Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki monitory stereo (ew. 2.1) do laptopa (do 450zł)

Kocurro 07 Dec 2010 22:38 2166 6
 • #1
  Kocurro
  Level 10  
  Witam wszystkich,

  Poszukuję kolumn (głośników komputerowych, monitorów aktywnych), które pozwolą się podłączyć do laptopa (w domyśle ze słabą kartą) i jeszcze do tego wszystkiego dadzą taki dźwięk, żeby dało się przesłuchać koncert Kult UNPLUGGED bez migotania przedsionków.

  Tak sobie wymyśliłem dwa punkty oparcia:
  1. Microlab solo6c (ewentualnie FC-330)
  2. Alesis M1 Active 320 USB

  Miałoby to grać w pokoju 12mkw, rozstawione na biurku 1,5m od siebie, najczęściej słuchane z bliskiej odległości.

  Czy ktoś coś poleca z wymienionych czy może zupełnie inna alternatywa? nie mam czasu nigdzie podjechać żeby posłuchać jak to gra w rzeczywistości..

  Z góry dziękuję za wszelaką pomoc
 • #2
  dues
  Level 28  
  No niestety ale karta ma bardzo duży wpływ na dźwięk. Może warto pomyśleć o jej wymianie.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Kocurro
  Level 10  
  No właśnie rzecz w tym, że te Alesis mają "wbudowaną" kartę muzyczną, przez co ta komputerowa nie ma znaczenia.. dlatego się nad nimi zastanawiam.
 • #5
  Micharlito
  Level 35  
  Dlaczego akurat aktywne chcesz to gdzieś ze sobą często zabierać ? No i zasadnicza sprawa tylko nowe czy może być z drugiej ręki ?
 • #6
  Kocurro
  Level 10  
  Jeżeli warto to mogą być używane, aczkolwiek wydaje mi się że w kwocie do 400zł mogę rozglądać się w nowych. Przenosić ich nie mam zamiaru - jaki to ma związek z tym czy aktywne czy pasywne?
 • #7
  Micharlito
  Level 35  
  Jeśli nie masz zamiaru tego przenosić to proponuję lepsze rozwiązania niż małe monitorki. przykładowo podam Ci zestaw na który musisz trochę polować ale można go bez problemu w tych pieniądzach kupić no może kilkanaście zł więcej ale efekt uzyskasz kilka razy lepszy.
  Kolumny Scherzo 120 lub 200 możesz je spokojnie kupić w cenie 200-300zł jeśli są w super stanie bywa że schodzą drożej ale poszukaj obserwuj aukcje i kupisz bez problemu, dźwięk nieporównywalny z tym co podałeś z uwagi choćby na budowę kolumn.
  Wzmacniacz zostaje Ci ok 150zł w tej cenie cudów nie kupisz mimo to szukaj w produktach ONKYO, YAMAHA, MARANTZ. Nie pytaj o model bo sam fakt że w cenie do 200zł kupisz wzmacniacz tych firm jest już sukcesem na który będziesz pracował jakiś czas przeglądając allegro.
  Jeśli chcesz od zestawu coś więcej niż to że "będzie wydawał dźwięki" pomyśl nad tym co Ci podałem może to deczko przekroczyć zamierzone finanse choć przy dużo nie powinno a nawet jeśli to warto dołożyć tę stówkę żeby miało to ręce i nogi.
  Zestaw podałem Ci pasywny czyli składający się z
  --> jako kable
  Źródło sygnału(laptop) --> wzmacniacz --> kolumny
  Zestaw aktywny ma w kolumnach wbudowany wzmacniacz i schemat wygląda tak
  Źródło sygnału(laptop) --> kolumny aktywne
  Kable to sprawy groszowe te do kolumn nie będziesz ich potrzebował pewnie wiele bo może z 3m to koszt jakiś 3-5zł jeśli kupisz przekrój co najwyżej 1-1.5mm
  Kabel sygnałowy Mini Jack->2x chinch czyli RCA to wydatek też rzędu max 5zł