Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 mrugająca kontrolka z wykrzyknikiem

22 Gru 2010 16:51 59709 6
  • Poziom 13  
    Witam mam taki problem szczerze powiem ze jest tego dużo na forum ale nie widzę odpowiedzi na mój problem. Otóż dzisiaj w czasie jazdy zaczęła mi mrugać czerwona kontrolka z wykrzyknikiem i razem z kontrolką zaczęło pikać jakiś sygnał co mogło się stać w tym przypadku bo pierwszy raz mi się takie coś stało a nie dawno kupiłem samochód i trochę się boje... Chodzi o to ze to mi się na razie raz stało po mrugało ze trzy razy i po pikało i przestało i jak na razie to jest normalnie... Na pewno to jest jakiś znak ostrzegawczy... tylko jaki?
  • Poziom 35  
    Być może brak płynu hamulcowego bądź zaciągnięty ręczny hamulec (a raczej uszkodzenie jego czujnika).,

Dodano po 18 [sekundy]:

EEE wyprzedzony :-(
  • Poziom 13  
    Od ręcznego to raczej odpada bo ręczny mam inną kontrolkę i jest na niej literka P a płyn to być może... muszę sprawdzić... a jest tam jakieś oznaczenie max min?

Dodano po 43 [minuty]:

płyn się zgadza jest w dobrej normie i teraz jest problem co się mogło stać ze dało takie ostrzeżenie...
  • Poziom 39  
    Sprawdź grubość klocków hamulcowych, lub przewody do czujników klocków.
  • Poziom 21  
    Kontrolka odpowiedzialna za hamulec ręczny lub poziom płynu hamulcowego
    Będzie się świecić w sytuacji, gdy zaciągnięty będzie hamulec ręczny. Jeśli po jego zwolnieniu nadal będzie się świecić lub zapali się podczas jazdy, oznacza to, że poziom płynu hamulcowego jest zbyt mały. W takiej sytuacji najlepiej gdybyście poprosiły kogoś dolanie płynu hamulcowego, lub udały się do najbliższej stacji serwisowej. Specjaliści nie zalecają dalszej jazdy przy palącej się kontrolce.
  • Poziom 13  
    Przepraszam panowie napisałem że płyn jest w normie ale nie wiem jak ja popatrzyłem przedtem... poszedłem jeszcze raz zobaczyć i okazało się jednak że jest na minimum ruszyłem całym autem i kontrolka się zaświeciła problem rozwiązany mało płynu... Dziękuje za odpowiedzi panowie już miałem trochę pietra:):):) Pozdrawiam...