logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I

stalowy22 11 Sty 2011 09:45 26696 35
Najlepsze odpowiedzi

Jak zdiagnozować i usunąć falowanie obrotów oraz szarpanie na LPG w instalacji AG SGI I, skoro serwisy nie mogą się połączyć z komputerem?

Najpierw sprawdź „na piechotę” elementy mechaniczne instalacji: filtry, ciśnienie gazu, reduktor/membranę, masy i połączenia lutowane oraz wtryskiwacze, bo w tej instalacji często winny jest zabrudzony reduktor i twarda, odkształcona membrana [#8995368][#9339573] Po regeneracji reduktora oryginalnym zestawem, wyczyszczeniu magistrali, wtrysków i wymianie filtra FL oraz wykonaniu kalibracji na rozgrzanym silniku, u jednego z użytkowników zniknęło falowanie, gaśnięcie przy puszczaniu gazu i szarpanie [#9254214][#9315394] Jeśli problem nadal wraca, trzeba sprawdzić, czy któryś wtrysk nie leje albo nie otwiera się do końca, bo taki objaw też był podejrzewany w podobnych przypadkach [#9339573] Do regulacji ciśnień i DelP podłączenie komputera jest potrzebne, ale interfejs da się zbudować samemu z portu RS-232 i użyć programu AG Terminal; w tej instalacji program może wymagać komputera z MS-DOS [#9339573][#8993928]
REKLAMA
  • #1 8989586
    stalowy22
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Cała historia rozpoczęła się od tego, że po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu silnik gdy już był na wolnych obrotach (np na światłach) zaczyna zabawę w falowanie obrotów, nie zdarza się to zawsze ale od czasu do czasu, na PB jest wszystko ok...do tego dochodzi niepokojące również od czasu do czasu szarpanie silnikiem w okolicach 2 tys. obr.

    Stwierdziłem, że wybiorę się do kilku serwisantów od gazu i jak już Panowie mieli program do mojej instalacji to nie mogli się podłączyć z interfejsem AG do mojego kompa...

    Natomiast orzekli, że najprawdopodobniej...

    1. Zepsuty komp;
    2. Walnięte wtryskiwacze;
    3. Trzeba się włączyć do kompa głównego mojego samochodu i wtedy się włączyć przez komp główny do kompa LPG;
    4. Trzeba przestawić przerwę w świecy, z standardowego 1mm na 0,7 mm
    5. trzeba zmienić cały przód;(czyli wywalić instalację i zamienić na inną)
    6. I ostatnia opcja generalnie jeździć, aż instalacja padnie i nic nie będzie można z nią zrobić...i wtedy założyć coś innego.

    Generalnie z trzech źródeł wiem, że to instalacja IV generacji, AG Autogas System SGI I, założona w Holandii w 2004 roku, przejechane na gazie około 80-90 tys. km...

    generalnie nie wiem co zrobić z instalacją, albo gdzie pojechać, żeby się czegoś dowiedzieć...

    p.s. jestem z Wrocławia, ale powiedzmy, że Górny Śląsk jest w moim zasięgu.

    Programik do tej instalacji znalazłem na forum i pobrałem...

    zdjęcia jeśli pomogą:

    Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I
    Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I Citroen C5 1.8 16v - Falowanie obrotów i szarpanie na LPG AG SGI I
  • REKLAMA
  • #2 8993928
    gregor0819
    Poziom 18  
    Posty: 420
    Pomógł: 14
    Ocena: 86
    Witam,zgłos sie do firmy ELPIGAZ w twoim regionie,bo tylko oni takie instalacje obsługuja.program do sgi 1 wymaga kompa z systemem MS-DOS
  • #3 8994102
    stalowy22
    Poziom 10  
    Posty: 6
    No i pojawia się problem, bo wskazane na stronie Elpigazu firmy z Wrocławia już odwiedziłem i nic nie pomogli...

