Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wypełnianie miedzią - Protel 99SE

achilles 17 Oct 2004 23:04 1583 4
Altium Designer Computer Controls
    achilles
    Level 15  
    Jak najprościej w Protelu zrobić pola masy, wypełnianie miedzią?
  • Altium Designer Computer Controls
    Panda02
    Level 32  
    Jeśli masz wykonany projekt od początku, tzn. ze schematu, to robisz place polygon plane. Ustawiasz parametry tzn. wybierasz warstwę (top lub bottom), grubość ścieżek wypełnienia itd. zaznaczasz fragment, lub całą płytkę i uzyskujesz wypełnienie. Wszystkie punkty które są mają potencjał wybranej warstwy zostaną automatycznie z nią połączone.
  • Altium Designer Computer Controls
    yarpen2
    Level 22  
    kolega Panda02 ma rację - do wypełniania służy polygon plane, dość istotny wydaje mi się parametr określający odległość między polem masy i sąsiadującymi scieżkami który gdy jest zbyt mały to mógłby powodować błędy przy produkcji takich płytek (ja daję 15 milsów)
    opcja remove dead copper służy do usuniecia pól niepołączonych z niczym
    achilles
    Level 15  
    Ok, dzięki za pomoc.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można zmieniać obrys płytki w warstwie KeepOutLayer, czyli jej wymiary w momencie, kiedy już mam np. zaimportowanę netlistę do pcb lub już poprowadziłem sobie ścieżki. Czy coś takiego jest dopuszczalne? Czy nie wyskoczą potem jakieś krzaki z tego jak oddam projekt do zrobienia jakiejś firmie? Bo załóźmy że poukładałem sobie elementy na płytce, zapuściłem autorouting, ale protel przy jednej krawędzi poprowadził ścieżki tak, że mnie to nie zadawala. Czy mogę wtedy przesunąć obrys płytki, poszerzyć ją, aby ewentualnie ściezki miały "więcej miejsca" czy raczej takich rzeczy nie wolno robić bo obry ustala się na samym początku i potem nie wolno przy nim majstrować bo coś tam...?
    To narazie tyle. Jak mi się jeszcze coś urodzi to dam znać.

HEYA
    Panda02
    Level 32  
    Keep Out Layer można zmieniać w dowolnym momencie, pamiętając o ponownym zdefiniowaniu Polygon Plane, jeśli jest. Jeszcze jedna uwaga do wypełnienia. Jeśli jest obszar na którym ma nie być wypełnienia to trzeba ten obszar obrysować ścieżką na tej warstwie zaznaczając we właściwościach tej ścieżki "Keepout" i wykorzystując opcję "Dead Copper" przy wypełnieniu.