Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 mrugająca kontrolka z wykrzyknikiem

nico851 22 Dec 2010 16:51 81573 8
    nico851
    Level 13  
    Witam mam taki problem szczerze powiem ze jest tego dużo na forum ale nie widzę odpowiedzi na mój problem. Otóż dzisiaj w czasie jazdy zaczęła mi mrugać czerwona kontrolka z wykrzyknikiem i razem z kontrolką zaczęło pikać jakiś sygnał co mogło się stać w tym przypadku bo pierwszy raz mi się takie coś stało a nie dawno kupiłem samochód i trochę się boje... Chodzi o to ze to mi się na razie raz stało po mrugało ze trzy razy i po pikało i przestało i jak na razie to jest normalnie... Na pewno to jest jakiś znak ostrzegawczy... tylko jaki?
    Ture11
    Level 38  
    Być może brak płynu hamulcowego bądź zaciągnięty ręczny hamulec (a raczej uszkodzenie jego czujnika).,

Dodano po 18 [sekundy]:

EEE wyprzedzony :-(
    nico851
    Level 13  
    Od ręcznego to raczej odpada bo ręczny mam inną kontrolkę i jest na niej literka P a płyn to być może... muszę sprawdzić... a jest tam jakieś oznaczenie max min?

Dodano po 43 [minuty]:

płyn się zgadza jest w dobrej normie i teraz jest problem co się mogło stać ze dało takie ostrzeżenie...
    trans-serwis
    Level 39  
    Sprawdź grubość klocków hamulcowych, lub przewody do czujników klocków.
    daw1217
    Level 21  
    Kontrolka odpowiedzialna za hamulec ręczny lub poziom płynu hamulcowego
    Będzie się świecić w sytuacji, gdy zaciągnięty będzie hamulec ręczny. Jeśli po jego zwolnieniu nadal będzie się świecić lub zapali się podczas jazdy, oznacza to, że poziom płynu hamulcowego jest zbyt mały. W takiej sytuacji najlepiej gdybyście poprosiły kogoś dolanie płynu hamulcowego, lub udały się do najbliższej stacji serwisowej. Specjaliści nie zalecają dalszej jazdy przy palącej się kontrolce.
    nico851
    Level 13  
    Przepraszam panowie napisałem że płyn jest w normie ale nie wiem jak ja popatrzyłem przedtem... poszedłem jeszcze raz zobaczyć i okazało się jednak że jest na minimum ruszyłem całym autem i kontrolka się zaświeciła problem rozwiązany mało płynu... Dziękuje za odpowiedzi panowie już miałem trochę pietra:):):) Pozdrawiam...
    sadki1980
    Level 10  
    Witam umnie bylo to samo kontrolka swiecila po dolaniu plynu wszystko oki
    beatom
    Level 35  
    No i co..? Podelawaliscie plynu do zbiorniczka i "naprawa" zakonczona..?!
    Z jakiego powodu tego plynu ubylo? Teraz dopiero powinienes miec"pietra".