logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterownik Omron SYSMAC CQM1 CPU41-V1 brak komunikacji

mateuszekdariuszdidzej 09 Lut 2011 20:38 2376 3
  • #1 9128240
    mateuszekdariuszdidzej
    Poziom 9  
    Posty: 18
    Ocena: 1
    Witam, posiadam w zakładzie sterownik OMRON SYSMAC CQM1 CPU41-V1 - nie mogę ściągnąć z niego projektu poprzez pheriphelial, używam Programera 9. Trzeba w nim jakieś zworki poprzestawiać?
  • #2 9130624
    mawi2
    Poziom 27  
    Posty: 614
    Pomógł: 105
    Ocena: 217
    Witam. Nie. Natomiast mogą być zmienione parametry transmisji. Zmień ustawienia na inne - trudno powiedzieć jakie. Natomiast jeśli masz podłączony z panelem sprawdź w trybie serwisowym ustawienia COM w panelu a następnie podłącz się poprzez interfejs panelu. Omrona zaprogramujesz nie tylko po Pheriperialu.
  • #3 9132302
    Oscar_83
    Poziom 15  
    Posty: 181
    Pomógł: 2
    Ocena: 8
    W programmerze wybierz zeby znalazl automatycznie komunikacje. Jezeli sie nie uda to na Dip switch mozna mu ustawic standardowe ustawienia komunikacji.
  • #4 9139165
    mateuszekdariuszdidzej
    Poziom 9  
    Posty: 18
    Ocena: 1
    automatyczne wyszukiwanie dałem i nie znalazł prawdopodobnie może przez DIPY tylko nie wiem jak je ustawić i czy potem połączyć się poprzec pheriphelial czy można też tam gdzie panel rs232
REKLAMA