Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra?

dawcio223 22 Feb 2011 16:35 6052 6
    dawcio223
    Level 10  
    Witam.
    Problem przedstawia się następująco. Posiadam wzmacniacz soundwave bo 400 d o mocy 2x200 W. U mnie w okolicy nie ma żadnego serwisu takich sprzętów a wzmacniacz trochę wariuje. Mianowicie po podłączeniu wszystkiego tak jak trzeba czyli zasilania, sterowania z radia oraz głośników po uruchomieniu radia na wzmacniaczu zapala się czerwone protection i wzmacniacz nie gra. Wszystko podłączone prawidłowo próbowałem z kilkoma rodzajami okablowania i wciąż to samo.
    Jeśli jest w stanie mi ktoś pomóc będę bardzo wdzięczny.

Z tego co widać we wzmacniaczu dorabiany był chyba stycznik (ta przeźroczysta kostka w prawym rogu, nie wiem czy to fachowa nazwa) czy jest on dobrze podłączony ? Jeżeli nie to, to co może być uszkodzone?

Poniżej wklejam fotki.

1.Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra?

2.Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra?

3.Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra?
    Tomek331
    Level 26  
    Zmiana kabli nic nie da. Takiego dostałeś czy wcześniej działał? Wzmacniacz po prostu jest uszkodzony. Z tych zdjęć nie idzie nic wywnioskować.
    dawcio223
    Level 10  
    Właśnie taki dostałem. A jakie zdjęcia zrobić, czego dokładnie to wkleję ?
    VVisnia
    Level 23  
    Sprawdź czy masz dobrze uziemione radio.
    dawcio223
    Level 10  
    Radio jest ok inny wzmacniacz działa.

Ale mam jeszcze jedną uwagę kiedy wyjmę bezpiecznik ze wzmacniacza i podłącze go pod zasilanie to świeci normalnie na zielono power ale tak jakby słabo

Dodano po 48 [minuty]:

odłączyłem ten stycznik, podłączyłem gniazdo remote tak jak było pierwotnie, wyczyściłem plytkę z widocznych śladów zabrudzenia, podłączyłem wzmacniacz bezpośrednio pod aku i przesłałem sygnał z komputera i włączył się i grał może przez sekundę po czym znów zaświecił protection

Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra? Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra? Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra? Po podłączeniu wzmacniacza świeci protection i nie gra?

wklejam jeszcze parę zdjęć, na płytce nie ma śladów przepalenia. Zastanawiają mnie te białe prostokąty są z aluminium po obu stronach i poprzedni właściciel pokrył je jakąś białą masą.

Dodano po 32 [minuty]:

Kurde nikt nie wie co to może być ?

czyli wzmacniacz będę musiał oddać na śmietnik ?
    Tomek331
    Level 26  
    Do tych prostokątów są przykręcone zapewne tranzystory, które potem idą na obudowę oddawać swoje ciepło. Jeżeli chodzi o wzmacniacz, przyczyn może być sporo. Prawdopodobnie masz gdzieś zwarcie. Miernik w rękę i badasz. Przez forum nie da się mierzyć.
    dawcio223
    Level 10  
    Kurczę tylko, że ja nie dysponuję takimi urządzeniami jak miernik. Spróbuje poszukać kogoś kto się na tym zna gdzieś w okolicy bo sam chyba do tego nie dojdę.