Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi A4 B6 - Temperatura z nawiewu klimatyzacji.

26 Lut 2014 15:11 14802 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Mój problem polega na tym że z nawiewu po ustawieniu temperatury 18stopni leci ciepłe lub gorące powietrze. Przy ustawieniu na LO leci zimne i klimatyzacja działa poprawnie, ale po przestawieniu na 18stopni jest juz ciepłe za ciepłe, przy ustawieniu na HI leci ukrop. Klapy na podszybiu działają poprawnie przy LO zamykają się całkowicie po przestwieniu na 18stopni się otwierają. Nastawy podstawowe zrobiłem i wyzerowało wszystkie klapy, brak jakich kolwiek błedów w klimatroniku. Prosze o pomoc i podpowiedzi jak to ogarnąc.
  • Poziom 43  
    A jaką temp. widzi sterownik w aucie.
  • Poziom 12  
    andrzej20001 napisał:
    A jaką temp. widzi sterownik w aucie.
    Tego nie sprawdziłem. Sugerujesz czujnik temperatury za klimatronikiem? Jadac do pracy zauwazylem ze po paru kilometrach klimatronik ustawiony na 18stopni zacza dmuchac chlodnym czyli tak jak powinno. Juz nie wiem o co chodzi.
  • Poziom 43  
    Może zasyfiony czujnik lub wiatraczek stoi.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Nie napisałeś w jakich warunkach klimatycznych przy 18 stopniach nawiewa ciepłym... Przy ujemnych temp klimatronik zacznie dogrzewać wnętrze do zadanych 18 stopni uzyskanych na czujniku wewnątrz auta. Pomijam fakt, że poniżej 5 stopni in plus układ sprężarki wcale się nie włączy. Jeśli jednak ta wysoka temperatura z nawiewu pojawia się gdy w aucie jest więcej niż 18 stopni także obstawiałbym czujnik wewnątrz choć usterka tego w autach z CAN powinna pojawić się jako błąd w tracie odczytu protokołu kilmy.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Dla mnie to normalna praca układu klimatyzacji automatycznej. Nie zadajesz temp. nawiewanego powietrza tylko temp. jaką chcesz uzyskać w pojeździe (i to w przybliżeniu)

A co do czujnika:
  • Poziom 12  
    NoNick77 napisał:
    Dla mnie to normalna praca układu klimatyzacji automatycznej. Nie zadajesz temp. nawiewanego powietrza tylko temp. jaką chcesz uzyskać w pojeździe (i to w przybliżeniu)

A co do czujnika:
    Miales racje to normalna praca klimatyzacji, wyczyscilem jeszcze czujnik temperatury bo byl zarośnięty brudem i wszystko dziala jak powinno. dzieki wielkie.