    wykazywali, że nie mogą się połączyć z moim komputerem...
  • #4 8995368
    gregor0819
    Poziom 18  
    Posty: 420
    Pomógł: 14
    Ocena: 86
    No to trzeba na "piechote" sprawdzic filtry,zmiezyc cisnienie gazu (ewent. regeneracja reduktora)manometrem,sprawdzic masy i inne polaczenia lutowane,umyc wtryskiwacze.te instalacje bez problenu wytrzymuja 120 tys km
  • REKLAMA
  • #5 8995372
    stalowy22
    Poziom 10  
    Posty: 6
    OK, znasz kogoś kto się tego podejmie?
  • #6 9029441
    adamo62
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 2
    ...mam też problem z tą instalacją w C5..(silnik 2.0 16V)..po wielkich "przebojach" wreszcie zdiagnozowano ze : padnięty czujnik cisnienia w reduktorze!!..sprowadzono 3 szt czujników z tego -2 NOWE!! do wyrzucenia!!!(po 600PLN) i:...dupa!!!! stary ból!!! silnik szarpie -faluje.. w końcu diagnoza (następna) padl którys z wtrysków ...i propozycja : WYWALIC CALY PRZÓD INSTALACJI I ZA 1500pln ZAMONTOWAC .NP.INSTALACJE ZENIT!...problem sprowadza sie do tego ze wtryski są zamontowane od spodu kolektora dolotowego i ni cholery nie da rady nic zrobic bez demontazu kolektora i reszty..UFFFF!...i jeżdze na wylączonej instalacji LPG -na benzynie..
    nie wiem jaki rodzaj wtrysku mam tzn. są trzy rodzaje tych membranowych wtrysków :4 mm, 5mm, 6mm..nie wiem jakie są- nawet lusterkiem nie moge zobaczyc! jakie u Ciebie są Kolego w tym silniku 1,8L?
  • #7 9030812
    stalowy22
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Powiem tak, szczerze nie mam pojęcia jakie są te wtryski...ale z drugiej strony doszedłem ostatnio do wniosku, że ogólnie z tymi instalacjami to nie za wiele się da zrobić w Polsce....bo albo "zalecą" Ci wymienić cały przód, mnie też zalecali, albo po prostu będziesz na ślepo robić różne rzeczy, a nóż się trafi w problem...

    nawet napisałem do firmy, która jest pod Krakowem...Panowie oddzwonili i powiedzieli w sumie święte słowa, po co wymieniać bardzo dobrą instalację na chińszczyznę...no i w sumie racja, ale z drugiej strony po co mieć instalację, z którą nic nie zrobię u 99,9% serwisantów LPG...

    rozwiązanie, stwierdziłem, że po woli będę dochodził do tego co się dzieje...

    1. Przeczyszczę przepustnicę.
    2. Usunę szlam z reduktora i przeczyszczę w nim filtry.
    3. Kiedyś wymienię cewkę zapłonową.
    4. Kiedyś wymienię akumulator.

    jak to nie pomoże będę szukał dalej...

    jak dasz maila, wyślę Ci ze 2 pdf-y które znalazłem na tym forum może się przydadzą...??
  • #8 9030889
    adamo62
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 2
    Witam Kolege w "BÓLU"..
    jest faktem ze ta instalacja AG SGI jest b.dobra i mnie tez jest szkoda pozbywac sie jej ..jest oryginalna i od nowosci auta załozona w Holandii..Problem to jej cholerny sewis w Polsce.. i gigantyczne ceny za serwisowanie , częsci, naprawe.I każdy jej servisant mówi i robi co innego.. niż poprzedni doszło nawet do tego ze zdiagnozowano padnięty TRANZYSTOR sterujący wtryskiem w module sterowania...-oczywiscie dobrałem sie do tych tranzystorów( a to nie są byle jakie tranzystory!) , zamieniłem tranzystor i dalej była "dupa" !!!... na dzis to diagnoza "padnięty wtrysk"!.. i teraz tak : oczuwiscie idzie kupic wtrysk ...tylko jaki ??? musiałbym sie uziemic z jazdą.. i rozebrac kolektor itd!!..U Ciebie Kolego widzę ze masz wtryski na kolektorze jak na dłoni..u mnie są odwrotnie pod spodem kolektora za cholere niczego nie da sie zobaczyc. I jedyne wyjscie to przeniesc te wtryski tak jak u Ciebie są.. na wtryskach jest info jaki jest ...4,5,6 mm... nie ukrywam ze jak bys zdjął z swojego któregos wtrysku info to byłaby dla mnie to jakas wskazówka..!!!!
  • #9 9030918
    stalowy22
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ok, czyli rozumiem, że jestem w stanie wyczytać z wierzchu jaki to wtrysk...moje auto też ma instalację założoną w Holandii w 2006 roku...generalnie w ciemno stawiałbym, że są to instalacje z 5 mm wtryskami...ale oczywiście powiedz gdzie mam spoglądnąć to postaram Ci się pomóc...

