Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos ELPIGAZ LEONARDO - szukam softu

17 Sty 2011 21:46 2415 2
  • Poziom 1  
    Koledzy, mam problem. Mam w lanosie 1.5 16v II gen gazu - z centralką elpigaz leonardo. Kupiłem interfejs na chipie FTDI (z jednej str wejście na centralkę, z drugiej do komputera na USB). Połączenie jest ok - tzn dioda na urządzeniu, po podłączeniu do centralki, się pali, sterowniki w laptopie (pod win XP) mam i chodzą - kabel został wykryty.
    I tu pojawia się problem: odpalam soft dedykowany do epigazu i dostaję komunikat o braku połączenia z centralką. Ściągnąłem kilka wersji z elektrody.pl i ze wszystkimi to samo. Koledzy piszą, że ten program śmiga tylko z określonym kablem z układem max232 (czy coś takiego). Czy istnieje program, który z moim obecnym kablem da radę się połączyć z tą centralką? Kabel zanim zainstalowałem sterowniki miał pod win XP nazwę: FT 232 RL USB UART.

Jetem tu nowym, to mój pierwszy post, z góry b. dziękuję za pomoc, uratujecie mi życie!

Dodano po 28 [minuty]:

PS aha, moja centralka, to chyba leonardo pro, bo ma funkcję samodiagnozy.
  • Poziom 1  
    Dla bezkolizyjnego połączenia się ze sterownikiem użyj softu do Leonardo Pro. Soft dla Leonardo XL nie łączy się ze sterownikiem Leonardo XL.