Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INTEGRA 24 sterowanie sms-em i z klawiatury

oleksw 12 Sty 2011 21:24 5454 15
  • #1 12 Sty 2011 21:24
    oleksw
    Poziom 11  

Wiatm,
    Dla was będzie to zapewne banalne ,ale ja walcze od dwóch dni....i nie mogę logicznie tego powiązać.
    Chce zrobić,wył i zał czuwania przez sms,i z klawiatury.

Mam Integre24 i modól GPRS-T2.
    Wykorzystałem 4 wejścia w module i jedno wyjście.

Wej 1 : alarm - sms o treści alarm
    Wej 2 : sygnalizacja czuwania - chciałem jakoś to wykorzystać aby przekażńik sie włączał na ON jeśli pojawi sie czuwanie po wpisaniu kodu z klawiatury
    Wej 3 : Użycie kodu dla osoby X - wyśle SMS o treści - osoba X użyła kodu
    Wej 4 : Użycie kodu dla osoby Y -wyśle SMS o treści : osoba Y użyła kodu
    Wyj : podłączone do wej 4 centrali i zaprogramowane jako typ 82 (zał/wył)
    Mój problem :
    Jeśli załącze czuwanie z klawiatury to przekaznik na module GPRS-T2 pozostanie w pozycji off,i jeżeli wyśle mu sms-a OFF,to oczywiście nie wyłaczy centrali-bo bo dla niego nie jest w stanie czuwania

A jeżeli przekaznik w module jest w pozycji ON,a wyłącze centrale z klawiatury to nigdy nie będę mógł włączyć ponownie przez SMS.Chyba ze wyśle SMS-a o treści OFF aby przekaznik wyłaczyć i pózniej dopiero ON jak będe chciał załączyć Centrale.

Pewnie jest jakiś sposób aby to działało wspólnie,może z wykorzystaniem informacji o stanie centrali (u mnie na wej 2),ale nie wiem jak.

0 15
  • #2 12 Sty 2011 22:27
    robertamel
    Poziom 27  

Wydaje mi się, że Integrę można również załączać/wyłączać wejściem podając sygnał impulsowo (opcja Sterowanie naruszeniem). Np. gdy jest załączona impuls wyłączy, a gdy wyłączona, to impuls załączy. Może moja sugestia pomoże w jakiś sposób?

0
  • #3 12 Sty 2011 22:59
    oleksw
    Poziom 11  

Poszukałem takiego rozwiązania w instrukcji,
    ale ja bym wolał,żeby to sterować dwoma różnymi SMS-ami jeśli wyśle ON,
    żeby właczyć,jeżeli bedzie już wcześniej uruchomiona to nic sie nie stanie.

A jeżeli będę sterował impulsowo jednym SMS-em,to np. jeżeli wyśle ON a była już w czuwaniu to poprzez impuls wyłaczy mi czuwanie.

Ale to już jest jakieś wyjście z sytuacji,ewentualnie zaprogramuje potwierdzenie przez SMS,

0
  • #5 12 Sty 2011 23:51
    oleksw
    Poziom 11  

Tak też zrobiłem,
    ale wówczas jeżeli zmieni sie stan na wej 2 na OFF,to nie wyłacza mi przekażnika-albo ja cos pochrzaniłem...

Moge jeszcze wykorzystać Wej5 i ten sam sygnał ale jak zaniknie to żeby zrobił OFF z wyj. przekaznikowym-
    jak na zdjęciu plus Wej5 z opcją NC i OFF.

Przetestuje jutro.:D

0
  • #6 12 Sty 2011 23:58
    BENO99
    Poziom 26  

Witam
    INTEGRA 24 sterowanie sms-em i z klawiatury

5-wejście modułu uaktywniasz za pomocą wyjścia w centrali 83-Koniec sygnalizacji wyjść ""sterowane"" tym wyjściem informującym o czuwaniu

0
  • #7 13 Sty 2011 19:24
    oleksw
    Poziom 11  

Witam,
    Zrobiłem troche inaczej :

Wyj. z integry jako 22 ,podałem na Z2 i Z4.
    Gdzie Z2 jako NC i Włącz przekaznik.
    A Z4 jako NO i wyłącz przekaznik.

Teraz to mi działa i mam czwarte wyjście z integry wolne,bo wykorzystałem jeden sygnał wyjsciowy do dwóch wejść w GPRSie (ale zaprogramowanych odwrotnie).

Teraz jak wyłącze z klawiatury to GPRS wyłączy tez swój przekaznik,a jak włącze to on tez włącza swój .