    aha nie wiem gdzie ty szukałeś części zapasowych ale ja znalazłem 2 miejsca:

    http://www.shopgaz.pl/product/c293.html

    no i od tej firmy:

    http://www.autogazholandia.pl/
  • #10 9030948
    adamo62
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 2
    .. aha!! jesli masz jakies info w tym temacie i jesli masz czas i chęc.. to podeslij mi na adres: amino55(_at_)o2.pl...
    oczywisci wszystko co mozliwe było to z Netu i ja zdejmowałem w kwestii tej instalacj..ale...może coś Ty masz czego ja nie mam!
  • #11 9036484
    BOLINO
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Witam!
    Od kilku miesięcy mam ten sam problem w RENAULT SCENIC 2001 1.6 16V.
    INSTALACJA LPG AG DGI 500.008.
    PROFESJONALNY DUŻY SERWIS RENAULT mimo szczerych chęci rozłożył ręce.
    Ich komp nie mógł skomunikować się z komputerem -sterownikiem LPG.

    Myślę, że problem może być nawet banalny, typu -wymiana filtra przy parowniku,
    oczywiście przydałoby się jednocześnie sprawdzić/ustawić parametry.
    Niestety nie mogę znależć żadnego warsztatu, który podjąłby się tematu diagnostyki i przeglądu eksploatacyjnego tego typu instalacji.
    żaden komputer diagnostyczny nie łączy się z modułem LPG. dziwne :-(
  • #12 9050279
    stalowy22
    Poziom 10  
    Posty: 6
    adamo62 nie wiem czy czytasz maile ale właśnie w weekend sprawdzałem te wtryskiwacze, w moim wypadku mam 5 mm...
  • #13 9052482
    szczepcio69
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    witam
    mam Scenica 1,6 16v z 2001 roku z fabryczna instalacja LPG AG SGI no i mam problem podczas jazdy rozłącza się gaz po szybkim cofnięciu kluczyka w stacyjce i włączaniu zapłonu podczas jazdy znów jedzie na gazie do momentu jak ma ciężko i wyrzuci
    gazownik stwierdził ze wtryski wszystkie 4padły ale nie chce mi się wierzyć może ktoś miał taki problem
    wtrysk 4mm o symbolach na wierzchu
    H82 109 595
    82 089 765C
    271-1
  • REKLAMA
  • #14 9135434
    maadma1
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam. Mam podobny problem z ta sekwencja. Ale mam ja już całkiem opanowana i nie ma już przede mną żadnych tajemnic. Mam sporo sprzętu elektronicznego wiec rozpracowanie jej nie stanowiło problemu. Jeżeli macie jakis problem to zapraszam postaram sie pomoc. Moj problem to niestety wymiana 2 wtrysków. Jeden już zgon a drogi ledwie dycha. Może ma ktoś z was jakieś zbędne wtryski w dobrym stanie? Może ktoś się już poddał i wymienił na inna instalacje. Jestem skłonny kupić komplet. Zastanawiam sie tez nad zaadoptowaniem innych wtrysków. dobrać oporność to przecież nie problem. A ze średnicami tez można powalczyć
  • #15 9169356
    mc_baniaq
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Ocena: 1
    Witam, jeżeli dowiecie się czegoś o tych wtryskach - na co je można zamienić, to dajcie znać!
    Ja dzisiaj stwierdziłem, że padł mi czujnik ciśnienia - ag terminal - pokazuje ciągle 2548Pa.... Kupię zatem sam układ - MPX4250 i wymienię go (100zł zamiast 350 za cały czujnik), potem zregeneruję reduktor, bo też już ledwo dycha, ale zostaje jeszcze problem z wtryskami. Podejrzewam, że któryś leje, albo w ogole nie daje gazu, bo auto nie jest w ogole dynamiczne poniżej 2,5k rpm.
    Także czekam na info o wtryskach!
  • #16 9237614
    mat.a
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam,
    dołączam do grona "szczęśliwych" posiadaczy AG SGI.
    Peugeot 307 2.0 2003 rok. Instalacja założona w Holandii w nowym aucie. Przejechane na niej 160 tys. km. Auto kupiłem 3 tygodnie temu.

    Mam objawy takie jak opisane w pierwszym poście - falowanie obrotów silnika gdy zmniejszane są obroty - falowanie to doprowadza do wyłączenia silnika. Często gaśnie gdy dojeżdżam do świateł, skrzyżowań...

