Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

schemat ogrzewnia lusterek zewnętrznych megane 1996

rafek6666 12 Jan 2011 11:36 2175 9
    rafek6666
    Level 10  
    witam Wszystkich :) w mojej megance mam bezpiecznik od grzanie lusterek zewnętrznychn natomiast instalacja nie jest podłączona do nich, prosił bym o jakiś schemat lub podpowiedz gdzie szukać końca tej instalacji bo na pewno gdzieś się kończy skoro jest bezpiecznik, a nie jest do ciągnięta do końca czyli do lusterek.
    milejow
    Level 43  
    Kończy się w słupku, dokładniej w kości łączącej okablowanie auta z wiązką drzwi
    rafek6666
    Level 10  
    w tych bocznych słupkach masz na myśli? gdzie przechodzą kable z auta do obu drzwi przez ta gumę? jak byś mógł opisać trochę szczegółowo jakie to kolory i czy z obu stron jest tak samo? i czy ty dobrze kojarzę twoją pod powiedź
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Kolorów nie znam ale łatwo to sprawdzić bo zasilanie pojawi się po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Tak, połączenie w przednim słupku
    rafek6666
    Level 10  
    no tak łatwo to sprawdzić :-) aha to już mniej więcej mam punkt zaczepienia, powiedz mi czy tam jest tylko + pociągnięty czy razem z masą, wystarczy tylko przedłużyć przewody i podłączyć do mat grzewczych i powinno być ok, po włączeniu tylnej szyby. Myślałem zrobić osobne podłączenie aby lusterka tylko grzały no ale to więcej zabawy
    milejow
    Level 43  
    Jeżeli szyby na korby to masę też trzeba doprowadzić
    rafek6666
    Level 10  
    akurat mam elektryczne
    rafek6666
    Level 10  
    nie jest to taka prosta sprawa, nawet nie bardzo jest jak podejść żeby sprawdzić piny w tej kości, który jest do tego podgrzewania :/ jak to francuz żadnych ułatwień w czym kolwiek, nie bardzo jest możliwość puszczenie kabla przez tą gumę przechodząca do drzwi, bo trzeba sie wpinać w tą kostke a nie jest to prosta sprawa
    rafek6666
    Level 10  
    zrobiło się cieplej, więc zabrałem się za te lusterka:D pin który odpowiada za podgrzewanie lusterek to pin B6 oczywiście w tej kości która przechodzi ze słupka do drzwi, tam idą takie małe kwadratowe konektory
    rafek6666
    Level 10  
    podłączyłem wszystko i działa jak należy :)