Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Workcentre M118 - Zacina papier w bocznym podajniku

02 Lut 2011 14:45 1726 3
 • Poziom 16  
  Witam. Jak w temacie kopiarka zacina papier w bocznym podajniku. Papier zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu - na wysokości rolek, które powinny pociągnąć papier dalej. Do tego podajnik pracuje dość głośno i podczas zacięcia rolka pobierająca papier nie wraca na swoje miejsce. Przy zacięciu pokazuje się kod E1-6000. Proszę o podpowiedzi :)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 16  
  Witam. Rolki przeczyszczone przejście kartki jest drożne. Rozebrałem te z mechanizm pobierania i żadnych uszkodzeń nie znalazłem. Po dłuższej obserwacji zauważyłem:
  Rolka robiąc pierwszy obrót zawsze śliska się po papierze pobierając go tylko troszeczkę. Drugi obrót wciąga kartkę już normalnie po czym maszyna staje. Zdarzyło się dwa razy, że wciągnęło całą kartkę po czym maszyna stanęła zacinając kartkę w piecu.
  Do tego cały czas przy pobieraniu papieru słychać trzask przeskakujących trybików. średnio jeden-dwa trzaski na jeden obrót rolki pobierającej. Proszę o dalsze sugestie.
 • Poziom 16  
  I problem rozwiązany. Puściło usztywnienie sprzęgła ( taki mały plastikowy kołeczek ) i przez to sprzęgło się bujało zamiast zatrzymywać tryb. Wkręcenie dodatkowej śrubki jako usztywnienie załatwiło sprawę. A ślizganie rolki ustąpiło po kilkukrotnym myciu.