    Byłem u gazownika, który kiedyś takie zakładał - on jedyny chciał się tego dotknąć. Tylko nie miał już komputera, który mógłby podpiąć. Zrobił przegląd, stwierdził że wtryski dobre, coś tam pozmieniał przy parowniku, żeby się nie zapowietrzał i przeczyścił go.
    Efektu brak

    U mechanika wymieniłem świece, czyszczona była przepustnica (były błędy na komputerze).
    Efektu brak

    Jeszcze silniczek krokowy do przeczyszczenia.
    Jak to nie przyniesie efektu to chyba będę wymieniał instalację.

    Na razie jak czytam o tej instalacji w Polsce to na razie dochodzę do wniosku, że lepiej kupić przód tani z gwarancją i możliwością regulacji i jeździć na gazie niż szukać sposobu na SGI jeżdżąc na benzynie i zostawiając kasę u kolejnych fachowców. Sama świadomość że to dobra instalacja jakoś nie poprawia mi nastroju gdy samochód gaśnie na skrzyżowaniu.


    Czy warto szukać jeszcze miejsca gdzie można to podpiąć pod komputer i zdiagnozować co nie działa?
    Czy komuś udało się zdiagnozować i doprowadzić tą instalację do ładu?
  • #17 9254214
    mc_baniaq
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Ocena: 1
    Problem z gaśnięciem podczas zmieny biegów lub wrzucaniu na luz jest spowodowany prawdopodobnie przez sztywną membranę w reduktorze, przynamniej tak mi się wydaje. Po prostu zdejmując nogę z gazu wytrwarza się podciśnienie, membrana powinna się odgiąc, i auto gaśnie. Nie hamuj silnikiem, tylko wrzucaj na luz, auto nie będzie gasnąć.
    W weekend zamierzam rozebrać cały "przód", zregenerować parownik (właśnie zamówiłem zestaw naprawczy), przeczyścić magistralę, wtryski, wymienić filtr FL, wyregulować instalację i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wynikami podzielę się z Wami. Mam nadzieję, że coś uda się poprawić...

    I wciąż czekam na jakieś info dotyczące wtrysków. Moje mają już tak duży przebieg, że nie wiem, czy coś im pomoże.

    I jeszcze co do innych instalacji - owszem, można założyć nowiutki przód na gwarancji, ale niestety, na przykładzie znajomego, który założył staga wiem, że wcale nie jest to bezproblemowe. Przez pierwszy miesiąc co 2-3 dni był regulować instalację, potem okazało się, że "założyciel" popełnił jakiś błąd, ale nawet teraz musi często to regulować, bo to mu pali 20l/100km, a to "nie idzie na gazie".
  • #18 9280574
    szczepcio69
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    panowie ja się poddałem założyłem cały przód nowy instalacja 4GASGREEN KIT SEKWENCYJNY 4CYL DO MOCY OK.150KM jeden minus to ze czujnik paliwa nie zmienia się w czujnik gazu i i nie świeci kontrolka LPG na desce ale idzie to przeżyć choć LPG można podłączyć na desce
    sceniczek śmiga jak nowo narodzony i pali koło domu 10 litrów na trasie 8,5-9 a z przyczepka 11,5 litra na 100/km wiec tylko jeździć a LPG tanieje juz jest 2,55 zł

    pozdrawiam
  • #19 9280858
    mc_baniaq
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Ocena: 1
    A mam takie pytanie: Masz sprawny stary czujnik ciśnienia gazu od reduktora? Mój padł, a potrzebuję na szybko, bo w weekend regeneruję reduktor :D

