logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego warto stosować by-pass w układzie ogrzewania? Teoria i praktyka

wnoto 09 Lut 2011 17:00 1684 5
REKLAMA
  • #1 9126865
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Mirzzo w jednym z wątków poruszyłeś temat tzw. by-passa w układzie ogzewania np. poprzez usawienia grzejnika w łazience non stop na 5.

    Czy możesz wyjasnić po co ten zabieg. Sam tak mam .. ale przydałyby się podstawy teoretyczn-praktyczne do tego.

    Czy tylko po to aby pompa się nie spaliła ?
  • REKLAMA
  • #2 9163798
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Nikt nie wie ? To tylko taka "bajka" niektórych instalatorów ?
  • REKLAMA
  • #3 9163948
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 680
    Pomógł: 58
    Ocena: 266
    Większość kotłów gazowych jest wyposażona w by-pass aby pompa nie mieliła "w miejscu"
  • REKLAMA
  • #4 9163962
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Czyli wynika ż tego że tworzy się nam kolejna legenda nt. grzania gazem. Ktoś to przekazuje dalej a powinno być z dopiskiem, że stosować tylko przy starych piecach.

    Jak je odróźnić ? Tylko z instrukcji można się dowiedzić że ma lub nie ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 9163974
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 680
    Pomógł: 58
    Ocena: 266
    Z instrukcją albo rozebrać kocioł :)
  • #6 9164050
    wnoto
    Poziom 34  
    Posty: 3634
    Pomógł: 58
    Ocena: 744
    Tak więc dziękuję i ... chyba mozna zamknąć temat.
REKLAMA