jeszcze wymienić w środku świetlóki philipsa na świetlówki liniowe led, te tuby jak w szkołach, rachunki za proąd mnie wykończą. stosuje to ktoś z was? podzielcie się opiniami. Sprzedawcy twierdzą, że 23-27W zastąpi 58 philipsa.
  • Level 12  
    Wg. mnie zamiana świetlówek 58W na tuby LEDowe nie ma ekonomicznego sensu. Koszt świetlówki 58W to ok 10 zł netto. Sądze, ze tej długości tuba LEDowa to ok 200 zł a moc jedynie 2 razy mniejsza . Sprawdz czy dotychczasowe swietlówki nie są świetlówkami standardowymi. Jesli tak to zamień je na trójpasmowe (np. 58W/840) a wzrost strumieńia swiatła to 20% przy tej samej mocy.
  • Level 10  
    Sprawdź i porównaj parametry sam a nie wyręczaj się sprzedawcą. Sprawdź jaki daje strumień światła zwykła świetlówka a jaki "świetlówka" diodowa. Teraz Unia wprowadziła obowiązek podawania strumienia światła.