    No i jeszcze jedno: Czy ten czujnik nie jest map sensorem od jakiejś renówki? Bo wydaje mi się, że jest na nim romb a la logo renault...
  • #20 9282927
    szczepcio69
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    ja sprzedałem wszystko na alegro za 177zł parownik z czujnikiem centralkę listwę i zamocowanie pod parownik
  • REKLAMA
  • #21 9315394
    mc_baniaq
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Ocena: 1
    Mój reduktor jest po własnoręcznej regeneracji za pomocą oryginalnego zestawu naprawczego.
    To, co się działo w srodku było zastraszające (niesamowity czarny syf + całkiem twarda i na stałe odkształcona membrana, która skleiła obie części reduktora)
    Po regeneracji zadziałał czujnik ciśnienia, po wyregulowaniu instalacji na rozgrzanym silniku i "idle calibration" auto śmiga bardzo ładnie na LPG. Nie czuć przełączania się PB/LPG, obroty ani drgną podczas przełączania w obie strony, nie falują na luzie, auto nie gaśnie po hamowaniu silnikiem, spalanie się unormowało (przy 120km/h ~ 9,4l/100km). Wreszcie da się przyspieszać na LPG, auto nie waha się i nie szarpie po odjęciu gazu i ponownym go dodaniu.
    Polecam :D
  • #22 9339041
    BOLINO
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Czy aby na pewno sama regeneracja parownika wystarczy? Bo jeśli jest potrzeba podłączenia się z komputerem np. w celu regulacji to klops.
    Po prawie dwóch latach walki z uruchomieniem instalacji jestem bliski wymienić ją calkowicie na nową. Żaden z odwiedzonych serwisów nie chce podjąć się wymiany eksploatacujej a Autoryzowany Srervice Renault podłączają się dos sterownika -komputera auta widzi na ekranie "Comunication Failed"
  • #23 9339573
    mc_baniaq
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Ocena: 1
    To zależy.
    U mnie większość problemów znikła.
    Wahały się obroty na luzie - problem znikł.
    Silnik gasł po wrzuceniu na luz po hamowaniu silnikiem - problem znikł.
    Samochód "nie szedł na gazie" - winna była całkowicie sztywna membrana.
    Generalnie w środku był totalny pasztet. Nawet powstały wżery w obudowie parownika, cały był zawalony czarnym syfem, wszystkie gumy były twarde, membrana była odkształcona na stałe.

    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy np. nie masz uszkodzonego czujnika ciśnienia, albo któregoś z wtrysków (np. zabrudzonego), i czy któryś z nich nie puszcza, albo nie otwiera się do końca. U mnie zaciśnięcie węży idących do wtrysków skutkowało gaśnięciem silnika, czyli prawidłowo. Dodatkowo po zgaszeniu silnika, lub przełączeniu na PB w wężu doprowadzającym gaz do magistrali było ciśnienie, które nie schodziło - znaczy, że wtryski nie puszczały (sprawdzane manometrem wkręconym zamiast filtra fazy lotnej).

    Co do interfejsu i podłączenia do kompa - tak, jest to konieczne do wyregulowania różnicy ciśnień (DelP) pomiędzy ciśnieniem za reduktorem i ciśnieniem w kolektorze ssącym. Bez tego auto i tak powinno się lepiej zachowywać, ale raczej nie wyregulujesz tego na oko tak, by spalanie i osiągi były optymalne.

    Interface to nie problem - wystarczy kupić w sklepie elektronicznym port żeński RS-232 + obudowę (łącznie około 2,5zł) i kawał kabla minimum 3 żyłowego i dowolne 2 kostki męską i żeńską z minimum 3 pinami. Moja kostka od instalacji była tak zaśniedziała i zasyfiona, że zdecydowałem się uciąć kable i wstawić tam nową kostkę. W temacie "Nierównomierne spalanie AG SGI" na elektrodzie są schematy kabla - pin 5 w RS-232 to masa (czarny pod maską), piny 2 i 3 to kolejne 2 kable spod maski. Można kombinować, nic się nie spali. Teraz tylko wystarczy komputer z portem rs-232 (com) i program AG TERMINAL, który również jest w tamtym temacie (razem z opisem programu i tego jak się podłączyć).

    Mi został jeszcze jeden problem z instalacją, a mianowicie samochód podczas równej jazdy, dajmy na to z prędkością 120km/h pali 9.4 l/100km. Nagle czuć szarpnięcie, samochód zwalnia, i po doprowadzeniu go do 120 km/h spalanie wychodzi 13.5l/100km. Potem znowu szarpnięcie, samochód przyspiesza, i spalanie przy 120 znowu spada do 9.4l/100km. Jest to bardzo denerwujące i zastanawiam się, co może być tego przyczyną...
    Macie jakieś pomysły?
  • #24 9348015
    BOLINO
    Poziom 10  
    Posty: 7
    MC_baniaq- Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
    Zaproponowano mi instalację na sekwencji ELPIGAZU za 1500 PLN.
    Wymina "przodu" + "tylu"-butli kończy się legalizacja.
    W związku z tym chyba nie oplaca mi się kombinować i podejmowac próbe naprawy istniejącej instalacji AG-zwłaszcza że nie jestem Adam Słodowy :|
    Ma ktoś jakies opinie na temat ELPIGAZ sekwencja.


