logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4 B6 – ogrzewanie działa tylko na LO lub gorąco, brak regulacji temperatury

greg791 21 Lut 2011 20:48 1990 6
REKLAMA
  • #1 9184591
    greg791
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Ocena: 5
    Witam . Mam problem z ogrzewaniem od 18°C w zwyz ogrzewanie dziala jednakowo. Caly czas gorace powietrze. Na lo chlodne. Autko pochodzi z holandii osobiscie je sprowadzilem czyli problem z przekladka anglika odpada. Bede wdzieczny za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 9184636
    deniro18
    Poziom 15  
    Posty: 123
    Pomógł: 11
    Ocena: 55
    Rozumiem ze masz klimatronic i widzisz ustawiona temp na wyswietlaczu? jezeli tak to sparawdz termistor czy dziala poprawnie
  • REKLAMA
  • #3 9184784
    greg791
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Ocena: 5
    termistor? moge prosic dokladniej

    Dodano po 12 [minuty]:

    chodzi o termostat ukladu chlodzenia? wydaje sie byc ok. silnik lapie stala temp i jest ok. chyba ze jest jeszcze jeden od klimy? jak tak to gdzie go szukac?Audi a4 2001 r 1,9 tdi 131KM klimatronik
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 9184914
    deniro18
    Poziom 15  
    Posty: 123
    Pomógł: 11
    Ocena: 55
    Jest to czujnik temperatury wewnatrz pojazdu. co za tym idzie scisle zwiazany z ukladem regulacji kimatronic. poszukaj tego czujnika powinien byc w obudowie takiej azurowej. wystaje gdzies w srodku pojazdu. i sparadz czy dziala multimetrem i zapalniczka najlatwiej tylko nie spal:)
  • REKLAMA
  • #5 9184940
    greg791
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Ocena: 5
    ok . na srodkowej konsoli mala krateczka miedzy przyciskami . znalazlem dzieki sprawdze i zobaczymy
  • Pomocny post
    #6 9184979
    robertnov
    Poziom 20  
    Posty: 286
    Pomógł: 27
    Ocena: 117
    Na początek zanim zaczniesz wszystko rozbierać zrób diagnostykę i test elementów wykonawczych.
  • #7 9185414
    greg791
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Ocena: 5
    ok dzieks

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z ogrzewaniem w Audi A4 B6, gdzie powietrze jest stale gorące przy ustawieniu temperatury powyżej 18°C. Zostało zasugerowane sprawdzenie termistora, który jest czujnikiem temperatury wewnętrznej związanym z systemem klimatyzacji. Użytkownik zidentyfikował czujnik w obudowie na środkowej konsoli i planuje jego sprawdzenie. Dodatkowo, zalecana jest diagnostyka oraz test elementów wykonawczych przed dalszymi działaniami.
REKLAMA