Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Samurai 1,3 '84-Wzrost obrotów po włączeniu świateł

23 Sty 2011 00:00 8497 2
 • Poziom 11  
  Witam
  Mam suzuki samurai 1,3 z roku 1984 na gaźniku. Problem był taki, że jakiś czas temu brakowało wolnych obrotów, silnik gasł. Po włączeniu świateł mijania lub dmuchawy wracały obroty.
  Teraz są już wolne obroty (około 900), ale po włączeniu świateł lub nadmuchu obroty skaczą na około 2000.

  Ma ktoś jakiś pomysł?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 13  
  Światła + nadmuch = obciążony alternator alternator napędzany jest przez silnik z czego wynika ze alternator powoduje ten problem spróbuj zrobić tak naładuj akumulator prostownikiem potem zdejmij pasek co napędza alternator odpal samochód i włącz światła i nadmuch i patrz czy obroty wzrosną jeśli nie to problem tkwi w obwodach alternatora ( świateł nie pal długo bo rozładujesz akumulator ) . Jeśli nadal będą rosły to wina nie jest w alternatorze być może sterowanie gaźnika jeśli to gaźnik elektroniczny i jest tam jakiś elektrozawór który podczas spadku napięcia bardziej się otwiera i wpuszcza więcej benzyny i rosną obroty
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  To już prawie wykopaliska, ale dla potomnych odpowiem co jest powodem tego problemu.
  W gaźniku aisin stosowanym w Suzuki Samurai 413 są dwie śrubki regulacji obrotów pierwsza od strony aparatu zapłonowego i druga przy siłowniku podciśnieniowym od strony chłodnicy. To ta druga śrubka odpowiada za zwiększanie obrotów poprzez siłownik podciśnieniowy, po włączeniu świateł lub wentylatora lub ogrzewania tylnej szyby.

  Wg dokumentacji. Po włączeniu i nagrzaniu silnika należy ustawić obroty między 850 a 880 śrubką nr 1 następnie włączamy wszystkie odbiorniki i ustawiamy ponownie obroty ale śrubką nr 2. Wszystko to przy sprawnym gaźniku i nagrzanym silniku.

  Jeśli gaźnik nie trzyma obrotów nie zaczynamy od regulacji obrotów o do sprawdzenia przewodów i siłowników podciśnienia na 90% to jest powodem i nie trzeba wymieniać gaźnika jak niektórzy sugerują. " I nie trzeba od razu szukać gaźnika od pony:-)"

  Suzuki Samurai 1,3 '84-Wzrost obrotów po włączeniu świateł

  Suzuki Samurai 1,3 '84-Wzrost obrotów po włączeniu świateł

  Suzuki Samurai 1,3 '84-Wzrost obrotów po włączeniu świateł