    Oczywiście dla Ciebie MC_baniaq wielki szacun że podjęłęś walkę i wygrałeś.
    :D
  • #25 9600296
    piotr406
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Przez ostatnie dwa lata walczyłem z marnym skutkiem z falującymi obrotami które doprowadzały do gaśnięcia silnika. W trasie samochód zachowywał się poprawnie. Ale jazda w korku prawie za każdym razem doprowadzała do zgaśnięcia silnika.

    W tym tygodniu w mojej instalacji stwierdzono awarię jednego z wtryskiwaczy. Silnik pracuje nierówno i na trzech cylindrach. Poszukuje więc sprawnego wtryskiwacza do AG SGI o średnicy 6 mm. Oznaczenie na górze wtryskiwacza 600062.

    Jeśli ktoś ma na zbyciu to proszę o kontakt na maila: piotrperk(_at_)poczta.onet.pl.
  • #26 10431385
    kubiec1
    Poziom 14  
    Posty: 90
    Pomógł: 3
    Ocena: 32
    Witam wszystkich użytkowników instalacji AG SGI. Jeden z klientów umówił się u mnie na wymianę zestawu naprawczego do reduktora AG SGI i wycofał się z naprawy informując, że rozbił samochód. Przypadki się zdarzają... W związku z tym posiadam na zbyciu oryginalny zestaw naprawczy do reduktora AG SGI i jestem go skłonny sprzedać za 100 zł (zapłaciłem pół roku temu 220 zł), bo u mnie leży bezużytecznie już 8 miesięcy. Zestaw można kupić w sklepie: www.kuk.biz.pl. link bezpośredni do kompletu naprawczego: komplet_AG_SGI
    Proszę w uwagach powołać się na forum elektroda i dam stosowny rabat.
    Zajmuję się również naprawami instalacji AG SGI i jeżeli ktoś ma problem proszę o kontakt telefoniczny: 78 337 57 07. Pozdrawiam :)
  • #27 10760329
    roman518
    Poziom 14  
    Posty: 70
    Pomógł: 3
    Ocena: 30
    Witam

    AG SGI Renault Scenic schemat - LPG fabryczny i komputera Pb w załączniku.
    Mój problem polega na tym ze, nie załącza się LPG tz, elektrozawór na butli i parowniku, nie świeci kontrolka GPL na tablicy.
    Może ktoś posiada jakieś sugestie?
    Załączniki:
    • scenic K4M Z LPG AG SGI.jpg (1.79 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Schemat elektryczny czujników podpiętych do komp scenic silnik K4M z LPG.jpg (1.44 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #28 10760533
    kubiec1
    Poziom 14  
    Posty: 90
    Pomógł: 3
    Ocena: 32
    proponuję zacząć od sprawdzenia bezpiecznika od instalacji gazowej. Pozdrawiam :)
  • #29 10764884
    roman518
    Poziom 14  
    Posty: 70
    Pomógł: 3
    Ocena: 30
    Bezpieczniki ok, połaczyłem się z ECU samochodu widzę moduł Lpg, nie mogę wejść dalej bo się nie załącza a program jest angielsko- francuski DDT2000
  • #30 10766419
    kubiec1
    Poziom 14  
    Posty: 90
    Pomógł: 3
    Ocena: 32
    A czy ostatnio nie była robiona legalizacja butli na LPG?
    pozdrawiam :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy forum omawiają problemy z instalacją LPG AG SGI w Citroenie C5 1.8 16v, które objawiają się falowaniem obrotów silnika oraz szarpaniem przy niskich obrotach. Problemy te występują głównie podczas jazdy na gazie, a na benzynie nie ma takich objawów. Wskazano na możliwe przyczyny, takie jak uszkodzenie komputera, wtryskiwaczy, konieczność przestawienia przerwy w świecach, a także na potrzebę regeneracji reduktora i czyszczenia wtryskiwaczy. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami z serwisami, które nie potrafią zdiagnozować problemu, oraz sugerują różne metody naprawy, w tym wymianę całej instalacji na nową. Wiele osób podkreśla trudności w znalezieniu odpowiednich części zamiennych oraz serwisów, które potrafią obsługiwać tę specyfikę instalacji LPG.
REKLAMA