Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon a instalacja dzwonkowa

09 Lut 2011 15:01 3005 6
  • Poziom 11  
    Witam chce zamontowac w domu jednorodzinym domofon a mam tylko dzwonek i elektrozaczep przy furtce czy da sie wykorzystac istniejaca instalacje.Dzwonki mam dwa jeden na górze drugi na dole do kazdego idzie osobny przewód (2 żyły)które lacza sie razem w puszce w piwnicy.Włacznik elektrozaczepu mam przy drzwiach wejsciowych ktory jest łaczony z zasilaczem w piwnicy.Z puszki w piwnicy do bramy ida tylko trzy kable do zaczepu i do dzwonka jeden przewód jest wspólny do włacznika i dzwonka.Czy wystarczy takie okablowanie jakie mam w domu czy musze cos przerabiac.Domofon ma słuzyc tylko do rozmowy a nie do otwierania furtki.furtka ma pozostac tak jak jest otwierana włacznikiem przy drzwiach.Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Niedawno montowałem domofon który łączył się z furtką trzema żyłami. Otwieranie zamka musiało mieć osobne zasilanie. W kasecie przy furtce było wyjście na ten zamek, tzn. w domu w unifonie przycisk otwarcia a w kasecie styk załączający.
    Oczywiście z pewnością są inne rozwiązania (nawet dwużyłowe), ale te popularne systemy wymagają jednak zastosowania kabla nawet z 8 żyłami.
  • Poziom 11  
    A czy słuchawki musza miec swoje zasilanie i czy mozna je podłaczyc równolegle na 2 żyły
  • Poziom 11  
    Ostatnio miałem do czynienia z Videodomofonem. Chodził po dwóch żyłach (między panelem a jednym z monitorów). Z panela szedł kabel 2 żyłowy do elektrozaczepu. Monitor zasilany 18 V. Między monitorami kabel 2 żyłowy + zasilanie. Nawet to działało!
  • Poziom 27  
    Zestaw Z2 DUAL firmy Eltcrac (obecnie Elfon) powinien rozwiązać problem, lecz trzeba poprowadzić dodatkowe przewody z parteru na piętro.
    Jeżeli wystarczy jedna słuchawka tylko na parterze to Z1 DUAL.
  • Pomocny dla użytkowników
    lumi3 napisał:
    A czy słuchawki musza miec swoje zasilanie i czy mozna je podłaczyc równolegle na 2 żyły

Słuchawki są zasilane z instalacji (jak opisałem 3 żyłowej) i nie wymagają już dodatkowego zasilania. Oczywiście w jednym miejscu (przykładowo na parterze) musi być zamontowany zasilacz domofonu, który jest podpięty pod pierwszy unifon.
    W przypadku wideodomofonów często wystarczają tylko dwie żyły do prowadzenia rozmowy z jednoczesnym podglądem video.
  • Poziom 11  
    Problem rozwiazany puszczam nowe kable dzieki pozdrawiam