Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Magnat Rock 4000 nie działa, palą się lampki Power i Protect

26 Mar 2018 20:32 333 6
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich mam pewien problem.
    Włożyłem do autka skrzynie wraz ze wzmacniaczem i problem pojawił się, kiedy wszystko podłączyłem. Przekręcam kluczyk radio się włącza słysze również, że skrzynia też się właczyła "charakterystyczne bum?" Muzyka gra skrzyni nie słychać, a na wzmacniaczu świeci się jednocześnie zielone power i czerwony protect. Napięcie na wejściu jest 12+V . Podlączenie na pewno jest OK
    Skrzynia również na 100% jest sprawna. Wzmacniacz to Magnat Rock 4000, a bezpiecznik to 7,5 A . Może mnie ktoś naprowadzić co jest grane? Pozdrawiam. :)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeśli świeci się PROTECT, to jest uszkodzony wzmacniacz (prawdopodobnie spalone tranzystory).
  • Poziom 7  
    No to pozostaje kupić inny wzmacniacz :/ No coż dzięki za odp :)
  • Poziom 43  
    hkuhn napisał:
    Jeśli świeci się PROTECT, to jest uszkodzony wzmacniacz (prawdopodobnie spalone tranzystory).
    Niekoniecznie, może być za niska rezystancja głośnika - wtedy też się zabezpieczy.
  • Poziom 7  
    A na przykład w takiej sytuacji jeżeli bym załączył sam wzmacniacz tj. tylko 12V i mase i mostek pomiędzy rem a 12V to powinna świecić tylko zielona dioda czy też obie?
  • Poziom 25  
    Jeśli wzmacniacz jest sprawny i podłączysz go bez głośników, to powinna świecić dioda POWER, natomiast dioda PROTECT nie może świecić. Jeśli jednak świecą obie, to wzmacniacz jest uszkodzony.
  • Poziom 7  
    No to wychodzi na to że wzmacniacz faktycznie jest uszkodzony, bo nawet przy takim połączeniu świecą obie diody.