Dzięki i pozdrawiam.

0
  • #8 16 Sty 2011 20:12
    spec-naz1
    Poziom 9  

Witam.
    Zrobiłem tam jak kolega oleksw ale u mnie to najwyraźniej nie działa tak jak powinno.
    Posiadam Integre32 a moduł mam podpięty następująco:
    -com do com
    -napięcie wiadomo
    -Wyjście przekaźnika pod Z8 w centrali(zaprogramowane jako 82.Zał/Wył. Czuwanie, typ załączania 0, typ linii NO z opcją sterowania naruszeniem)
    -drugie wyjście przekaźnika pod com w centrali
    -wyjście out3 zaprogramowane jako 1.Alarm włamaniowy pod Z1 modułu, Out5 jako 21. Wskaźnik Czuwania i z tego wyjścia idą 2 przewody do wejścia modułu(Z4 i Z5)
    - w module Z4 jako NC włącz i Z5 jako NO wyłącz.
    I problem jest w tym że jak wyłączę lub włączę alarm z klawiatury to przychodzi mi powiadomienie na telefon a chce żeby powiadomienie przychodziło tylko wtedy kiedy alarm zostanie włączony lub wyłączony z telefonu. No i druga sprawa to że te sterowania sms nie działa tak jak powinno przekaźnik nie zawsze się włączy albo wyłączy. Ma ktoś jakiś pomysł??

0
  • #9 18 Sty 2011 18:21
    oleksw
    Poziom 11  

Witam,

W sofcie GPRSa,masz możliwość wybrania potwierdzenia komendy przez SMSa.
    Po wysłaniu komendy on lub off,dostaniesz potwierdzenie w postaci stanu centrali.

Jesli chodzi o działanie przekaznika-może masz problem z zasięgiem i czasem musisz poczekac dlużej,aż ponownie sie zaloguje do sieci i odbierze SMSa.

0
  • #10 18 Sty 2011 19:17
    spec-naz1
    Poziom 9  

Opcja to chyba "Potwierdzaj sterowanie wysyłając status modułu" a jeżeli chodzi o problem z przekaźnikiem to wygląda to następująco: Gdy wyśle sms'a włącz przekaźnik się załącza(włącza się czuwanie) i sekundę później się wyłącza i co za tym idzie także czuwanie. Próbowałem ustawić jakoś czułość i powrót ale nic to nie dało. Próbowałem na różne sposoby ale nie umiem do tego dojść w tej chwili za każdym wł/wył alarmu z klawiatury przychodzi mi potwierdzenie sms jutro spróbuje zaznaczyć tą opcje która jest na początku postu(jeżeli chodzi o nią) i mam wyłączoną opcje sterowanie naruszeniem.

0
  • #11 19 Sty 2011 00:25
    juventino
    Poziom 11  

Witam,

Funkcję sterowanie SMS załączenia/wyłączenia systemu posiada tylko INTEGRA 128, ale można dedykować dowolne wejście np. NUMER WEJŚCIA :wejście 1 (linia 1) TYP LINI: 1 - NC, TYP REAKCJI: 82 - załącz/wyłącz czuwanie.
    W GSM zaznaczasz wyjście, które wysteruje przekaźnik mono stabilnie tzn, że w momencie otrzymania przez GSM SMS-a o załączeniu aktywuje on wyjście (z NC na NO) i zostaje w zatrzasku (przekaźnik nie zmienia swojego stanu po jakimś czasie) po otrzymaniu następnego SMS-a o wyłączeniu, przekaźnik wraca do swojego początkowego stanu (z NO do NC). System nie zostanie załączony w momencie kiedy masz odznaczone kontrola przy załączaniu i jest aktywna jakaś linia.

0
  • #12 19 Sty 2011 20:04
    oleksw
    Poziom 11  

spec-naz1 napisał:
    Witam.
    Zrobiłem tam jak kolega oleksw ale u mnie to najwyraźniej nie działa tak jak powinno.
    Posiadam Integre32 a moduł mam podpięty następująco:
    -com do com
    -napięcie wiadomo
    -Wyjście przekaźnika pod Z8 w centrali(zaprogramowane jako 82.Zał/Wył. Czuwanie, typ załączania 0, typ linii NO z opcją sterowania naruszeniem)
    -drugie wyjście przekaźnika pod com w centrali
    -wyjście out3 zaprogramowane jako 1.Alarm włamaniowy pod Z1 modułu, Out5 jako 21. Wskaźnik Czuwania i z tego wyjścia idą 2 przewody do wejścia modułu(Z4 i Z5)
    - w module Z4 jako NC włącz i Z5 jako NO wyłącz.
    I problem jest w tym że jak wyłączę lub włączę alarm z klawiatury to przychodzi mi powiadomienie na telefon a chce żeby powiadomienie przychodziło tylko wtedy kiedy alarm zostanie włączony lub wyłączony z telefonu. No i druga sprawa to że te sterowania sms nie działa tak jak powinno przekaźnik nie zawsze się włączy albo wyłączy. Ma ktoś jakiś pomysł??

