Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domofon a instalacja dzwonkowa

lumi3 09 Feb 2011 15:01 3335 6
 • #1
  lumi3
  Level 11  
  Witam chce zamontowac w domu jednorodzinym domofon a mam tylko dzwonek i elektrozaczep przy furtce czy da sie wykorzystac istniejaca instalacje.Dzwonki mam dwa jeden na górze drugi na dole do kazdego idzie osobny przewód (2 żyły)które lacza sie razem w puszce w piwnicy.Włacznik elektrozaczepu mam przy drzwiach wejsciowych ktory jest łaczony z zasilaczem w piwnicy.Z puszki w piwnicy do bramy ida tylko trzy kable do zaczepu i do dzwonka jeden przewód jest wspólny do włacznika i dzwonka.Czy wystarczy takie okablowanie jakie mam w domu czy musze cos przerabiac.Domofon ma słuzyc tylko do rozmowy a nie do otwierania furtki.furtka ma pozostac tak jak jest otwierana włacznikiem przy drzwiach.Pozdrawiam
 • #2
  zybex
  Helpful for users
  Niedawno montowałem domofon który łączył się z furtką trzema żyłami. Otwieranie zamka musiało mieć osobne zasilanie. W kasecie przy furtce było wyjście na ten zamek, tzn. w domu w unifonie przycisk otwarcia a w kasecie styk załączający.
  Oczywiście z pewnością są inne rozwiązania (nawet dwużyłowe), ale te popularne systemy wymagają jednak zastosowania kabla nawet z 8 żyłami.
 • #3
  lumi3
  Level 11  
  A czy słuchawki musza miec swoje zasilanie i czy mozna je podłaczyc równolegle na 2 żyły
 • #4
  79misiek
  Level 12  
  Ostatnio miałem do czynienia z Videodomofonem. Chodził po dwóch żyłach (między panelem a jednym z monitorów). Z panela szedł kabel 2 żyłowy do elektrozaczepu. Monitor zasilany 18 V. Między monitorami kabel 2 żyłowy + zasilanie. Nawet to działało!
 • #5
  karl102
  Level 27  
  Zestaw Z2 DUAL firmy Eltcrac (obecnie Elfon) powinien rozwiązać problem, lecz trzeba poprowadzić dodatkowe przewody z parteru na piętro.
  Jeżeli wystarczy jedna słuchawka tylko na parterze to Z1 DUAL.
 • #6
  zybex
  Helpful for users
  lumi3 wrote:
  A czy słuchawki musza miec swoje zasilanie i czy mozna je podłaczyc równolegle na 2 żyły

  Słuchawki są zasilane z instalacji (jak opisałem 3 żyłowej) i nie wymagają już dodatkowego zasilania. Oczywiście w jednym miejscu (przykładowo na parterze) musi być zamontowany zasilacz domofonu, który jest podpięty pod pierwszy unifon.
  W przypadku wideodomofonów często wystarczają tylko dwie żyły do prowadzenia rozmowy z jednoczesnym podglądem video.
 • #7
  lumi3
  Level 11  
  Problem rozwiazany puszczam nowe kable dzieki pozdrawiam