Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak świateł mijania przy renault scenic

12 Gru 2010 14:25 15289 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem tutaj nowym forumowiczem mam taki problem i prosiłbym o pomoc.Posiadam renault scenica 1,9 d c i z 2002 r . Wsiadając rano do samochodu zauważyłem że niema świateł mijania. Podjechałem do elektryka powiedział że poszedł przełącznik świateł że przy renówkach tak się dzieje.Kupiłem nowy wymiana i nic dalej niema świateł.Teraz on sam nie wie co jest. Czy może ktoś przerabiał ten temat i wie o co chodzi prosiłbym o podpowiedz. Dodam że żarówki są dobre i bezpieczniki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • spec od auto-elektro
    Chyba nie elektryk tylko wymieniacz ,układ prosty zasilanie przełącznika zabezpieczenie 60A należy sprawdzić czy na przełączniku jest zasilanie i czy z niego wychodzi jak wychodzi dwa bezpieczniki lamp sprawdzić czy jest na nich zasilanie po włączeniu włącznika.P
  • Poziom 25  
    Tak jak kolega wyżej pisze F29 F31 (10 A) i F 22 (60A).F22 komora sinika F29 i F31 kabina .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Bezpiecznik wkomorze silnika jes ok, natomiast niema napięcia w bezpiecznikach lamp
  • Poziom 19  
    Sprawdż kostkę przy włączniku lubią sie wygrzać styki. Jeśli tak należało by je czymś cieńkim podgiąć. Miałem pare razy taki przypadek w Megane/Scenic.
  • Poziom 9  
    Kostka jest ok bo jest nowy włącznik.
  • Poziom 43  
    To sprawdź to z kablami, co się wpycha w ten nowy włącznik
  • Poziom 19  
    Czyli tzw wtyczka a nie gniazdo.
  • Poziom 9  
    To co się wpycha też jest ok.Dzisiaj zawiozłem samochód do pożądnego elektromechanika ma to zrobić.
  • Poziom 43  
    I trzeba było tak od razu zrobić, może ten elektromechanik sprawdzi na krótko (mostkami na złączu manetki) obwody krótkich i wykluczy lub nie uszkodzenie manetki. Jeszcze jest myk tego typu, że może to być wersja skandynawska a wtedy mijania lecą przez przekaźniki (są głęboko nad skrzynką bezpieczników) Robiłem kiedyś oświetlenie w takiej wersji i problem był z tymi przekaźnikami
  • Poziom 9  
    Kończe temat dzięki wszystkim za podpowiedzi. Samochód naprawiony, dwa przewody były przerwane, od głównej skrzynki do bezpieczników nad nadkolem.