Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WISL105- nie pracuje

leonard666 22 Lut 2011 17:08 6354 11
  • #1 22 Lut 2011 17:08
    leonard666
    Poziom 17  

Witam.
    Pralka po załączeniu nie pobiera wody, słychać tylko zadziałanie blokady. Programatorem można wybrać dowolny program i sygnalizują to diody lecz poza tym nic się nie dzieje. Miernikiem sprawdziłem blokadę, elektrozawory, hydrostat, grzałkę, termistor (21 kom), pompę, silnik (szczotki, tacho) i wydają się być sprawne. Podejrzewam problem z modułem (wizualnie jest ok.) ale mam nie wielkie doświadczenie z pralkami więc proszę o poradę

0 11
  • #2 22 Lut 2011 17:43
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zrób zdjęcie ścianki przedniej i opisz które diody i z jaką częstotliwością pulsują .

1
  • #3 22 Lut 2011 17:53
    kopoc
    Poziom 11  

Witam!
    Może wężyk hydrostatu jest przytkany. Blokadę sprawdź dokładniej, trzaśnij mocniej drzwiczkami zdarza się ze styk w niej słabo łączy.

0
  • #4 22 Lut 2011 17:58
    leonard666
    Poziom 17  

Koledzy diody żadne nie migają (zapala się dioda wybranego programu np 4h). Blokada jest ok (styk 3-4 zwarty w czasie zablokowania). Wężyk zapchany chyba powinien być wskazany kodami błędu?

0
  • #5 22 Lut 2011 18:08
    jan.tomiczek2gmail.com
    Poziom 12  

witam jak działa blokada to nie trzaskaj drzwiami , myśle problem będzie ze sterownikiem trzeba zobaczyć czy nie dostała się tam wilgoć ewentualnie wysuszć

Dodano po 3 [minuty]:

4h to jest opóźniony start

1
  • #6 22 Lut 2011 18:29
    leonard666
    Poziom 17  

Jan..... czy diody 2h, 4h itp to również opóźniony start? Gdy wybiorę wirowanie to zapala się jak pamiętam 9h(dioda najniższa) i sprzęt jest martwy.Inne diody są nie aktywne. Moduł jak pisałem wizualnie jest ok.

0
  • #7 22 Lut 2011 21:31
    machefi

Włącz pralkę i naciśnij przycisk start/reset przez co najmniej trzy sekundy aby wykasować uprzednio wprowadzony program prania, następnie przyciskiem pierwszym z lewej z ikonką zegara naciskaj impulsowo do momentu wygaszenia pionowych diod opóźnienia startu. Następnie wprowadż jakiś program ,naciśnij przycisk start/reset i zobacz czy załączy pralkę , jeśli to nic nie pomoże sprawdź sprawność mikrowłącznika pod przyciskiem start/reset .

0
  • #8 23 Lut 2011 13:12
    leonard666
    Poziom 17  

Machefi podane przez ciebie wskazówki nic nie dały. Przycisk start- reset działa i inne również. Można zmieniać ustawienia programatora i diody to sygnalizują. Natomiast brak jest startu pralki poza blokadą i sygnalizacją rozpoczęcia programu. Podałem zewnętrzne zasilanie na elektrozawór i woda jest pobierana, więc jest sprawny. Przyjrzę się modułowi i sprawdzę oprogramowanie.

0
  • #9 23 Lut 2011 15:00
    mrice
    Specjalista AGD

sprawdź miernikiem silnik i pompe

0
  • Pomocny post
    #10 23 Lut 2011 17:18
    machefi

mrice napisał:
    sprawdź miernikiem silnik i pompe
    W pierwszym poście leonard666 pisał że to wszystko sprawdzał po co więc radzić to co było wykonane . Leonard666, przeprogramuj eeprom , zawartość wsadu masz w bazie wsadów Elektrody.W swoim logo masz "troszkę rtv" więc myślę że sobie poradzisz . Powodzenia .

0
  • #11 23 Lut 2011 18:11
    leonard666
    Poziom 17  

Machefi posiadam kilka wsadów z Jupitela i porównując je z modułem jest spora różnica. Jeżeli wrzuty są sprawdzone to może to być to. Pamięć z modułu jest sprawna bo daje się zapisać i odczytać ale mogła coś zgubić. Przygotuję parę wsadów i zobaczymy co będzie. Przelutuję gorącym powietrzem procesor dla pewności. Jutro odpiszę co wyszło.
    Na razie dziękuję i pzdr.

0
  • #12 24 Lut 2011 17:57
    leonard666
    Poziom 17  

Koledzy niestety wymiana programu nie pomogła więc przyjrzałem się pralce jaszcze raz. Przyczyna usterki była prosta a mianowicie zużycie szczotek silnika. Porada na przyszłość, sprawdź poszczególne podzespoły dokładnie a nie miernikiem. Szczotki wizualnie dotykały komutatora ale po ich wymontowaniu okazały się już na końcówce żywota i to była przyczyna braku startu sprzętu. Zmyliło mnie to, że ma ona 3 lata i nie podejrzewałem tak szybkiego zużycia.
    Dziękuję wszystkim za porady i pomoc, pzdr.

0