Witam, a masz to :
    W GPRS-soft w opcjach : WYJSCIE 1 ,w kolumnie L/H :
    dla Z4 "ZAL"
    Z5 "WYL" ??

0
  • #13 19 Sty 2011 20:22
    spec-naz1
    Poziom 9  

Z wyjścia centrali które jest zaprogramowane jako "21.Wskaźnik Czuwania" wychodzą 2 przewody. Podłączone są do modułu GPRS-T2. Jeden na wejście Z4 a drugi na Z5. Z4 ustawione jest jako NC i wyjście na włącz a Z5 jako NO i wyjście wyłącz i gdy wyśle sms'a z komendą włącz, przekaźnik się załącza(włącza czuwanie) i od razu wyłącza( co powoduje wyłączenie czuwania). Może trochę inaczej:
    1.Gdy alarm jest uzbrojony: Z4(NC) kolor czerwony przekaźnik załączony. Wysyłam komendę wyłącz:
    2.Alarm rozbrojony: Z4 zmienia kolor na zielony a zapala się Z5 na kolor czerwony przekaźnik wyłączony.
    I do tego momentu wszystko jest ok. Ale do momentu gdy chce włączyć ponownie alarm.
    3.Wysyłam komendę włącz: Z5 zmienia kolor na zielony i w tym samym momencie Z4 zmienia kolor na czerwony(przekaźnik się włącza, tym samym alarm się uzbraja) i w ciągu sekundy wszystko powraca do stanu który jest opisany w punkcie nr.2

Starałem się to opisać najdokładniej jak tylko się da. Tak się dzieje gdy mam zaznaczoną opcje "Sterowanie naruszeniem".

Może mam te przewody "puścić" każdy osobno z wyjścia centrali, ale próbowałem już tyle kombinacji, że mam mętlik w głowie. Niby prosta konfiguracja a potrafi sprawić sporo problemów. Che tylko, włączać i wyłączać czuwanie poprzez sms'a i nie dostawać potwierdzenia gdy wł/wył alarm z klawiatury.

EDIT:
    oleksw tak mam i ustawiałem już różnie i nic:/

0
  • #14 19 Sty 2011 22:34
    oleksw
    Poziom 11  

Coś takiego mi sie działo na początku,ale nie pamiętam co zmieniłem,
    A zmieniałeś opcjezGPRS-soft "zał" i "wył" w kolumnie WYJSCIE 1 L/H - zrób na odwrót.
    I to co piszesz opcja "STEROWANIE NARUSZENIEM" chodzi ci o "KONTROLA PRZY ZAŁACZANIU CZUWANIA",czy to coś innego ?
    W każdym razie ja nie mam takiej opcji aktywnej

Popatrze ale dopiero w przyszłym tygodniu,bo cała instalacja rozgrzebana-a właściwie w trakcie montażu.

Bo to co wcześniej opisywałem to działało na stole na pająka.

0
  • #15 20 Sty 2011 11:09
    spec-naz1
    Poziom 9  

Tak, zmieniałem. Szukałem też na forum i jest kilka podobnych tematów, próbowałem ustawić wyjście centrali nie tylko jako "21.Wskaźnik czuwania" ale także, wskaźnik czuwania wszystkiego i zasilanie w czuwaniu z odwróconą polaryzacją ale dalej nic. Sterowanie naruszeniem jest to opcja którą można wybrać tylko przy wyborze typu reakcji "82.Zał/Wył Czuwanie".

0
  • #16 20 Lut 2011 22:59
    pawelp78
    Poziom 1  

Panowie witam
    Kolego spec-naz1 też walczę z integrą 32 + gprs-t2. Proponuję odpiąć od przekaźnika w t2 przewód do com w centrali. Próbuję zrobić tak jak kolega oleksw
    i metodą prób i błędów do tego udało mi się dojść.

0
  Szukaj w 5mln produktów