logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki odkurzacz do 350 zł warto kupić? Propozycje i opinie użytkowników

Kemuel 20 Lut 2011 13:05 10396 33
Najlepsze odpowiedzi

Jaki odkurzacz do 350 zł kupić, żeby później nie żałować?

W tej cenie najczęściej polecano Zelmera, najlepiej model z 4-letnią gwarancją produkowany w Rzeszowie, np. Meteor 2, Odyssey, Syrius albo Cobra II Silent [#9178015] [#9178964] [#9181469] [#9257884] [#9493617] Cobra II Silent chwalono za cichą pracę, metalową rurę teleskopową, wskaźnik zapełnienia worka i moc 1800 W [#9257884] [#9493617] Warto uważać na wersje z 2-letnią gwarancją — to modele produkowane poza UE, np. Voyager, Clarris, Multipro, Explorer, Elf 2, Dot, XS i Galaxy [#9181469] Jako alternatywę część osób wskazywała Profi Europe, opisując je jako prostsze w budowie, mocniejsze i z lepszym osprzętem, ale z gorszą dostępnością części i mieszanymi opiniami o awaryjności [#9259596] [#9260523] [#9272599]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 9177312
    Kemuel
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Witam
    Pytanie jakw w tytule czyli jaki odkurzacz do 350zł warto kupić żeby później nie narzekać?
  • REKLAMA
  • #2 9178015
    JohnnyBlaze
    Poziom 15  
    Posty: 143
    Pomógł: 1
    Ocena: 28
    Zelmer,z 4 letnią gwarancją . Np. 450.00 ST lub 1600.00ST
  • #3 9178964
    Ryszard49
    Poziom 39  
    Posty: 6203
    Pomógł: 312
    Ocena: 1004
    Zdecydowanie Zelmer. Małe gabaryty w miarę dobre jak na swoją cenę i gwarancja 4 lata. Modele - Meteor 2, Odyssey.
  • #4 9181355
    Kemuel
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Wielkie dzięki za pomoc, ale spotkałem się na allegro że zelmery maja 2 letnia gwarancję np. voyager
    czy to tylko ten model ma 2 letnią gwarancję ?
  • #5 9181469
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 9259596
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 9260523
    massa
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 2
    zgadzam się z kolegą powyżej. Profi to prosta konstrukcja + bardzo dobre silniki.

    Co do Zelmera polecam Cobry, chociaż Meteory też nienajgorzej chodzą.
    Jedna rada eksploatacyjna: silniki w nowych zelmerach nie lubią długotrwałej pracy(ponad godzinę naraz), dlatego przy większym odkurzaniu co jakiś tam czas warto zrobić mu przerwę.
  • REKLAMA
  • #9 9272180
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Ja osobiście nie chwalę sobie PROFI, troche tandetne są i awaryjne, nadal liderem wśród odkurzaczy jest Zelmer
  • REKLAMA
  • #10 9272312
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 9272599
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Owszem, nie miałem w rękach tego odkurzacza, ale mój jeden znajomy miał i serwisował go 5 razy, w końcu wywalił go na śmietnik, stąd ta zła opinia u mnie o tym odkurzaczu. Zelmer też jest wadliwy, ale charakteryzuje go prostota budowy i brak problemu z dostępnością części. Z PROFI jest już ciężej z dostępnością części zamiennych. Zelmer ma bardzo wadliwy układ jezdny, ale poza tym zgadzam się z ich sloganem reklamowym: ,,Zelmer-NIEZAWODNIE". Gdyż miałem admirała ze ,,śmietnika" z rozwalonym włącznikiem, lecz mój dziadek go wywalił czego nigdy nie zapomnę i zawsze będę nad tym ubolewał. To tyle ode mnie. Pozdro
  • #12 9272651
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 9272662
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Owszem, ostatnio zelmer baaaaardzo spadł na jakości. Owszem też prawda że te nowe odkurzacze Zelmera strasznie trudno się rozbiera, ale ze starymi jamnikami nie jest ciężko, 1 (lub 2 zależy od modelu) śrubki i odkurzacz rozebrany (mówię tu o jamnikach) miałem okazję rozbierać zelmera admirała i on na serio ma dużo zaczasków i śrubek. Profi zepsuł się 5 razy ponieważ były to naprawy już pogwarancyjne, wiadomo, gwarancja kiedyś się skończy. To tyle ode mnie. Ja mam podzielne opinie o Zelmerze i o Profi.. Dobra nie będę wychwalał żadnej z tych firm. Bierz Electrolux!

    Dodano po 3 [minuty]:

    I PROFI bardziej produkuje odkurzacze podobne do przemysłowych, a nie domowych. Zresztą ja wgl nie lubię tych nowych kwadratowych odkurzaczy, ja wolę stare, poczciwe jamniki Zelmera.
  • #14 9272690
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #15 9272728
    6969lysy
    Poziom 14  
    Posty: 119
    Ocena: 9
    przecież Profi to odkurzacz półprzemysłowy :) Ciekaw jestem co zanim robiłeś , że dałeś mu rade aż 5 razy :) Tych odkurzaczy używają w hotelach i spisują tam się na medal. A konstrukcje mają prosta jak budowa cepa i mocny silnik. Ot i cała tajemnica :) I dlatego własnie kupiłem go do domu bo miałem dość 3 letniego zelmera po wymianie wirnika. Teraz ma czysto i spokój.
  • #16 9273715
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    xMarSx napisał:
    Dalej czekam aż powiesz co się znajomemu zepsuło. .Bo trudno mi w takie coś uwierzyć. .

