Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Bingo M - Czy można go naprawić?

09 Lut 2011 21:50 2291 6
  • Poziom 16  
    Witam. Mam pytanko jak w tytule. Samochodzik Seicento 0.9 zaczął spalać benzynę i lpg jednocześnie. Pojechałem do speca i powiedział, że komputerek Bingo M się skończył zaproponował nowy za 200zł. Za używkę krzyczą po 60 zł i nie ma pewności, czy będzie dobrze chodził. Moje pytanie, czy jest możliwa naprawa tego sterownika, dodam, że ma trzy lata. Czy niestety czekają mnie koszta?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 17  
    Można o ile masz troszkę pojęcia o elektryce (elektronice)
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 23  
    W tym Sejczęto masz silnik na jedno czy wielo punkcie? jeśli na wielo to naj prawdopodobniej padł ci emulator wtrysków a nie BINGO.
  • Poziom 16  
    Tak jak napisałem 900cm3 na jednopunktowym wielopunktowe występują tylko w 1100cm3. Jak pisałem wyżej facet, który montował tą instalację 3 lata temu stwierdził, że to sterownik i go wyjął. Tylko za wymianę na nowy policzy sobie mało skromnie 200zł, dlatego też pytam, czy jest jakaś alternatywa zrobić go samemu. Co do elektroniki, to jestem po tej szkole, ale wybornym elektronikiem nie jestem.
  • Poziom 23  
    Skoro masz trochę pojęcia o elektryce to kup przekaźnik rozłączający i rozetnij wtrysk przekaźnikiem, wpinasz się w przewód sterowniczy wtrysku tak jak jest wpięty sterownik Bingo, zasilanie przekaźnika podłączasz masa i + pod jeden z elektrozaworów LPG.
  • Poziom 16  
    A wymiana jakiejś elektroniki w tym sterowniku jest możliwa? Nie chciałbym zmieniać tego co zainstalował monter lpg.
  • Moderator Samochody
    Nie, nie jest możliwa, bo to to samo co wymiana sterownika. Skoro zostało stwierdzone, że jest uszkodzony, a 60 zł za używany to dla Ciebie zbyt dużo, to nie niestety.