Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury DS18B20 lub termistor osłona czujnika

03 Sty 2011 14:43 2782 6
  • Poziom 20  
    Witam
    Chciałbym umieścić czujnik temperatury cyfrowy lub termistor w obudowie z rurki miedzianej zaślepionej z jednej strony. Chcę mierzyć temperaturę w wodzie. Czym zalać czujnik w tej osłonce aby wytrzymał do 150 stop.C? Plastik70 bardzo długo schnie. Może jakiś klej typu distal albo lakier transformatorowy lub do uzwojeń? Lub jakaś zwykła żywica. Po prostu ma być szczelne i nie ulegać degradacji pod wpływem zmian temperatury, raz będzie -30C a raz +80stop.
    Pzdr.
  • Poziom 20  
    Nie wiedziałem, że są takie do RTV mogące mieć styk elementami przewodzącymi pod napięciem. Wszystko super, temperatura jest, elastyczność też...jedyna wada, że jest gęsty i nie rozlewa się tak dokładnie jak ciecz, no ale tak to ok. Może kupię gdzieś u siebie i sprawdzę go:)
    Pzdr.
  • Poziom 32  
    Ja zalałem lakierem do podłóg sprawuje sie schnie 14 godzin a ostateczni eutwardza sie w tydzien. Polecam /nie polecam u mnie tak wyszło bo tylko to mialem.
    Innym razem poprostu koszulka temokurczliwa i dobry styk z metalem bez jakiegokolwiek zalewania. Wytrzymało juz 6 lat wiec chyba dobrze.
  • Poziom 20  
    Silikon RTV lub inny dowolny na 300stop. raczej odpada. Schnie pod wpływem wilgoci w powietrzu i zasycha tylko tu góry osłony tu gdzie wychodzi przewód. W środku pozostaje "mokry" i miękki ze względu na brak dostępu do wilgoci w powietrzu. A czym dokładne są zalewane "oryginalne" termistory pracujące do 150stop?
    Pzdr.
  • Poziom 43  
    - czas wulkanizacji w przekroju wynosi średnio 4 mm/24 h, w zależności od wilgotności i temperatury otoczenia.

Musisz trochę dłużej poczekać.
  • Poziom 15  
    autoservice napisał:
    A czym dokładne są zalewane "oryginalne" termistory pracujące do 150stop?

Masami zalewowymi na bazie żywic. Masy takie wytrzymują spore temperatury, używane są chociażby do zalewania termistorów w czujnikach temperatury LPG. Jedyny problem to dorwanie tego w opakowaniach mniejszych niż kilka kilo :)