Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane scenic 1.6 16V 2000 terkotanie

10 Lut 2011 13:10 12114 12
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.Od dwóch miesięcy mam problemik z moja renówką.
    Mam wersje angielska i nikt mi w UK nie może pomóc.
    Problem polega na tym ze od dwóch miesięcy słyszę dziwny równomierny terkot od strony rozrządu,na początku zaczynał się powyżej 25000 obrotów i przy parkowaniu jak dodawałem lekko gazu.Teraz jest słyszalny cały czas w czasie jazdy na każdym biegu,a najbardziej go słychać jak stoję na luzie i dotknę tylko gaz,zaczyna równomiernie terkotać i z wciskaniem gazu terkocze coraz szybciej.Także w czasie jazdy zauważyłem że jadę na piątym biegu trasa równiutka bez górek dotykam gaz terkocze zdejmę nogę z gazu przestaje.Dodam jeszcze że nie jest to koło pasowe od paska klinowego to na samym dole,zostało wymienione,alternator nowy więc to nie sprzęgło na alternatorze,nowa pompa od klimy, kompletny rozrząd wymieniony rok temu jakieś 10,000mil,ktoś mi mówił o jakimś zaworze od benzyny ale nie wiem gdzie go szukać podobno jak się otwiera i zamyka powstaje taki terkot,i jeszcze ktoś stawiał na koło zmiennych faz rozrządu,ale co to jest i gdzie ?.Proszę o pomoc bo do pracy mam daleko a boje się że mi się rozkraczy.Po za tym auto zachowuje się dobrze ma przyspieszenie i nic się nie dzieje mam go 3 lata.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • Poziom 22  
    Sprawdzał Pan osłony czy któraś nie jest luźna ?
  • Poziom 9  
    To nie osłony już sprawdzone
  • Poziom 22  
    Koło zmiennych faz znajduje się na rozrządzie, ale nie jestem pewien, czy akurat w Twoim silniku to występuje, najlepiej i najprościej zajrzeć pod obudowę rozrządu, ponadto zużyte koło także daje objawy jak np.: większego zużycia paliwa.
  • Poziom 9  
    Zużycie paliwa mam ok,nic się nie zmieniło,niepokoi mnie to że na początku terkotało powyżej 2500 obrotów teraz terkocze po dotknięciu pedału gazu,rozrząd przejrzałem i wszystko ok.Dla mnie to zagadka i dla mechaników z UK. Wszyscy słyszą to pukanie terkotanie ale każdy rozkłada ręce.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W tych autach nie było koła zmiennych faz rozrządu.
  • Poziom 9  
    Jutro jestem umówiony z mechanikiem,zobaczymy co następny powie.
  • Poziom 9  
    Byłem dzisiaj u mechanika i .... jak zwykle.Usłyszałem cytuje : terkocze ale nie wiem co,coś od strony rozrządu hm.
    Tyle to i ja wiem.
    Więc zagadka terkotania nie rozwikłana i opadają ręce.:cry:
  • Poziom 22  
    Może zlokalizuje Pan dokładniej przy użyciu stetoskopu.
  • Poziom 10  
    Przyłączę się do tego tematu. W moim scenicu też występuje takie terkotanie ale tylko w czasie jazdy gdy silnik jest obciążony(na postoju gdy zwiększam obroty silnika nic nie terkocze). Napinacz i rolka paska napędowego została wymieniona.Mam zamiar zdjąć pasek napędowy i przejechać się a wtedy okaże się czy to wina osprzętu napędzanego paskiem czy coś innego.Jak pożyczę garaż z kanałem to się wezmę za robotę.
  • Poziom 9  
    TAK WIEC ZWIEDZILEM KILKANASCIE GARAZY I WIELU WIELU MECHANIKOW,KAZDY ROZKLADAL RECE I CHCIELI MI WYMIENIAC POLOWE SILNIKA.PEWNEGO DNIA PO WYMIANIE CEWKI SPOADL MI KLUCZ POD SASMOCHOD WIEC WLAZLEM POD NIEGO I EUREKAAAAAAAAAAAAA PO DZWIEKU DOSZEDLEM GDZIE TO TERKOCZE,ZADEN Z MECHANIKOW NIE TRAFIL KAZDY MOWIL ZE TO GDZIES OD STRONY ROZRZADU Z TYLU SILNIKA.!
    TO CO TERKOCZE JEST TO NA 1000% JAKIS ZAWOR ALE SORY NIE WIEM CO TO ZA UZADZENIE I OD CZEGO TO JEST.JEST TO CZRNY PODLUZNY POJEMNIK KOLO POMPY ABSDOCHODZI DO NIEGO WTYCZKA Z NAPIECIEM I ODCHODZI OD NIEGO JAKIS PRZEWOD NA SZYBKOZŁACZCE I CHYBA IDZIE W STRONE SILNICZKA KROKOWEGO,MOGE SIE MYLIC Z TYM GDZIE IDZIE.WYGLADA NA COS ZWIAZANE Z POWIETRZEM.PROSZE O POMOC JAK TO SIE NAZYWA I DO CZEGO TO SLUZY,TYLE CO WIEM TO ZE MA NAPEWNO ZAWOR I NA 1000 PROCENT TO TERKOCZE PRZYSTAWILEM STETOSKOP ALE TEZ JEST TO WYCZUWALNE REKO JAK ZACZYNA TERKOTAC TO CZUJESZ WALENIE NA SAMEJ GUZE TEGO POJEMNIKA.
    PO ZATYM AUTO SMIGA I JESTEM Z NIEGO ZAAAAAAAADOWOLONY.W UK TANIE W UTRZYMANIU MALO PALI NAWET POJEMNE.I TA WYYYYYYGODA JAK W DOMU PRZED TELEWIZJA :)
  • Poziom 13  
    Pochłaniacz oparów paliwa do wymiany.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem i jest OK ! ! !
    Koszt naprawy 10 funtów.