Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

curtis 2102 pomocy

08 Paź 2004 13:25 1530 9
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam problem z TV curtis 2102. Przy wyciągniętej antenie ekran ładnie śnieży, ale w prawym górnym rogu widoczny jest czarny półksiężyc. Po podłączeniu anteny obraz i głos jest ok, ale wystarczy włączyć teletekst obraz bardzo się przyciemnia i kolory stają się jakby zamglone (efekt podobny jak przy zjechaniu kontrastem na minimum). Przy wyświetleniu TXT na tle obrazu jest on praktycznie niewidoczny(TXT oczywiście). Podobnoie zachowuje się wyświetlane menu zamiast jasnozielonego koloru jast ono ciemno brązowe i ledwo widoczne na tle obrazu (przy podaniu sygnału z cyfry poprzez eurozłącze menu jest praktycznie niewidoczne). Przelutowałem płytę, wymieniłem pojemności na wtórnej stronie zasilacza, i wszystkie większe pojemności na płycie niestety bez zmian, może ktoś spotkał się z podobną usterką. Czekam na podpowiedzi i z góry dziękuję.
  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  Elektrolity przy pionie powinny załatwić sprawę.
 • Poziom 18  
  Zgadzam się ze stwierdzeniem że to pion. Szczególnie wymieniłbym 4.7uf w pionie!
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam nie wiem czy dobrze pamiętam wymień C305 470/35V
 • Poziom 17  
  Podmieniałeś kondek w zasilaniu wzmacniaczy wizji?
 • Poziom 10  
  Witam.
  Dziękuję za zainteresowanie i porady. Wymiana elektrolitów w pionie rzeczywiście okazała się skuteczna - menu i txt przy odbiorze sygnału z anteny wyświetlane są poprawnie. Wystarczy jednak włożyć wtyk scart do gniazda i problem powraca - txt i menu stają sie niewidoczne. Dodatkowo zaobserwowałem, że sygnał ze złącza scart przebija na inne kanały (włączając program 1 lub 2 na ekranie mamy i tak obraz z satelity) poza tym telegazeta włączona na programie z satelity występuje na tle tego programu, a nie jak to zwykle na czarnym tle.
  Pozdrawiam i czekam na wskazówki.
 • Poziom 18  
  Odetnij w scarcie sygnały RGB i synchro zostaw tylko sygnał Video i Audio. A co do TXT z satki to pewnie same ustawienia.
 • Poziom 23  
  nie mowisz nic czy wymieniłeś 470mkr/25v
  po wtornej blisko trafa
 • Poziom 23  
  nie mowisz nic czy wymieniłeś 470mkr/25v
  po wtornej blisko trafa
 • Poziom 10  
  Witam.
  Pojemność 470/25 blisko trafa była wymieniona. Odciąłem w scarcie sygnały RGB i synchro (zgodnie z podpowiedzią ) i działa tak jak powinno.
  Nie jest to wprawdzie naprawa odbiornika, ale liczy się efekt końcowy. Być może sygnał podawany z tunera jest zbyt silny i odbiornik mający swoje lata po prostu sobie nie radzi? W każdym razie temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za porady. Pozdrawiam.