Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa bateria w laptopie Compaq Armada M700 nie chce działać

09 Gru 2010 10:24 2855 15
  • Poziom 23  
    Witam. Otóż zakupiłem nową baterie do laptopa Compaq Armada M700 i gdy ją montuje do laptopa, to dioda pomarańczowa która wskazuje kiedy laptop się ładuje, lub jak laptop pracuje na baterii, cały czas miga, laptop nie startuje na baterii, a po podłączeniu pod zasilacz system pokazuje że nie ma baterii włożonej. Co w takim wypadku mogę zrobić żeby bateria poprawnie działała ? Dodam, że bateria ma pojemność 5200 mAH.
  • Poziom 22  
    Bateria oryginalna czy jakiś zamiennik ?
  • Poziom 30  
    Wiesz jak mozesz to oddaj ja lub wymien na sprawna, bo bez zaglebienia sie w nia to raczej marne szanse a nie po to wylozyles kase na nowa baterie zeby miec taka ktora nie dziala.
  • Poziom 23  
    Bateria to zamiennik, ale co ciekawe bo jak jest laptop wyłączony to z baterii nie startuje, ale jak włączę go i odłączę zasilacz to o dziwo chodzi na baterii tylko nie pokazuje ile ma % ale chodzi, ale jak wyłączę go i włączę to dalej się nie włączy dopóki zasilacz na ten moment nie podłączę a potem go odłączę. Spróbuje rozładować baterie i zobaczyć czy się da naładować.
  • Poziom 22  
    Spróbuj / ale na Twoim miejscu od razu oddał bym ten zamiennik dołożył te 50 zł czy ile i kupił oryginał na takich rzeczach nie warto oszczędzać .
  • Poziom 23  
    Tylko, że patrzyłem za oryginałami i nie znalazłałem, zawsze jakieś ognia innych firm. A w ogóle czy to wina tego że to zamiennik, czy może być jakiś inny problem ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ...a na starej baterii laptop działał poprawnie? Rozpoznawał baterię?
  • Poziom 23  
    Na starej baterii to jeszcze jak trzymała 5 minut rozpoznawał ją, potem padła całkowicie i co najwyżej program z Compaqa pokazywał jakieś numery, a tu nic... Ktoś kiedyś mi mówił że w tych M700 były problemy z zasilaniem, ale nie wiem ile w tym prawdy...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Lepiej oddaj tą baterię, moim zdaniem, to w niej będzie problem.
  • Poziom 23  
    Jeszcze napiszę do sprzedawcy, bo to na allegro kupowałem, jak co odeśle i niech dadzą jakąś porządną, a jak mają oryginał to już wolę dopłacić.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Muszę przyznać, że te baterie w m700 to zawsze były zagadkowe. Miałem już kilka, jedną udało mi się uratować - w ogóle się nie ładowała, nie była wykrywana. Ogólnie to bez rozebrania baterii to nie wiele się uda zrobić, wiec jeśli ci jej szkoda, to sprzedaj/oddaj/ zrób coś innego. Bo po rozebraniu to już tylko klejem się da, tym bardziej, że rzadko kiedy się da bez połamania obudowy ją rozebrać.

Przykładowo, miałem rozładowana baterię (orginał) - nie ładowała się, nie widział jej... Rozebrałem ją, odłączyłem zasilania od płytki (bo elektroniki to tam jest dużo). Naładowałem trochę ogniwa za pomocą zasilacza, złożyłem i działała, całkiem jeszcze długo - ze 2 godziny trzyma. Później odłożyłem laptopa na miesiąc, po ponownym włączeniu - laptop pisze, że baterii brak. A po kliknięciu miernika na baterii świeciły 3 diody jeszcze.... Rozłożyłem, odłączyłem zasilanie, podłączyłem, działa znowu... Tak więc te baterie to zagadka jest. U ciebie to coś z szyna danych jakby nie pasowało.. No cóż, orginały są na procku PIC, a zamienniki to nawet na atmega16 były (sam takiego miałem)..

Cóż możesz zrobić... Przede wszystkim oddać sprzedawcy, skoro nowa. Ale te baterie tak mogą mieć, jak poleżą bez ładowania.

Jak nie chcesz oddawać, to metoda prób i błędów - bo z tymi bateriami to tak
    trzeba. Dużo daje odłączenie zasilania płytki sterującej i przetwornicy, przynajmniej w orginale. A to dziwne, bo nie ma tam pamięci RAM, jest tylko EEPROM...

Jeszcze ewentualnie możesz zainstalować sterowniki zasilania do armady, tam jest opcja kalibracji, ale to małe szanse, żeby było skuteczne...

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

A czasami jak były problemy z baterią, to nawet mógł się laptop zawiesić, i stał w miejscu. Odpowiada za to jeden pin w baterii, nie pamiętam, który, ale i takie fikusy one robiły...
  • Poziom 23  
    Co do kalibracji się nie da bo nie widzi baterii, w sumie jak ją rozładuje to wtedy spróbuje podładować. Na razie czekam na odpowiedź sprzedawcy, jak sprzedaje powinien coś poradzić, jak by co to napiszę jeszcze co i jak.

Dodano po 31 [minuty]:

Właśnie się bateria rozładowała, ale co ciekawe nawet po podłączeniu zasilacza nie chciał się włączyć, dopiero jak wyjąłem baterie się włączył, to go wyłączyłem włożyłem ponownie baterie i się ładuje niby...

Dodano po 4 [godziny] 19 [minuty]:

W sumie po rozmowie wyszło tak że może mi zaproponować 30 zł rekompensaty jak zatrzymam baterie jak jest, albo odesłać, a co do oryginałów nie załatwi, bo nie produkują dla tego laptopa już. Druga rzecz mam takie pytanie. Czy jeśli taka dioda co 3 razy w ciągu 2 sekund miga, może baterie szybko rozładować czy nie ? Np. czy przez 24 godziny dużo ubędzie prądu z baterii ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie są to znikome ilości pobieranego prądu .
  • Poziom 23  
    Aha, a czy nie da się jakoś zrobić żeby startował z tej baterii ? Bo to tylko jedyny mankament, może coś przerobić w układzie zasilania laptopa ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    No jak nie produkują do tego lapka to wątpię że producent wytrzaśnie skądś... Na razie i tak nie załatwię innej baterii więc nie wiem czy pozostać przy tej i liczyć na mały zwrot czy jak...