Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar LT-613 przeciekająca obudowa bębna

animisiewaz 07 Lut 2011 14:22 2843 6
  • #1 07 Lut 2011 14:22
    animisiewaz
    Poziom 13  

Witam,
    mam problem z pralką jak w temacie. Po każdym praniu pod pralką robi się kałuża. Zlokalizowałem źródło wycieku i przedstawiłem je na zdjęciach. Woda prawdopodobnie wycieka w miejscu połączenia dwóch części obudowy bębna, z pod tej dużej metalowej obejmy. Próbowałem dokręcać tą obejmę, ale nie dało to żadnego skutku. Czy na tym połączeniu znajduje się jakaś uszczelka? Jeśli tak to czy ktoś jest w stanie podać nr tej części, abym mógł ją zamówić? Nie chcę rozbierać całej pralki, zanim nie będę miał części, bo jest w ciągłym użyciu.
    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie :)
    pozdrawiam
    Adam

Polar LT-613 przeciekająca obudowa bębna Polar LT-613 przeciekająca obudowa bębna

0 6
  • Pomocny post
    #2 07 Lut 2011 17:40
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Lut 2011 19:08
    animisiewaz
    Poziom 13  

łożysko jest suche, mam wycięty otwór w ściance bocznej przy okazji jego wymiany. Chyba trzeba będzie zrobić, tak jak szanowny Kolega napisał :)

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lut 2011 23:08
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

animisiewaz napisał:
    łożysko jest suche, mam wycięty otwór w ściance bocznej przy okazji jego wymiany:)
    Zaciekawiło mnie to.Wyciąłeś otwór kątówką przy okazji wcześniejszej wymiany ułożyskowania? Czy ten otwór czymś zasłoniłeś?

0
  • #5 08 Lut 2011 14:18
    animisiewaz
    Poziom 13  

@machefi:
    nie kątówką, tylko brzeszczotem. Ten bok pralki stoi od ściany, więc go nie widać.

@szypek72:
    a wie Kolega może jak ściągnąć bez bólu ten metalowy kołnierz trzymający łożysko bębna w plastikowej obudowie? Rozebraliśmy pralkę i próbowaliśmy delikatnie ściągaczem, ale kołnierz się gnie i nie ma zamiaru zejść z łożyska. Jak nie znajdzie się żaden sposób to pewnie trzeba będzie zniszczyć łożysko.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Lut 2011 14:54
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Odkręcasz centralną śrubę M6 kluczem 10 , odkręcasz wszystkie śruby mocujące kołnierz kluczem 8 , następnie dwoma dużymi wkrętakami bujasz kołnierz lewo-prawo aż puści na połączeniu z piastą łożyskowania bębna , które to połączenie jest połączeniem stożkowym , czyli musi pójść , ja nie miałem z tym nigdy większego problemu.Trzeba cierpliwości i wyczucia.Pozdrawiam.

0
  • #7 08 Lut 2011 19:04
    animisiewaz
    Poziom 13  

Pralka rozebrana, problem znaleziony. Pękł ten duży o-ring na łączeniu części obudowy bębna, rozsunął się na jakieś 3 cm i woda leciała na tej przerwie.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

0