Proponuje mały prosty układ zapezpieczający końcówke mocy przed uszkodzeniem w wyniku zwarcia na wyjściu wzmacniacza.
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamWojtek Płonka napisał:Drodzy panowie elektronicy !!!
Czy słyszeliście o tzw. rezonansie napięć ? Jak widać to nie zabardzo. To zjawisko jest tu zastosowane. Stosuje się takie zabezpieczenia w estradowych końcówkach mocy np: "ADS" lub "Elmuz" mają takie zabezpieczenie na 100% i jakoś nie zawodzą.
nik156 napisał:i jak zadziała to przy zwarcu czy zadziała pespiecznik na wejścu napięć czy się skączy w sklepie elektronicznym
Dodano po 48 [sekundy]:
pozdrówka dla wszystkich a mam pytanie zna ktoś lepsze zabespiecenia