    Wydaje mi się ,że kupujący nie chce kupić starego jamnika , więc co mi po tym ,że Zelmera 20 lat temu się łatwo rozbierało ,jak teraz się go ciężko rozbiera.
    Mówmy o współczesności - dzisiejszy Zelmer - trudno się rozbiera - dzisiejszy Profi - łatwo się rozbiera.


    3x zwijacz i 2x włącznik się uszkodziły, uszkodzenia może nie poważne, ale raczej nie powinno ich być :D
  • #17 9273734
    balwanek22
    Poziom 12  
    Posty: 28
    Pomógł: 2
    Kupiłam w tej cenie Philipsa niecały rok temu. Odradzam, nie mam złego zdania na temat tej marki, bo mam też kilka innych rzeczy, ale z odkurzacza jestem bardzo niezadowolona, grzeje się, regulowana długość rurek już nie jest regulowana, bo się blokuje, wskaźnik zapełnienia nie pokazuje rzeczywistego stanu zapełnienia, buczy bardzo głośno. Koleżanka kupiła przede mną LG VC 6818NRT i póki co działa lepiej niż mój. Jak się zbiorę do kupna lepszego, to z pewnością lepiej rozważę ten wybór.
  • #18 9273806
    6969lysy
    Poziom 14  
    Posty: 119
    Ocena: 9
    3x zwijacz i 2x włącznik się uszkodziły, uszkodzenia może nie poważne, ale raczej nie powinno ich być :D[/quote]

    pewnie ciągnąłeś go za kabel po domu i butem wyłączałeś :)
  • #19 9283543
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Chiński złom, silnik ,,jednorazowy" nie ma możliwości zakupu części w wypadku uszkodzenia silnika, jedynie wymiana na nowy (koszt około 200zł) odkurzacze LG odpuść sobie.
  • #20 9283795
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #21 9284686
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Philipsy może i są ciche i dobrze zbierają, ale części do silnika nie dokupisz, taki ich urok niestety :D A LG to Chiński złom którego nawet za darmo bym nie chciał. Żre to prądu w ch** i wyje jak katowany pies, nadaje się jedynie jako rzecz, którą można porzucać po podwórku. A bo można go też wykorzystać aby powkurzać sąsiadów tym łomotem i wyciem :D
  • #22 9284877
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 9284931
    artko334
    Poziom 19  
    Posty: 401
    Pomógł: 18
    Ocena: 21
    Owszem, w niektórych są rozbieralne silniki Domel, ale w tych ,,importowanych" z Chin są Chińskie nierozbieralne silniki.
  • #24 9449917
    balwanek22
    Poziom 12  
    Posty: 28
    Pomógł: 2
    Jak piszecie, że coś jest szajsem, to podajcie modele, bo nie wydaje mi się, żeby ktoś używał w domu wszystkich modeli jakie producent wypuścił na rynek.
    Nie jestem zadowolona z odkurzacze Philipsa, ale nie uważam, żeby każdy ich odkurzacz był bublem.
  • #25 9467232
    marcing27
    Poziom 16  
    Posty: 244
    Pomógł: 6
    Ocena: 47
    Zelmer,philips kupa złomu,kup sobie odkurzacz przemysłowy to starczy ci na lata.Wpisz na allegro odkurzacz przemysłowy to wyskoczy ci cała lista.
  • #26 9467384
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #27 9467843
    marcing27
    Poziom 16  
    Posty: 244
    Pomógł: 6
    Ocena: 47
    Profi zgodzę się że jest dobry ale nie porównuj go do zelmera.Mi zelmer starczył góra na dwa lata mówię prawie o codziennym odkurzaniu.Szwagierka moja też narzekała na zelmera ale już nie pamiętam powodu.Kolega mój kupił odkurzacz przemysłowy dał 450 zł ale jest super.
  • #28 9468319
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #29 9490371
    balwanek22
    Poziom 12  
    Posty: 28
    Pomógł: 2
    Wolałabym coś cichego, teraz może aż tak mi to nie przeszkadza, ale za chwilę rodzinka się powiększy i jakiś dobry sprzęt się przyda, żeby można było posprzatać, kiedy inni śpią. Wiadomo, jakość jest najważniejsza, ale musi iść w parze z funkcjonalnością.
  • #30 9490795
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji na temat wyboru odkurzacza do 350 zł użytkownicy polecają głównie markę Zelmer, zwracając uwagę na modele takie jak Cobra II Silent, Meteor 2, Odyssey oraz inne produkowane w Polsce, które oferują 4-letnią gwarancję. Wskazano również na problemy z modelami produkowanymi w Chinach, które mają tylko 2-letnią gwarancję. Użytkownicy podkreślają, że odkurzacze Profi są bardziej wytrzymałe, ale niektórzy mają mieszane uczucia co do ich jakości. Wspomniano także o negatywnych doświadczeniach z odkurzaczami Philips i LG, które są krytykowane za awaryjność i hałas. Warto również rozważyć odkurzacze przemysłowe jako alternatywę.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA