Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Candy CDI 2012 - jest zasilanie nie startuje

kodin 02 Feb 2011 07:55 8453 7
 • #1
  kodin
  Level 9  
  Witam szanowne grono.
  Mam taki oto problem. Od 2 lat użytkuję wspomnianą zmywarkę i wszystko ok. Ostatnim razem nie chciała ruszyć ze zmywaniem przy zamknięciu drzwi. otworzyłem ją i za drugiem poszła, ale jakoś dziwnie skończyłą. Tzn. długo to trwało i nie było pisku że koniec. Otworzyłęm ją i według mnie naczynia były umyte. Nie spodziewałem się że to początek czegoś złego. Teraz jak chciałem ją zastartować to po pierwsze okazalo się, że stoi na dnie woda ze 2-3cm oraz zmywarka wogóle nie staruje. Wodę wyciągnąłem ręcznie i dalej nic.
  Co to może być. Zepsuty włacznik. Doszedłem do panelu i wyjąłem go nawet ale nie wygląda by nie załączał. Nic nie było wcześniej robione, więc dopływ wody jest, żadne węże nie pozaginane. Dodam tylko, że przyciski wybierajace program załączają się jak zwykle. Zmywarka nie startuje na żadnym programie.  Nie mam wiedzy aby grzebać dalej, ale chcę być świadomy jak przyjdzie serwisant i zacznie mnie kasować. Gwarancja minęła 2miesiace temu. Szkoda .:cry:
  Dajcie jakiś trop.
  Pozdrawiam

  Moderated By skryn:

  Poprzedni post omyłkowo przesunąłem do KOSZA.

 • #2
  machefi
  Home appliances specialist
  Podłącz na krótko do zasilania pompę spustową i zobacz czy działa , może jest przyblokowana resztkami jedzenia.
 • #3
  kodin
  Level 9  
  Witam.
  Dzięki za info.
  Dostałem się do pompy spustowej i podłączyłem na krótko. Pompuje wodę. Ściągnąłem zbiornik na sól. Tam jest też chyba jakiś filtr przed kamieniem, który tam się zbiera. Myślałem że to może tu jest coś zapchane. Połączyłem przewody wodne na krótko z ominięciem tego filtra. Podłączyłem fazę do małej pompki albo zaworu - zaraz jak wchodzi woda do zmywarki - i woda została pompowana. Podłaczyłem jeszcze na krótko przewody do pompy która chyba odpowiada za cyrkulację wody już zassaną do wnętrza. Też pracuje. Znaczy to że pompy odpowiedzialne za pompowanie, cyrkulację i wypompowanie są ok. OCZYWIŚCIE ZMYWARKA DALEJ NIE STARTUJE.
  Czyżby to byla elektronika? Podobno siada tam jakiś moduł. Rozumiem, że jest na panelu sterującym. Jak to wygląda? Można go jakoś sprawdzić. A może programator?

  Czy mogę coś jeszcze sprawdzić we własnym zakresie. Jestem amatorem. Pod zmywarką są jeszcze jakieś 2 bajery - takie okrągłe ala puszki i tam wchodzą przewody. Może to jakieś styczniki? czy to można sprawdzić.

  Nie mam pomysłu.
  Pozdrawiam
 • #4
  mirofalcon
  Level 24  
  Wymień kondensatory blokowe na module.
 • #6
  kodin
  Level 9  
  Witam.
  Czy mógłbym prosić o jakieś szczegóły tych kondensatorów blokowych na module.
  Jestem amatorem choć lubię majsterkować. Prosze o informację gdzie on się znajduje: pod spodem zmywarki tam gdzie pompy, czy w okolicach panela sterującego. Przy okazji jak wygląda ten moduł i jak wyglądają te kondensatory blokowe - łatwo je rozpoznać - czy sa tam tylko takie. Jak będę wiedział gdzie to jest to wymontuję i dam do przelutowania.

  Jeśli będą problemy w pokazaniu modemu to mogę zrobić foto (wtedy będzie łatwiej) tylko prosze o info jakiej części zmywarki.
  PS.
  Trochę jeszcze poczytałem. Moduł jest na górze zmywarki tam gdzie panel sterujący? A kondensatory blokowe to takie prostopadłościany wciskane czy wlutowywane? A czy może gdzies jeszcze leżeć wina po stronie hydrostatów. Czy tam mogło się coś zapchać. Jak je sprawdzić?

  Hydrostaty sprawdzone załaczają się a w rurkach jest przedmuch. Wyjąłem moduł.
  Czy te szare to kondensatory blokowe?
  Zmywarka Candy CDI 2012 - jest zasilanie nie startuje
 • #7
  machefi
  Home appliances specialist
  kodin wrote:
  Czy te szare to kondensatory blokowe?
  Tak wymień ten kondensator MKP 1,5µF/275AC. Tylko ten jeden, zmywarka powinna ruszyć.
 • #8
  michelus
  Level 10  
  Odświeżę temat :) Mam tak zmywarkę czyli Candy CDI 2012 i otóż sprawa wygląda następująco. W zeszłą sobotę podczas zmywania zmywarka moja po prostu zapaliła się żywym ogniem - jarała się tak, że ciężko było to ugasić w dodatku nie skończyła zmywać. Właściwie pod koniec jej pracy się to stało... Otwierając drzwiczki po prawej stronie wyświetlacz się zapalił teraz jest tam ładna dziura. Pytanie tylko dlaczego się to zapaliło i czy można dostać ten panel sterujący osobno czy muszę kupić całe drzwi bądź całą zmywarkę?