Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik z rozruchem prod rosyjska

29 Sty 2011 17:33 4831 5
 • Poziom 9  
  Witam posiadam prostownik produkcji rosyjskiej z rozruchem padła mi w nim płytka sterująca dwoma tyrystorami mam takie pytanie czy dało by się zrobić tak żeby cały czas działał tylko rozruch.
  Myślałem żeby na te dwa tyrystory podać im impuls na bramke żeby były cały czas otwarte.

  tyrystory są podłaczone następujące z transformatora wychodzi jeden przewód bezpośrednio na zacisk dodatni jeden przewód wchodzi na katode pierwszego tyrystora drugi przewód wchodzi na katode drugiego tyrystora.
  Moja wiedza z elektroniki jest znikoma więc prosze was o pomoc.


  Prostownik z rozruchem prod rosyjska
 • Poziom 27  
  Wstaw diody zamiast tyrystorów,i po kłopocie. Cena ruskich diód, i nie tylo to 15 -30 zlote za sztukę.[ Alegro ,lub wolumen.]Owszem można odblokować i tyrystory. Ale jeżeli twoja wiedza jest znikoma To trudno ci to dokładnie opisać.
 • Poziom 9  
  Zwykłe diody mówisz, Tam były tyrystory o oznaczeniach t10-50-y2 zwykłe diody 50A wystarczą?
 • Poziom 27  
  Na ile pamiętam tyrystory miały po 80 amperków. Z tych oznaczeń które podałeś wynika że te tyrystory też mogą mieć podobne moce 10-50 nie wiadomo ,czy to 50 A i 100woltów czy na odwrót .Stosowano też oznaczenia kodowe.np D161--- Co wcale nie oznaczało tyle Amperków.Ale to już wielkie diody. Ale te diody po 50 A powinny wystarczyć. Rozruch działa krutko.Wiesz ja kiedyś naprawiałem takie zabawki. Sprawdzało się wszystkie tranzystory. A gdy nic się nie znalazło, to i resztę elementów, i w końcu na coś się natrafiło. Były też automaty - prostowniki mniejsze z torroidalnym trafo. Miały tyrystory po 10 A i te akurat padały . Przepalając przy okazji oporniki w bramkach po 51 Oma.
 • Poziom 13  
  Koledzy mam zrobiony prostownik na 4 diodkach 250A i na trafo od spawarki 2kVA. U wyjściowe =14,5V. Odpalałem już kilka razy transportera 2,4D i trafo ledwo letnie. Potrzebuję taki układ który załączy trafo w momencie przekręcenia kluczyka. Pomóżcie gdyż na tak małych elementach (elektronika) to się za bardzo nie orientuję. Dziękuję.
 • Poziom 9  
  W moim przypadku uszkodzeniu uległy 2 tranzystory uszkodzeniu jak się okazało uległy też tyrystory dlatego tak myślę żeby założyć te diody mam gdzieś takie 85A może wystarczą :)