Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia biegów i shift volvo fh12 460km

30 Gru 2010 18:27 19372 5
  • Poziom 1  
    skrzynie biegów nie wybiera z 9 na 10 bieg a jaka wybierze to jest tak jak by sie dwa biegi blokowały i głosne uderzenie co jest nie tak??

Dodano po 10 [minuty]:

ma ktos jakis pomysł jak naprawic ta usterke ?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 17  
    Zdejmik pokrywę górną skrzyni i dokładnie obejrzyj, jaki ma przebieg, kiedy robione był sprzęgło ?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 9  
    Kolego miałem ten sam problem radze przegladnąc post
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1361746.html

tam poruszamy ten temat dość konkretnie ...pociesze cię że jeśli jest to co
    u mnie szykuj się na kwotę od 10 000 zł w wzwyż... :(

Na PW przesyłam ci moj numer tel . jak bys mial jakies pytania.
  • Poziom 14  
    Witam, przede wszystkim jakie bledy sa zapisane w ecu ? ktos wyzej pisal o zdjeciu gornej pokrywy , tylko mozna zdjac gorna pokrywe bez koniecznosci podlaczenia sie do laptopa i zrobienia kalibracji skrzyni biegow . Zdjecie pokrywy z wybierakami biegow wiaze sie z konicznoscia robienia kalibracji skrzyni. Przyczyn twojej awarii moze byc wiele prosze o kody bledow.Pozdrawiam miko.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Zapomniałem dodac ,że jeśli masz zamiar coś sam grzebac przy i-shift to czeka cie wiele pułapek , chociażby podniesienie górnej pokrywy o której już wspomniałem ,trzeba przy podnoszeniu tej pokrywy uważac na taśmę łączącą pokrywę z kasetą wybieraków .Należy uchylic lekko pokrywę od strony wału napędowego i wypjąc kostkę znajdującą się w przedniej części skrzyni tj. od strony silnika.Nie wiem czy zdjęcie pokrywy cokolwiek ci wyjaśni , ja zdejmuje tą pokrywę jak chcę manualnie sprawdzi działanie biegów . Daję ciśnienie sprężonym powietrzem w odpowiednie otworki w kasecie i widzę (słyszę) czy biegi są zmieniane odpowiednio przez kasetę. Oczywiscie trzeba jeszcze wiedziec w które otworki dawac ciśnienie ( jak ktoś zainteresowany to pytac) . Górną pokrywę podnoszę także do zmiany czujnika ciśnienia jeśli komputer wykrywa błąd za niskiego ciśnienia w układzie transmisyjnym a wiemy ,że ciśnienie jest ok no i jest to potwierdzone odpowiednim kodem błędu. W obu opisanych operacjach nie ma potrzeby robienia kalibracji skrzyni ani potrzeby podpinania się pod laptopa. Większośc awarii z którymi się spotkałem podczas naprawy tej skrzyni a było coś złego z zmianą biegów , pomijając przekaźniki to albo rozwalony wysprzęglik , sprzęgło oraz pęknięty wałek wybieraka 2/3 biegu w kasecie wybieraków ( bardzo częsta awaria ) .Tutaj jednak już komputer jest niezbędny z programem i interface do volvo taki jak w moim poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1897297.html Załączam fotki z mojej autopsji skrzyni i-shift volvo fm 420 2008 rok. Pozdrawiam miko. skrzynia biegów i shift volvo fh12 460km skrzynia biegów i shift volvo fh12 460km skrzynia biegów i shift volvo fh12 460km
    skrzynia biegów i shift volvo fh12 460km
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    WITAM CZY MÓGŁ BYŚ 0WSKAZAĆ 0OTWORKI W KTÓRE TRZEBA PODAĆ POWIETRZE ŻEBY WBIĆ BIEG R 2